Kdy jste nachávali holčičkám dávat naušničky?

luckaviki
1. bře 2013

nejraději bych je na malé už měla , přecejenom bych už tu holčičku uvítala na první pohled i pro jiné lidi 🙂

lck79
1. bře 2013

3 dny po prvním očkování, tj. ve 2 měsících

gabulda
1. bře 2013

já dávala ve 3. měsíci 😀

hrusti
1. bře 2013

V půl roce 😉

zuza01
1. bře 2013

Po prvním očkování 🙂

anetka1701
1. bře 2013

Dostane je až si řekne... času dost :o)

duracell79
1. bře 2013

Je nám rok a měsíc a nedám. Až si řekne sama, tak se nastřelí. Nechci rozhodovat o jejím těle. Přijde mi to brutální. Stačí ta kvanta očkování. Ale je to můj názor a trochu as trauma z dětství, bo si propíchnutí uší v půl roce pamatuji :-/ 🙂

ajinkafo
1. bře 2013

Až sama bude chtít. Ať mi nikdo neříká, že ty miminka to vůbec nebolí. Zbytečně ji trápit nenechám. A ať si ji klidně pletou s chlapečkem. Já měla náušnice a stejně si mě s ním pletli 🙂

ladenka
1. bře 2013

po prvním očkování - na čtyřech měsících

hojda
1. bře 2013

V pěti měsících po očkování

leenulka89
1. bře 2013

my budeme dávat asi ve 4 týdnech, naše dr. je toho názoru že čím dřív tím líp, miminka to prý míň vnímají a líp se to hojí když se to píchne brzo...

pejtho
1. bře 2013

První dcerka je dostala po prvním očkování asi ve 2,5 měsících. Pro druhou jsem byla kupovat naušničky teprve dnes, tak máme zpoždění 🙂 Na píchání jdeme příští týden, to jí budou 4,5 měsíce. Vaší malé budou 3 měsíce. Pokud už máte očkování za sebou, klidně už je můžete nechat píchnout/nastřelit 🙂

shak29
1. bře 2013

V 11.ti týdnech. Je úplně jedno, jestli už má očkování nebo ne, pokud jsou kvalitní naušnice (zlato, ocel) , tak je to fuk. My nechali píchnout ještě před očkováním a zahojilo se jí to krásně a rychle. Ale hlavně, píchnutý ouško NEČISTIT LIHEM, spousta maminek dělá tuhle chybu!!

beta.m
1. bře 2013

Až si o tom bude moct sama rozhodnou, nechci rozhodovat za ní a hlavně se mi nelíbí to, že bych jí zbytečně způsobovala bolest 😉

paaajuska
1. bře 2013

Nechávali jsme je nastřelovat chvilku po 1.očkování (hexa vakcína).
Byli jsme naporosto spokojení, Ellí brečela asi tak minutku a to kvůli tomu, že se lekla.
Ta nastřelovací pistole vydá docela ránu🙂)
Vůbec ji ouška nechnisala.
Takže za nás mohu jen doporučit🙂

paulia
1. bře 2013

V 5-ti měsících a nastřelené,dost jsem to předtím řešila a četla kde co,ale naušnice jsem pro malou chtěla.Opravdu je to chvilka a děti se spíše leknou a bolest je stejná v 5 měsících,či 5 letech.Ale myslím,že tohle neřešíte a jste rozhodnutá.Jinak setkala jsem se s děvčaty,které z toho měli v pozdějším věku větší strach.Ale samozřejmě je to rozhodnutí každé maminky,ale to bychom pak mohli řešit,zda by se naše dítě dalo třeba dobrovolně očkovat,že. 😉

karlam
1. bře 2013

v 6. měsíci

medvidek
1. bře 2013

Po prvním očkování (hexavakcína).

pajuska87
1. bře 2013

My jsme je měli až v 8. měsících,ale mám kamarádku, která má stejně starou holčičku (přes 2 roky) a nemají zatím žádné

iluss
1. bře 2013

v šesti týdnech

popellka
1. bře 2013

Po prvním očkování.....rozhodně bych nečekala až dospěje a nechá si je sama nastřelit! jestli nebude chtít, může si nechat dírky zarůst, na bolest z píchání naušniček si pamatovat určitě nebude!!!! nebo si tady holky na to některá snad pamatujete, když jste byly mimča? ale při nastřelení v dospělosti teda jo! takže za mě určitě dát co nejdřív 😉

augustka
1. bře 2013

Po první Hexe🙂 Náušnice jsme nechali píchnout, žádné hnisání a hned měla náušnice, co jsme chtěli😉

kristynaw
1. bře 2013

v 5ti letech, kdyz uz si o to sama rekla, a vedela,ze to bude bolet 🙂

ivapo
1. bře 2013

prvni dcera je měla v 1 měsíci!! ted se mi taky nechce ji dávat.. at se sama rozhodne..tak porád nevím!!!

renatalen
2. bře 2013

Po prvním očkování. Naše malá je velká parádnice. Ve dvou letech chtěla už mi chtěla brát moje :D Trauma z toho určitě mít nebude. Já znám holky, co neměly propíchnuté uši a docela je to mrzelo...

zelvatko
2. bře 2013

a vy si některá pamatujete na tu bolest?? 😀 😀 to byste mě rozesmály.. si pak vzpomeňte až budou v pubertě ocvočkované celé! Já jsem je dávala po prvním očkování.. u druhé to bude stejně tak.. jak měla naušničky, tak vypadala úžasňákovně!!!!!

yildiz
2. bře 2013

my je davali ted ve stredu 🙂 - zvolila jsem nastreleni - rychle a myslim ze i skoro bezbolestne ..mala ani moc neplakala a spis se lekla toho cvaknuti...vecer uz ani nevedela ze neco takoveho mela ...je to samozrejme vec a nazor kazde maminky ...jinak si myslim, ze ockovani je o trochu horsi... ale taky zalezi kdo jak to snasi 🙂 nekdo lepe nekdo hure.../ my nemame problem ani s ockovanim / ted je mala paradnice a jsem rada ze je ma 🙂 a kdyz na to prijde, a rozhodne se, tak nausnice az bude velka nosit nemusi 🙂

edeltraut
2. bře 2013

My před týdnem. V porodnici to nedělají a dr. chtěla, aby Adélka za sebou měla alespoň dvě dávky očkování. Takže naušničky máme týden 😉. Tady nastřelují až od pěti let (nevím proč), takže klasické propíchnutí. Plakala kočička, ale už druhý den nevěděla, že je má... Nyní trošku zarudnutí, mažeme, protahujeme. Držím palce, aby to maličkou moc nebolelo!

lucifereeek
2. bře 2013

nechala jsem až po očkování, v 8m. Já jsem toho názoru, že raději píchnout dokud je miminko, až by měla 5-6 let tak by to bylo horší. Já sama jsem ráda, že mi naši nechali píchnout uši jako malé.

sonialili
2. bře 2013

Ahoj, můžu se zeptat? Necháváte píchnout a nebo nastřelit? Děkuju!

anakolut
4. bře 2013

v půl roce jsme je nechali nastřelit u dětské lékařky