Kdy jste nechali dítě poprvé na delší dobu hlídat?

vafle
15. čer 2012

Jak staré dítě vydrží tři dny bez maminky aniž by to pro něj bylo trauma?

antarres
15. čer 2012

Když jsem rodila druhou dcerku, tak ta starší měla 3 roky a v pohodě to zvládla. Na delší dobu před 3. rokem jsme od malé nebyla, taklže nemohu říct. Ale nebyla takový ten mamánek, to spíš až teď, když jedou ke tchýni, tak prý tam malá dost často brečí, že chce maminku. Teď jsou jí 3 roky a 10 měsíců.

schnek
15. čer 2012

když jsem byla s druhým v porodnici, bylo prvnímu 20m. Do té doby byl třeba ze soboty do neděle u babičky atp., ale tři dny beze mě nebo tatínka ne. Řekla bych, že tak kolem těch 2 let, záleží na tom, jak moc je to pohlídání nutné, jak na tom dítě je s případným odloučením a taky kdo by ho hlídal - jestli by to byl někdo, komu věřím a s kým je dítě rádo a spokojené 😉

frufrunka
15. čer 2012

Záleží, jak je zvyklé... Manžel od začátku hodně pomáhal (koupání, přebalování), takže malý byl hodně zvyklý na oba... Přes jednu noc jsem to poprvé zkusila ve třech měsících (nechala jsem jim doma mléko v ledničce) - a úplně v pohodě, v sedmi měsících jsem musela na týden do nemocnice a nebyl nejmenší problém... Ale každé miminko je jiné, našemu klučíkovi nevadí spaní ani u jedné z babiček - to asi od roka a půl (do té doby byl vždycky přes noc s manželem). Obě babičky a dědy zná ale úplně od narození, vídal se s nimi opravdu denně, takže to bere jako samozřejmost. U našich spal od prvních dnů hodněkrát se mnou (když měl manžel noční, tak jsem chodila spát k nim, abych nebyla na konci města v domě sama), tak to měl zažité. Švagrové holčička (stejně stará) ale u babiček nikdy spát nechce, hodně se budí a plače, přitom s jednou babičkou se taky vídala denně, stejně to nepomohlo. Je to o povaze těch dětí, myslím, že to odhadneš dobře sama, ne? 😉

kammka
15. čer 2012

já už ani nevím, cca ve dvou letech?? ale od jejích 11 měsíců jsem chodila na noční a pak i na denní do špitálu, takže jsem ji třeba tři dny v kuse neviděla vzhůru...a pak byla necelý týden asi v těch dvou letech u tchánů a úplně v pohodě.. 😉

hasky24
15. čer 2012

Nám je 2.5 roku - přes den občas pohlídá babička - na noc bez nás ještě nikdy nebyl 😉 😉

mirunda
15. čer 2012

Od jednoho roku, co jsem přestala kojit, tak si jí brali naši.. byla uplně v pohodě, nikdy tam neplakala.. brali si ji vcelku pravidelně a dneska je na ně víc než zvyklá, jsem ráda, že jsem to neodkládala, loni s nima byla i týden na dovolené, když jsem rodila syna.. Oliverka budu zvykat taky, jen co to půjde..

zdeniii
15. čer 2012

myslím že to hodně záleží na mamince 🙂)) Protože většinou to dětičky zvládají o hodně lépe než maminky 🙂)) Myslím že od roka úplně v pohodě 🙂 ale dcerku jsem pustila s babičkou na víkend až teď ve dvou letech a myslím že by to zvldnula i dřív 🙂
TAkže synáček půjde do světa tak v roce 🙂)) člověk už to tak vážně neřeší .-))
Když jsem byla malá j tak naši jeli nadovču asi na dva týdny a to mi byl rok a bráchovi dva a půl .-))))

pulsatilka
15. čer 2012

ked mala mala rok ostala prvkrat s mojou mamou na styri dni sama. prestala som tymto sposobom kojit. bolo to upne bez problemov 🙂 a to bola naucena byt so mnou 24 hod. denne ( manzel bol v zahranici). teraz ma skoro 4 roky a ked ide s babickou na 4 tyzdne do kupelov tak nas vobec neriesi 😉

blandik
16. čer 2012

to se strašně moc liší. U nás začal chtít sám od sebe jít třeba s babičkou ven (aniž by chtěl k tomu nás) až po třetím a půltém roce.

lucy222
16. čer 2012

U nas by ta otazka mela spis znit " Jak stare musi byt ditko, aby rodice nemeli trauma? " 😅 😉 myslim, ze miminko si Tvou nepritomnost jeste tolik neuvedomi. My mame 16-ti mesicni slecnu a ta uz proste moc dobre vi kdo jsou rodice, kdo prarodice apod. A take zalezi u koho bys ditko chtela nechavat? Urcite at je na toho cloveka zvykle. U nas obcas necham malou s manzelem, ale u prarodicu jeste nespala 🙂

martaska78
16. čer 2012

Každé mimčo je jiné a hlavně maminka 🙂 , nejvíc záleží na tom, jak je zvyklé. Malý byl mamiňáček a na jednu noc se odhodlal ve 3 letech a malou to čeká dnes 😀 . Ale je pravda, že moc hlídaní nejsou. Jestli je dítko zvyklé být třeba i přes den jen s babičkou, bez asistence maminky nebo tatínka není problém mnohem dříve 🙂

jajina.c
28. čer 2012

U nás od 11 měsíců 8 hodin hlídání babičkou, pokud jsem byla v práci. Od 2,5 let občas 1 noc u babičky ( večer v půl osmé odvedeme a ráno kolem 9 už jsme s ním ). Jinak nic:(. Těším se, až ho budu moci dát k babi třeba na týden 🙂 .

sheinka
28. čer 2012

Mě čeká v červenci 4denní půst. Kačka bude u babičky s dědou. S její povahou si myslím, že si ani nevšimne že tam mamka a taťka nejsou ☹ Zato já budu jak na trní a hádám budu každou hodinu volat domů 😅
Každopádně si myslím, že to záleží i na povaze dítka. Některá jsou holt víc "závislá" než jiná.

sarihy
28. čer 2012

Já musím rozlišovat, zda hlídají naši nebo tchánovci...S našima v pohodě, starší dcera byla poprvé bez nás v 8M, od té doby byla běžně pryč celý víkend, na celý týden poprvé odjela loni v září a v pohodě jak já, tak ona; mladší dceru hlídali naši až teď na jaře, ale to bylo jednak tím, že se dítko do té doby budilo v noci (a to jsem nemohla našim udělat), a jedna hlídat 2 děti už není tak jednoduché na organizaci. Ale s našima jsem v pohodě i proto, že mamina mi neustále píše SMS a posílá fotky, takže já vlastně ani nemám pocit, že bych o něco přicházela, o všem vím. Za to tchánovci, to je kapitola - starší dcera u nich byla sama poprvé loni v létě na 4 dny a musim říct, že jsem to já nesla velmi špatně - tchýne totiž nikdy nerespektuje to, co já chci, takže jí krmí vším možným, režim má halabala, ale hlavně já k nim nemám až takovou důvěru, takže pro mě to budou letos zase muka.
Sečteno podtrženo - pokud je dítě s někým, komu rodič na 1000% důvěřuje, neváhala bych ani minutu.

ined77
28. čer 2012

my i babička jsme se k tomu odvážili až teď minulou sobotu (přes noc), synek bude mít v září 4 roky, dcerka má 16 měsíců...a dopadlo to super, klidně bych si k tomu ještě jeden den přidala 😀 .
a souhlasím s tím, že rodiče to většinou nesou hůř než dítko, ale je to hodně o povaze (dítka i rodičů) 😉 .plus teda chce to opravdu tu důvěru...proto bych si nedokázala jen tak někoho zaplatit a jít se bavit např....trnula bych, znám se, to je pro mě lepší sedět doma 😀
my jsme ale takový extrém a vhodný hlídač je bohužel jen jeden ☹ .

blahova_andrea
28. čer 2012

Míša má půl roku, ale na noc jsem ho hlídat zatím nedala. Já jsem zatím neměla kam bych v noci od něj odcházela 😀 Kdyby byla příležitost, tak na jednu noc klidně prchnu na nějaký babinec, ale na tři zatím ne...

gimulka
28. čer 2012

První syn nebyl přes noc ještě nikdy a to má příští týden 4 roky, mladší byl poprvé na 4 dny u babičky když jsme jeli na hory a to měl 5 měsíců a zvládl to v pohodě a já taky 😉 žádné trauma z toho nemá, my chodíme k babičce na návštěvu každý den, jo a nekojila jsem.

dlabinecka
28. čer 2012

Moje dcerska jezdila od roka k babičce každý víkend na jednu noc. V pohodě. Asi v 15ti měsících tam byla 3dny - byla uplně v pohodě, stýskalo se spíš mě. Ted v září jí bude 2a 4měsíce a jede s našima na dovolenou na Kanáry na celý týden 😅

baca
28. čer 2012

Dcera byla poprvé přes noc u babičky ve dvou letech. Synek teď na jaře měl hlídání dvě noci u babičky a třetí noc ho hlídal už tatínek , ale stále bez maminky. V té době měl rok a 3 měsíce.

jasekd
28. čer 2012

Kluk poprve pres noc v necelych 6ti mesicich, uz byl na UM. V pohode, takze si ho pak obcas brali, po roce veku casteji, asi ve dvou letech byl poprvy na dve nocil. Kdyz jsem byla v porodnici s dcerou, byl mu rok a byl jen s tatinkem 4 dny a v pohode. U babicek nebo u me tety je strop ty dve noci.
Holka byla plne kojena,, a presto ze od 13 mesicu nekojim, je to mamanek a kdyz uz se nekdo odhodlava, ze by to s ni zkusil, spusti tyjatr a hlidace odradi 😠 😀 Maximum s ni je prochazka v kocarku, pripadne hlidani pres den, kdy jsme jeli na par hodin na bezky, nebo hlidali vecer, nechala se ulozit, ale kdyz se vzbudi v noci, potrebuje me. Ted ma 14 mesicu a pres noc jeste nebyla a asi jen tak nebude, pokud to nebude zivotni nutnost.

xuxie
3. črc 2012

Jak píšou holky, je to dost individuální, ale taky si myslím, že je to spíš záležitost dospělých. Jak rodičů, tak "hlídačů". Pokud jde třeba o prarodiče, na které je to dítě zvyklé a kteří jej třeba z času na čas vezmou ven či si s ním hrají a dítě neutíká k mamince, tak bych zkusila nejdříve hlídání přes den. S odpoledním spánkem. A pokud to bude ok (což si myslím, že bude), tak klidně i na noc.
Věk bych brala cca od doby, kdy se přestane v noci budit a optimálně, když má pevný režim. Aby ho prostě dali spinkat, jak je zvyklý a nemuseli číhat, jestli už je unavený nebo případně není-li už přetažený.
Naše dítě dozrálo na hlídání kolem 13ti měsíců, když už bezpečně běhal, tak se přestal bát a nedržel se už maminky jako kíšťátko celou bdělou dobu, spíš začal objevovat a nepotřeboval mě k tomu. Bohužel, naše babička s dědečkem, na to nedozráli doposud...ale to už je jiný příběh 🙂

brisalek
6. črc 2012

souhlasím s tím, že záleží na okolnostech pocitu maminky a věku dítěte. Když je od mala zvyklé, že se kolem něj motá hodně tatínek a babička a už od pár měsíců ho třeba hlídá na hodinu, dvě, půl dne tak to není problém. Ale když je dítě 2 roky jen s maminou a tatínek je půl hodiny ráno a půl hodiny večer, babičky vidí 1x za 2-3 měsíce a u nich v pro něj cizím prostředí, tak pak je to těžké pro maminku i dítě nechat ho někomu jinému. Dcera beze mne nebyla ještě víc jak půl dne. 1x když jsem zůstala v nemocnici po revizi usínala s tatínkem, když jí bylo 16 měsíců. Ale když jsem doma všechno chce dělat se mnou, usínat s taťkou ani náhodou☹ a drží se mě jako klíště ještě teď, okolo roku jsme od ní při návštěvě rodičů nesměla ani na metr pryč☹. Ale to neznamená, že si myslím, že se nemá nechávat hlídat🙂. Moc ráda bych, kdybych měla funkční babičky na které by byla od mala zvyklá a už třeba v jejím roce jsme mohla jít večer do kina aspoň 1x za rok a tak.