Kdy jste nechávali propíchnout ouška?

alikse
20. led 2014

Ahoj, rada bych se zeptala, kdy (v kolika mesicich) jste nechavali pichnout ouska a jestli je v Praze sikovna doktorka, ktera to provadi jehlou. Velice dekuji!

klaire22
20. led 2014

My jsme nechali dcerce píchnout ouška po konci šestinedělí. Plakala chvilinku, za chvilinku o ničem nevěděla a vše bylo bez komplikací 🙂

lucieandrlova
20. led 2014

My jsme nechali po prvním očkování (dřív se to nedoporučuje). Udělala to pediatrička nastřelením. Dle ní je nastřelení méně bolestivé než jehla a lépe se hojí. A souhlasím. Já mám uši jehlou a pořád mi hnisaly... Dcera má nastřelením a žádná reakce.
Na jehlu se zkuste zeptat v nemocnicích, tam by to mohli dělat...

lenkaef
20. led 2014

ve třech měsících a nechala jsem nastřelit.Naprosto bez problémů,nic nehnisalo a brzy to bylo zahojené. 😉

aajda
20. led 2014

Ve 2 a půl letech (sama si řekla) a nechala jsem nastřelit na ušním, protože jehlou je to na dýl a to už bych ji na druhé ucho neudržela. Ale jít s mimčem, tak jdu na jehlu a semka http://www.katalog.praha11.cz/redakce/index.php... Paní doktorka je super, navíc dělá akupunkturu...

gingerone
20. led 2014

Mně dětská říkala, že dřív píchala, ale teď už posílá nastřelit, že je to pro děti lepší (bez bolesti, bez krve, bez zánětů). Takže jsme byli taky nastřelit - 350 Kč včetně moc hezoučkých dočasných náušnic (Praha 13). Kosmetička si vyžádala počkat, až povyroste ouško, malá byla drobná, takže jsme šly až v 5,5 měsíci.
Lekla se té rány a bála se cizí paní, ale pak se hned smála.

kakie
21. led 2014

Nechávali jsme nastřelit v 6 měsících a cestovali kvůli tomu na Kladno (na doporučení). Ujala se nás tam moc šikovná paní doktorka. Poměřila, zakreslila ani jsme nemrkli a bylo hotovo. Dirky má krásně rovné a plakala jen, že ji držela sestřička, hned jak jsem si ji vzala do náruče, tak přestala 🙂 Bez hnisání a rychle zhojené.

jadane
28. led 2014

Nám je píchla jehlou naše paní doktorka po prvním očkování.

hadroslava
28. led 2014

Obě děti zhruba ve 3m, bylo to mimo Prahu u našeho původního pediatra. Píchal jehlou. Dnes bych už nechala nastřelit.

romcovaklarka
28. led 2014

Sáře je rok a ještě nemá. Dám jí je udělat, až/jestli po tom bude sama toužit - jestli propíchnout či nastřelit ještě nevím, asi podle věku... A taky si myslím, že do čím většího ucha se to píchá, tím lepší je šance, že se to píchne tam, kam má (resp. nepíchne tam, kam nemá).

Jinak mně samotné je píchali v osmi letech jehlou a pak v pubertě jsem si nechávala další nastřelit a zážitek teda nesrovnatelný (jehlou bolavý, dlouho se to hojilo, nastřelení jsem skoro ani nezaregistrovala a o hojení jsem taky prakticky nevěděla).

speedygon
28. led 2014

Leni taky náušničky nemá, říkali jsme si, že až sama bude chtít a sama jednou prohlásila, že až bude "velká". A chtěla bych jí je určitě nechat nastřelit...Já sama jsem náušnice před x lety sundala, každou chvíli mi to hnisalo...vůbec mi to nechybí 😉

hojda
28. led 2014

Nechávala jsem až v 5 měsících, před tím jsou ta ouška dost malá, píchat bych nenechala, šla bych nastřelit. Méně bolestivé, lépe se to hojí, opravdu nevidím, žádnou výhodu jehly. Tam se musí propíchnout a pak ještě protáhnout náušnici, takže to jde tou dírkou 2x, Doporučuju tady, paní si s tím opravdu vyhrála, nevěřím, že by to nějaká dr. tak dlouho vyměřovala.

http://www.nastrelovani-nausnic.cz/

janapavlik
28. led 2014

U první jsem nechala píchnout po šestinedělí (dr. tenkrát nenastřelovala) a vše proběhlo bez komplikací a v pohodě 😉 Teď u druhé dr. už nastřeluje, tak jí nechám nastřelit, ale ještě chvilku počkáme, má ještě malé ouška 😉