Kdy jste poprvé dítě plácli?

andrrriiik
5. kvě 2015

Holky,jen tak pro zvědavost a statistiku.V jakém věku jste dítko poprvé plácli přes ruku nebo přes zadek?Děkuji za odpovědi 🙂

eva89pouzarova
5. kvě 2015

Ahojky,tak já se udám jako první 🙂 tak když bylo synovi 1 možná něco málo přes rok tak dostal přes ruku když už nestačilo nee nedělej to,a oněco později i nazadeček, nejsem zastánce trestat děti tímto způsobem ale ani nejsem pro vychovi americkým způsobem. 🙂

andrrriiik
autor
5. kvě 2015

@eva89pouzarova Ahojky,tak já se musím přiznat,že dcera dostala poprvé přes ruku v 8měsících.Tahala kabel od TV,a když jsem ji dvakrát řekla NESMÍŠ,tak dostala.Chápala už moc dobře tenkrát. 🙂

gwennie
7. kvě 2015

Jo tak to už přesně nevím, ale od roku a půl dostává na zadek celkem pravidelně 🙂

eldrag
7. kvě 2015

když přestalo stačit hlasitější upozornění... cca rok a pul

andrrriiik
autor
7. kvě 2015

@gwennie A pomáhá to? 🙂

andrrriiik
autor
7. kvě 2015

@eldrag Tak u nás to bylo v 8 měsících,že nestačilo upozornit 🙂 Jsem kvůli tomu tyran,je to tak strašná věc,plácnout přes ruku 8 měsíční dítě,které si hraje s kablem,a po upozornění se začala smát,a tahat víc? 😒

birds
7. kvě 2015

Nikdy. Ma dva roky a nebylo potreba.. nebudu prece diteti ukazovat ze bit nekoho koho mam rada je normalni 😕

irennn
7. kvě 2015

Já normálně vůbec neplacam, vydržím hodně, ale dnes malej třikrát chytl morče za chlupy a mrskl s nim o.zem, Amorek je starecek, mám ho 8 let, to ho mohlo zabít, vysvětlovala jsem řekla jsem jak pláče jak ho to bolelo,podruhé jsem.zařvala, potřetí už jsem ho placla přes ruku, jen lehce a on sel ze vzteku zatáhnout hned psa za čumák až knucel, tak to už jsem fakt nevydržela a třikrát jsem ho pleskla přes zadek, nosí plinku, takže to nebolelo ale přestal a začal rvat jak tur. Má 20 měsíců. Já ho nechci bít, ale tohle už bylo na mě moc

eldrag
7. kvě 2015

@andrrriiik jsou prostě děti, kterýms tačí vysvětlování, jsou děti na které stačí houknout, ale jsou děti, které prostě bez fyzického ukáznění nefungují a kdo tvrdí, že to jde jinak tak at přijde a ukáže mi to... zkoušeli jsme jsme všechny možné postupy trpělivé jednání, atd... klukovi jsou skoro dva roky a upřímně je dost živý. Už dostal i facku (přiměřenou jeho věku) a musim říct, že zafungovala dostatečně (důvud byl, že mě bil do obličeje - doma se nemlátíme ale jedno dítě z party to dělá ostatním dětem, takže si myslím že to chtel zkusit i na me)

diamanta
7. kvě 2015

@irennn obecně myslím, že malé děti nedokážou být dost citlivé vůči zvířatům. Chtějí se dotknout, také jim chybí empatie, jsouprostě malé, nerodí se s tím. I ta motorika je hrubá. Lepší je ty zvířátka dětem podávat tak, aby směly ručkou cítit chlupy, ale jak vidím, že to ještě není k tomu, tak raději od sebe. My máme zvířat plný dům, pes naštěstí odejde, když se mu něco nepáčí, ale že mu dítě hodí hračku na hlavu, to těžko vychytá ona(fena) i já. Myslím, že 20m je dost málo, ale záleží jak se kdo vyvíjí, ta moje určitě ve 20m vidí zvířata ráda, je to takové chlupaté cosi okolo a nejraději by to rozcupovala...takže nedovoluji. Je jasný, že když dovolím, tak zvíře vystavím riziku a dítě patrně bude nutný "usměrnit". Ta empatie přijde, to nejde cvičit ve věku, kdy tam prostě ještě není. Děti se rodí od přírody egocentrické a vnímají jen samy sebe, je to normální.
tim tedy nechci říct, že všechny děti se vůči zvířátkům projevují hrubě, to záleží na založení dítěte. Ale rozhodně u 20m dítěte nemůže ještě fungovat lítost, empatie atd, tedy upřímná.

andrrriiik
autor
7. kvě 2015

@eldrag Díky za uklidnění.Na jiné diskuzi totiž ze mě udělali totálního tyrana,že jsem si dovolila plácnout 8 měsíční mimino ☹

irennn
7. kvě 2015

@eldrag můj malej je živé dítě, je hodný, ale jednu dobu mne stále stipal do obličeje, jak se mu.něco nelíbilo tak se mi.zadral nehtama pod oko.do tváře až jsem měla šrám. Nic ale fakt nic nepomáhalo, jednou lital po.dřevěném můstku nad řekou a já ho nechala, pak začal už blbnout a málem by do té vody spadl
Tak jsem mu.to vysvětlila.a on nic, radil dal, tak jsem ho vzala do náruče ze ho odnesu, než se tam utopí, v ten moment se mi tak nehtama zaryl do tváře, no bolest velká, jak mu nikdy nic.nedělám, jsem ho postavila, a dala mu facana, pak jsem kvůli tomu brečela doma manželovi

irennn
7. kvě 2015

@andrrriiik ale od té doby to nedělá! A když chce, tak se ve správné chvíli zarazi, mne je z toho fyzického trestu zle, ale někdy není fakt zbytí, každé dítě není stejné

diamanta
7. kvě 2015

@irennn i maminka je jen člověk, ne dokonalý stroj, takže pokud tě to zabolí a vybuchneš, i to může být pro prcka škola, že nějaká akce způsobí reakci..jeho drápnutí způsobí maminky výbuch.

andrrriiik
autor
7. kvě 2015

@irennn Dobře,že jsi nebrečela před malým.Některé maminy to udělají,brečí,začnou se omlouvat hystericky,a to je podle mě špatně.Pak to dítě vycítí,že příště to máma neudělá.

irennn
7. kvě 2015

@diamanta jj.napsala jsi to dobře, souhlasím jde spíš o.to, ze on neposlechne mě, když něco nedovolím... Prostě na ne neslyší 🙂 ale já ho fakt nebiju, taky si vyčítam ze jsem to nezvladla ale někdy už mám nervy jak se bojím aby ho pes nepokousal a on ho stále honí a nahání do kouta, mydli kladívkem, sráží tatrou, podrazi nohy

eldrag
7. kvě 2015

holky, ja mam od malého modřin, jednou jsem myslela že přijdu o zuby, ... to jsou chvíle ve kterých se bud musím nadechnout a odejít, nebo bych ho zabila.... ano je to přirozená reakce na bolest. Mě se hodně vyplatilo nevázat oční kontakt zastavit ho chytit zaz ruce a do očí mu to prostě důrazně říct, a když se směje nebo dělaá že nevnímá tak pak už neni nic jineho nez mu placnout (a upřímně větřšina těch přesprdeláků nebolí - mají plenu).

diamanta
7. kvě 2015

@irennn naštěstí takovýho poděsa teda nemám, ale znám to, že děti jsou fakt různý. Taky nemůžu říct, že se v poděsa nezmění, a ty zas můžeš doufat, že za půl roku už bude uvědomělejší.... Holt dítě nepřemýšlí, koná, následky nezná žádné protože má prostě moc krátkou životní zkušenost, a je na rodičích, aby se k té zkušenosti staršího věku dobralo živé a zdravé, tak musíme myslet dopředu za ně. Jinak nejsem pro, aby rodič skrýval před dítětem to, jak se cítí. Pokud vím, že nejsem psychopat, tak není na mých emocích nic špatného, s tím se bude dítě setkávat celý život, že lidé okolo něj reagují různě. Takže mám sice v hlavě zakódované, že ublížit jí rozhodně nechci, ale když něco tropí (ona ale není nijak nezvladatelná a to beru v potaz) tak používám různou hlasovou intonaci, sílu hlasu, aby si zvykla, kdy je ok a kdy se to mamce nelíbí. I fena vrčí na mláďata nebo je lehce kousne, tím je učí, aby nacházely, kde je ta hranice. No a když někomu nereaguje dítě na hlas a dál se snaží podpálit dům nebo spadnout ze skály, tak je asi nutný zvolit jinou metodu dokud ten rozoumek nenastoupí.

nancy14
7. kvě 2015

@andrrriiik Já si myslím,že vůbec tyran nejsi.Jak jsem zde četla,tak opravdu každé dítě zkouší ty mantinely,kam může zajít a na každé platí jiný trest.Náš starší je hoooodně živé a neposlušné dítko a tak jsem zavedla pravidlo ,,tří,, to je třikrát ho upozorním a pak letí pravačka.Mladší synátor je o dost klidnější,ale taky už zkouší,co může.Přes upozornění neustále strká ruku,kam nemá a pozoruje mě,jak zareaguju.Docela dlouhou dobu slyšel na slovo ,,ne,, ale poslední dobou to začíná ignorovat a i když mu je teprve rok,tak už přes ručičku dostal a zatím to pomohlo...Prostě každý je jiná osobnost a na každého platí jiný metr... 😉

betelgeuzz
7. kvě 2015

Kdy přesně, to nevím, párkrát jsem se neovládla a plácla, ale pyšná na to nejsem. Myslím, že existují efektivnější způsoby výchovy, než fyzické tresty. A nemyslím tím nekonečné vysvětlování, ono taky spoustu věcí malému dítěti nevysvětlíš. Co dospělému připadá jako destrukční činnost, je pro něho zábava.
A pokud teda to plácání přes plenku nebolí, tak k čemu tedy vlastně je?
A bít dítě, protože ono bije mě a já ho to chci odnaučit, mi příjde úplně absurdní. Příště zmlátí nějaké mladší dítě, protože to je přesně to, co ho tím naučíte. Že bít druhého může, ale musí být ten silnější a nejlépe, aby ho u toho nikdo neviděl.
Nejsem zastáncem ani volné výchovy, ani výchovy s fyzickými tresty, existují i další cesty. 🙂

andrrriiik
autor
7. kvě 2015

@nancy14 Děkuji 😉 Právě,že na dceru to taky pomohlo,víckrát si s tím kablem už nehrála 🙂

suzanna123
7. kvě 2015

@betelgeuzz přesně. Já chtěla děti vychovávat bez plácání, ale ne vždy se zadaří. Ale když už dítě plácnout, tak s chladnou hlavou a proto, že už nic jiného nezabírá. Mlátit dítě v afektu, jak tady někdo popisoval, je špatně. Přiznám se, že se mi taky stalo, že jsem malou plácla, protože už to na mě bylo moc, ale beru to jako své selhání, rozhodně ne něco, co bych dávala ostatním za příklad. A plácat osmiměsíční dítě za tahání kabelů, to mi hlava nebere. To bych možná udělala své dceři teď, kdyby si nedala říct, ale ani ne roční dítě? To snad není takový problém odnést od těch kabelů pryč a zabavit ho něčím jiným, ne?? 😕

veronicka89
7. kvě 2015

Pohybuju se v prostredi kde je placani ditete neco nenormalniho a musim rict ze jsem to asi jeste ani nevidela 🙂

Nemam jeste sve, ale budu to taky tak delat 🙂

Co jsem ale vypozorovala, ze deti, ktere jsou placany jsou mnohem vic agresivnejsi - nebo treba i mamku pak placnou...

Dalsi vec je , ze ja v tom treba vubec nevidim smysl ...

Tak jak vy tady pisete ze je dulezite urcit diteti mantinely -

Jde o to ze , kdyz nekdo pri kazdem napominani jen krici - tak je jasne ze to vlastne uz nezabira.
Deti ktere placany nejsou , vi ze kdyz uz mamka rve tak to uz asi neco znamena...

Kdezto tim rvanim posouvate hranici dal , a tudiz je jasne ze je dalsi faze placnuti ... nevim jestli vite jak to myslim 🙂

A ano ,urcite nekomu nekdy treba 1x za rok ujede ruka - o tom se tu nebavim 😉

irennn
7. kvě 2015

@suzanna123 nikdo nepsal ze své dítě mlátí v afektu, tohle zase nechápu já, přitahovat věci za vlasy a přehánět. Ano ujela mi poprvé za 20 měsíců ruka, protože na syna už nic jiného neplatilo a za krvavý šrám přes obličej jsem mu měla už milionkrát říct, tyty, to se nedělá, maminku to bolí.

irennn
7. kvě 2015

@veronicka89 veri, ještě počkejte, já měla stejný názor jako vy. S vlastně mám stále, na své dítě nekricim, nejecim, vysvetluju, dovolím mu skoro vše, jako málokterá maminka jak pozoruju, ale dvakrát v životě mi ujelo a plestila jsem ho

veronicka89
7. kvě 2015

@irennn vsak 2x je v klidu 🙂 a i neco znamena - kdyz si to priznas 🙂

Horsi mi prijdou ty , ktere reknou ze je to v pohode , ze jinak jeji ditko neposlechne...a ze deti co nejsou placane ze jsou rozezrane 😀 (nejlepsi argument) a ze je rodice taky placali a ze jsou v pohode...

Ja jsem na sebe zvedava , ja jsem celkem flegmos, takze uvidim, mi nevadi rev vztekani nic 🙂 a doufam , ze bude po me , ja nic nedelala - sice jsem vsude behala , se vsema se bavila, utekla z obchodu sama curat 😀 ale ze bych byla zlobiva, nebo zla, nebo ze bych delala naschval veci to ne 🙂 spis mi neco padalo a byla jsem moc hrrr 😀

zo_ja
7. kvě 2015

@suzanna123 Tak tohle mě fakt rozesmálo "To snad není takový problém odnést od těch kabelů pryč a zabavit ho něčím jiným, ne?? "
JE to problém, pokud nemůžeš kabely přemístit. A co teprve el. zásuvky... Jako fakt by mě zajímalo, jak to efektivně řešit, když to dítě drží od 6 měsíců do 4 let non-stop.

zo_ja
7. kvě 2015

@betelgeuzz Tak nějaké ty další cesty bych si ráda přečetla - píšu bez ironie, věcně, fakt bych ráda.

suzanna123
7. kvě 2015

@zo_ja na elektrické zásuvky existují, představ si, takové kryty, které se používají právě proto, aby si děti neublížily. Měli jsme to doma, už když jsem byla malá, takže zas tak horká novinka to nebude. Je to dostatečně efektivní řešení? A i kabely lze schovat nebo přemístit, aby na ně dítě nedosáhlo - to je snad normální, že když se dítě začne samostatně pohybovat, tak tomu přizpůsobím byt, ne? A opravdu mi přijde adekvátní věku osmi měsíců tomu dítěti říct tytyty, tohle se nesmí, to by bolelo a odnést ho pryč, určitě ne, ho plesknout.

betelgeuzz
7. kvě 2015

@zo_ja např. kniha Respektovat a být respektován, jsou tady diskuze a skupinka o tomto stylu výchovy, kde se dozvíš víc. Já mám ve fotoblogu album se zajímavýma knížkama o výchově, k některým jsem udělala i články s výpisky, všechny v tomto stylu. Pak ještě Nevýchova (má webové stránky), taky jsou tu o ní diskuze a skupinka.