Kdy jste poprvé šly s maličkým nebo malou k zubaři?

dilemma
3. črc 2011

🙂 ahoj holky chtela jsme se zeptat kdy jste sly s malickyma prdolkama poprve k zubari🙂 znamam rika ze od roku my uz budemem mit dva a ja tam jeste nebyla a doktorka detska take nic nerikala a na zoubky mu koukala ja myslela ze se tam mam jit nez se dite da do skolky🙂

vendulka
3. črc 2011

my sme byli v tom roce a od té doby chodíme pravidelně co půl roku

hansed
3. črc 2011

mě zubařka říkala, ať přijdeme, až bude mít komplet chrup 😉 budeme mít rok a zub ani jeden...co by na ní viděla že 😀

mamkamarketa
3. črc 2011

u nas je to podobne jako u hansed syn mel prvni zub ve 14mesich. 😀 takze my poprve byli ve 2 letech a to mel zubu 8 😕 ted je mu 2,5 a chystame se znova.

mirisek81
3. črc 2011

Poprve jsme byli v roce a půl. Jen se malému mrkla do pusinky a povozila jej v křesle. Od té doby chodíme pravidelně, aby si zvyknul a neděsil se zubařů.

dlabinecka
3. črc 2011

My jsme byly na osmi měsících kuli přirostlé uzdičce pod jazýčkem, tu nám fikla a řekla, že máme přijít tak na dvouch letech. jinak si myslim, že je dobrý vzít prcka, třeba když jdeš Ty, aby pokoukal a když bude svolný, tak se zubařka může mrknout i k němu do pusinky. My máme zubů ve 13ti měsících už 13, ale myslím si, že na tom nezáleží 😉

spaagetka
3. črc 2011

Byli jsme v roce a chodíme po půl roce 😉

miminkopodruhe
3. črc 2011

V roce a půl, když už měl nějaké zoubky...na roce ještě neměl žádný...od té doby chodíme pravidelně co 1/2 roku...

dexonka
3. črc 2011

já byla s prvním dítětem v roce života a s druhým děťátkem se chystáme také v roce,není to žádný speciálně dětský zubař,ale ten ke kterému chodí celá naše rodina......
u takto malých dětí se nejedná o prohlídku v pravém slova smyslu,ale jde spíše o seznámení se s prostředím..
pan zubař malého povozil na kresle,ukázal mu nějaké nástroje,vrtačku atd a od té doby chodíme pravidelně dvakrát ročně.....

micanek
3. črc 2011

K zubaři u nnás neposílá obvodní Mudr. ale musí si to maminka ohlídat. První prohlídka je v 1 roce. Ve zdravotní knížce dítěte je i zubní knížka a ta, se píšou přesné prohlídky ..... první v roce a pak vždy po pul roce.

babulinkab
3. črc 2011

k zubaři neposílá doktor, to je starost rodičů, ve zdravotním průkaze je i knížečka zubní průkaz nebo jak se to jmenuje a tam je první kolonka myslím v roce
se synem jsme byli poprvé v roce a půl, od té doby pravidelně každého půl roku, s dcerou půjdu poprvé v 1 roce a 3 měsících, neboť je to termín pravidelné prohlídky nás ostatních, takže už budeme chodit všichni dohromady

eloana
3. črc 2011

chodili jsme od roku a pul... jde o to aby si dite zvyklo na prostredi a otvirat pusinku. prvni zoubek nam bohuzel vrtali ve 2 letech ovsem dcera ma vrtani rada🙂)

marinka
3. črc 2011

Nám říkala zubařka, že stačí až od dvou let..

pettule
3. črc 2011

Já byla s prckem u zubaře poprvé ve dvou letech. Zubař říkal, že je to úplně v pohodě. 🙂

samik2008
3. črc 2011

S dcerkou jsme byli poprvé v roce a půl a se synem v roce,tak nám vycházela prohlídka.Chodíme všichni spolu každého půl roku.
Jo a je to starost rodičů né obvodní dr.

anieanne
3. črc 2011

Chodíme s manželem pravidelně co půl roku, příští kontrolu máme po prázdninách, a to už půjde i malý, takže v roce.

alamo
3. črc 2011

My pujdeme ted v 1 roce.

benjik
3. črc 2011

Dcerka měla první 2 zuby ve 13.měsících (vylezly ji naráz),ale trvalo než se pořádně vyklubaly. Prvně jsme byly v roce a půl ( to měla 4 zuby) a ted jdeme po půl roce znovu. Jinak souhlasím,že je to strarost rodičů a ne čekat až je tam pošle dětský lékař.

mahulka75
3. črc 2011

Ahoj, pracovala jsem před MD na zubním a maminkám jsem říkali, atˇ přijdou s prckama tak ve dvou letech. Většinou stejně ještě nemají kompletní chrup a spolupráce není vždy ideální. I v těch dvou je to kolikrát o svezení na křesle a obrázku. Taky jsem šla s malou ve dvou, myslím, že jsi nic nezmeškala.

pett7
3. črc 2011

Můj zubař říká, že dvou let nemá smysl děti děsit zubařem, pokud nemají nějaký problém...

lumixii
3. črc 2011

Poprvé jsem byl se synem v roce a ted chodíme pravidelně každých půl roku

crca
3. črc 2011

Taky jsme byli s prťatama v roce a půl a teď ve dvou-choděj s taťkou když jde taky na preventivku-já chodím jinam a je to dál,ale hlídáme si po půl roce 😉 Jinak si myslím,že není důvod děsit děti zubařem,ale čím dřív si zvyknou tím líp,nemluvě o tom,že nekouká jen na to,jestli jsou zdravé,ale i postavení,takže i kdyby měli jen jeden zub v roce a půl tak bych šla.My měli v tom 1,5 roce 6 zubů 😅

klarka1
3. črc 2011

byli jsme poprvé v roce a půl, byla jsem ráda, že jsem našla volného zubaře, nadále budeme chodit 2x ročně 😉

reruna
3. črc 2011

Poprvé se má jít v roce a pak pravidelně každého půl roku na kontrolu. My to dodržujem a žádné "děsit zubařem" se teda rozhodně nekoná, pan zubař kluky povozí na křesle, poťuká zubíky a dá jim hračku, starší se tam už vyloženě těší 🙂 je to podle mě lepší, než tam jít poprvé až s nějakým kazem a první zkušenost se zubařem bude bolestivá, to se pak teprve budou "děsit"...

svoja
3. črc 2011

V prukazu je, ze se ma jit poprve v roce, at uz jsou zuby nebo ne.
Ja slysela, ze se chodi od prvniho zoubku- na "zvykacku".
Rozhodne je tisickrat lepsi jit tam s ditetem desetkrat zbytecne (jakoze jen se treba podivat, povozit, i kdyz treba zuby neukaze) nez pak poprve s kazem a hned delat zakrok.

jmisa
3. črc 2011

zhruba v jednom roce a kontroly po půl roce, zatím je to spíš o zvykání si na zubaře a prostředí, v podstatě jen povozit v křesle a otevřít pusinku, dostat obrázek nebo hračku a jít.

laska.nezna.hranic
3. črc 2011

přesně jak píší holky výše, od roka chodí se mnou každý půlrok (taky nám první dva zoubky vykoukly těsně před kontrolou, ale to je jedno, jde i o dásničky apod.), tak jak je to požadováno v průkazce. tu rodiče dostávají právě proto, aby na kontroly docházeli s dětičkama pravidelně, ne jako dřív, že šlo dítě až s první třídou... jasně, že ve většině případů prcka žádný zákrok nečeká, ale jde právě o to, aby si děťátko zvykalo. a je úplně jedno, jestli má zub jeden nebo šestnáct... 😉 ve dvou letech by prcek měl mít už tři prohlídky za sebou.

coxa
4. črc 2011

Poprvé jsme byli před druhým rokem a byla to jen taková seznamovací návštěva, mladší syn ještě nebyl.

xkacatkox
5. črc 2011

v roce, a tedka mám jít po půl roce

weri1
8. črc 2011

v půl roce, ale to jen proto, že jsem šla na kontrolu já a paní zubařka se podívala na ty 2 zoubky co měl i malýmu 😉

mili84
8. črc 2011

mělo by se jít poprvé v roce. my jsme byli a v pohodě. teď půjdeme znova.