Kdy jste poprvé začly chodit s mimčem ven?

finlay
8. srp 2012

Kdy jste poprve zacly chodit s mimcem ven? Mala ma 2tydny,uz jsme byly jen tak se projet,ale potrebuju si zaridit neco i ve meste. Neni hromadna doprava moc nebezpecna pro tak male dite? Vim,ze se nedoporucuje ani obchodak,ale nakoupit si musim. Neriskuju moc? Nerada bych neco zanedbala ☹

veruska007
8. srp 2012

@finlay S druhym ditetem jsem jela tramvaji, kdyz mel necely tyden. V hlubokem kocarku je mimco dobre chranene. Ja byla s petidennim miminkem i na svatbe, slibila jsem zpivat sestre a trvala na tom, maly se narodil driv... a v pohode. Od toho tydne jsme jezdili verejnou dopravou kazdou chvilku.

sonia79
8. srp 2012

@veruska007 To mi přijde docela brzo, když si vezmu, co "všechno" tady u nás v MHD lze potkat (nemytí důchodci, podivná omladina ...), ale každý to máme jinak. My jsme do toho měsíce určitě chodili ven hodně, ale spíš často na kratší dobu a určitě ne do Tesca atd., bála bych se, že na mimi někdo něco prskne.
@finley Nemůže ti prcka někdo na chvilku pohlídat než si nakoupíš, případně nelze aspoň do obchodu dojet procházkou?

veruska007
8. srp 2012

@sonia79 No, já s prvním dítětem chodila ven pořádně až po třech týdnech. Ale s druhým už jsem to tak neřešila. Do Tesca jsem se teda snažila s malým nejezdit. Ale MHD jsem se prostě nevyhla - musela jsem nakoupit, malého odvézt do školky, něco vyřídit na úřadech, v práci, ... MHD mám zadarmo, autem bych se nedoplatila jen za to parkování v centru. Navíc jsem mívala mimco v kočárku, nánožník na hlubokou korbu zvednutý, takže miminko nebylo ani vidět, případně úplně na začátku přes boudičku plínku. A v MHD běžně potkávám miminka v kočárcích... teda, těch pouze v autosedačkách na podvozku je mi zrovna v MHD líto, ale v hluboké korbičce nemá mimčo šanci něco chytit 😉

luciferinka
8. srp 2012

Já šla s malou na nákup poprvé asi když měla 10 dní...někdo zajít nakoupit musí 🙂,byla to jen hodinová záležitost i s cestou autem...Když spočítám kolik lidí měla moje spolubydlící v porodnici denně návštěv,tak myslím že těh lidí za den se na pokoji vystřídalo vic než v obchodáku snad 😀 ..Hold když musíš tak musíš 🙂

sonia79
8. srp 2012

@veruska007 No je jasný, že některý věci se prostě jinak řešit nedaj. Faktem je, že např. já nemám auto a kdybych hypoteticky měla miminko a musela třeba s malou k doktorovi, tak bych jí asi taky nemocnou těžko táhla pěšky nebo někde nechala mimi - takže chápu, jen když jsou hoooodně maličký a není to nutný, určitě je dobrý se frekventovanějším místům vyhnout (nedávno jsem např. na odpoledním hudebním představení tj. plný náměstí lidí, viděla mamku s čerstvě narozeným mimčem, tipuju tak dva tři týdny max., mimi evidentně nespokojené, vystresované hlukem, horkem a lidma; to je podle mě zbytečný hazard a nezodpovědnost - ale nic držme se tématu 😉 )

veruska007
8. srp 2012

@sonia79 To jo, ale v hluboké korbičce můžeš mít to miminko fakt dobře schovaný. To mi přijde víc nebezpečné jezdit s ročním dítkem, které jakmile dosáhne na nějakou tyč v tramvaji, tak ji olizuje, leze po zemi a cpe si do pusy kamínky a vajgly 😀 . Já byla na první miminko hodně opatrná, ale nejmladší má sparťanskou výchovu a nijak mu to neškodí.

veri25
8. srp 2012

my sme asi tyden chodili jen na kratké procházky,protože malý se narodil v zimě, ale určitě tak po týdnu jsem MHD jezdila a do tesca na nákupech sem taky byla a malej je zdravej jako rybička..ono se tomu neubráníš dřív nebo pozdějc...

evulinkab
8. srp 2012

@finlay Vzhledem k tomu, že malý se narodil v lednu, kdy byly mrazy, navíc jsme strávili v porodnici celý jeden týden kvuli jeho novorozenecké žloutence, tak poprvé jsme se dostali ven až když mel malý tři týdny.Byly to jen krátké vycházky...Nicméně pak jsme byla taky nucena chodit nakupovat, takže obchoďáky typu Globus, Tesco atd...se nám nevyhly od 4týdnů malého...

zalaretti
9. srp 2012

Já byla s miminkem hned z porodnice venku 🙂

hanaflint
10. srp 2012

Nas si tatinek odvezl domu a tyden mel dovolenou, byl skvely a obstaral vse potrebne. Nakoupil, uvaril a my se s malou jen valely v postylce 😅 . Druhy tyden jsem uz zacala fungovat a ob den s malinkou vyrazila na nejakou chvili. Pak jsem to uz nejak prestala resit. Podle me zalezi na rocnim obdobi... urcite bych drive vyjela na jare, nez treba v zime. Asi je to individualni.

rebelie
11. srp 2012

Já bych se toho vůbec nebála... malé miminko je pěkně u maminky v šátku, nebo schované v kočárku, nikdo mu tam neplive a taky bych tolik nedémonizovala tolik obávanou MHD... Navíc miminko má ochranu z mateřského mléka... Jasně, nebudu se cpát do velkech kolektivů v době chřipek, ale pokud miminko zvládlo pobyt v bacily promořené nemocnici/porodnici, tak už ho zaskočí asi máloco... My byli s malým venku asi v jednom týdnu (šli bychom dřív, ale po císaři nás dlouho drželi v porodnici), v nějakém obchodě hned asi za den, dva a za další den, dva jsme jeli MHD... a pak už to šlo ráz na ráz... na konci šestinedělí se mnou byl i ve škole, kde jsem pracovala... Mimochodem s ohledem na nehodovost (a i na kvalitu vzduchu v autě) je absurdní, že cesty autem považujeme téměř za bezproblémové, zatímco MHD se tolik bojíme.