Kdy jste přestali používat kočárek?

soles
1. říj 2013

Milé maminky,tak zavádím diskusi na odloučení od kočárku:D . zajímá mě kdy jste přestali používat kočárek. naše malá má rok a půl a můj manžel furt tvrdí,že by si už měla začít zvykat chodit sama... Ale já si to třeba nedovedu představit ve městě a pod ,kde celkem člověk spěchá a dítě co jde samo celkem zdržuje,nebo třeba v obchodě to bych ani nenakoupila... Jakej na to máte názor vy? nebo zkušenost ??? 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzazuzanta
2. říj 2013

Ahoj.My máme 26 měsíců a golfky užíváme na rychlé nákupy a např. do ZOO apod.V roce a půl mi příjde ještě brzy být úplně bez kočárku.Ještě si užívej to "NEBĚHÁNÍ" za prckem 😀 😀

lucyvivien
2. říj 2013

v 1,5 roce jsme odložili golfky, a už jenom po vlastních nebo na kole, odrážadle atd... manžel má podle mě pravdu, pokud umí dobře chodit , není duvod 😉

leni78
2. říj 2013

@lucyvivien A to ses takhle plouzila opravdu všude ?

mooncaa
2. říj 2013

@soles My odložili kočárek na jaře, když bylo malé 1,5 roku. Jezdila na odrážedle, kde se aspoň trochu dalo s ní udržet správný směr, koncem léta zvládla udržet i směr pěšky. Kočárek jsme vytahovali jen na delší úseky, výlety do Zoo, do Prahy, na dovolenou k moři apod., nebo když jí vycházelo spaní zrovna, když jsme někam šli. Takže i teď když jsou jí 3 roky golfky občas vytáhnu, tak 1x za 2 měsíce.
Jinak na to chození bez kočárku oceňuji nejdříve plastové odrážedlo a pak koloodrážedlo. Díky koloodrážedlu zvládá dcera držet rychlost s náma i na výletě a je schopna ujet i celkem dost velké vzdálenosti. Jít bez odrážedla, tak jí většinu výletu neseme.

lucyvivien
2. říj 2013

@leni78 jj opravdu všude, nemám potřebu dělat někam 3 hod. vycházky, když vím, že by to neuchodila 🙂 nevím jinak co by neměla zvládnout , tempo jsem přizpusobila ji , takže když jsme někam šli, tak jsem vyjela dřív atd..navíc po cestě vždy něco nového objevila , spoznávala, chytala , ted budu volit stejný přístup i při druhým mimču 🙂

leni78
3. říj 2013

@lucyvivien Aha tak tím se to vysvětluje. Máte pohodicku. Já tedy kolikrát litam dost, přesuny autem, pak nutné zařizování, prostě není to jen o dítěti. Kdybych se s ním měla belhat celé dny jeho sneci rychlostí a ukazovat si kastanky a listecky a pipinky někde v centru, kde musím maknout, tak to by nešlo. 😀 Já se mu venuji, malému bude rok a půl, projdeme se, ukážeme kravinky cestou, on většinou jde jinam než vede cesta, ale pak šup do kocaru a svistime. Rikam pro me s mým režimem nereálná představa, uskutecnitelna opravdu od těch tří let.

betysek
4. říj 2013

Starší přestala používat kočárek asi v 18 měsících, když už ji bolely nožky, tak jsem ji brala na ramena (a to měla v té době 15kg). Asi v 28 měsících už jen chodila.....

maximsarah
4. říj 2013

souhlasím s @leni78 Naše první dcera začla chodit sama v 9ti měsících, v roce lítala jak nezřízená střela. Přesto jsme kočárek využívali ještě dlouho. U nás ve městě pořádně kromě potravin nic nekoupím, neumím si představit že bych s ní měla běhat po nákupech celý den bez kočárku. Samozřejmě se pěšky prošla. Kam to šlo jezdila na odrážedle, na procházky pěšky, neexistovalo abych jí nosila na ramenou 🙂 jen ať se dítě snaží a pěkně unaví, ale ten kdo nemá celý den na to aby se věnoval jen čistě dítěti, tak je kočárek opravdu potřebný, né každý den, né v každé situaci, ale je ho opravdu třeba vytáhnout i po druhém roce. To už záleží na situaci.

diniki
5. říj 2013

Určitě bych na roce a půl také kočárek dopřávala, hlavně pokud je to pohodlné pro maminku. Když nikam nespěcháte, tak bych ho občas vynechala. Neboj, ono si dítě samo řekne. Niki budou v únoru tři a jinde než v kočárku mi neusne, takže ho používáme jako postel na odpolední siestu. Ale jinak v něm už být nechce cca od dvou let a raději trajdá pěšky.

elastiq
9. říj 2013

Do roku a půl klasickou trojkombinace, potom zhruba do tří let golfky, mám stejný názor, používat kočár tak dlouho, jak to komu vyhovuje, určitě se golfáč hodil občas i po tom třetím ročku na celodenní výlety, nebo když byla malá nemocná a musely jsme pěšky k lékaři, když zrovna nebylo auto k dispozici

klarka_kvetinka
3. únor 2019

Pmima kobi 💕 aktuálně prodávám