Kdy jste přestali používat kočárek?

soles
1. říj 2013

Milé maminky,tak zavádím diskusi na odloučení od kočárku:D . zajímá mě kdy jste přestali používat kočárek. naše malá má rok a půl a můj manžel furt tvrdí,že by si už měla začít zvykat chodit sama... Ale já si to třeba nedovedu představit ve městě a pod ,kde celkem člověk spěchá a dítě co jde samo celkem zdržuje,nebo třeba v obchodě to bych ani nenakoupila... Jakej na to máte názor vy? nebo zkušenost ??? 🙂 🙂 🙂 🙂

llluckaaa
1. říj 2013

Mojí dceři budou v lednu 3 a ještě se celkem často vozí. Když potřebuji jít někam daleko, tak by to s ní bylo hodně nadlouho. Navíc chodím na nákup a musela bych to táhnout v ruce, kdežto takto to naskládám do kočáru a je to pohodlnější. Kratší vzdálenosti se snažím, aby chodila pěšky. Ale je to pak na dlouho 😒 V roce a půl bych jí kočárek ještě dopřála 😉

milmic
1. říj 2013

@soles Moje dcerka sice běhá všude sama a ráda, ale na nákupy ji dávám do kočárku a syna do šátku. Představa, že nesu syna, batoh a ještě na hlavě nesu dcerku mě moc neláká. 😅 Ale tady na dědině budiž.
Když jedeme do města, tak jedině s kočárkem, protože tolika lidí a všeho, ted se třebas cukne, že nechce jít za ruku, lehne si ve vzdoru někam pod tramvaj....
V roce a půl jezdila v kočárku fakt hodně, potom ve dvou letech přestala, protože miminko dostalo hlubokou korbičku. Ale malinkej v kočárku nejezdí, takže jsme dali sporták a dcerka se docela i ráda vozí.
To je naše zkušenost. 🙂

pellullinka
1. říj 2013

Ahoj,myslím že jsme kocarek odložili před 2mi narozeninami,ale když sem někam spechala tak sem ho ještě používala a pak na dovcu sme brali golfky i vloni kdy měl syn 3,5roku,to na večerní výlety kdy chtěl spinkat.
myslím že 1,5 roku a ještě před zimou je to úplně v pohodě. Syn je v březnu a myslím,že nějak kolem těch narozenin sme chodili už ven bez kočárku 🙂

camelinka
1. říj 2013

@soles Já asi od roka postupně přecházela na menší a skladnější kočárky a už dlouho máme jen látkové fofrgolfky z tesca, právě třeba do Zoo a delší výlety, jinak asi od roka a půl chodí všude poblíž pěšky. V obchodě sedí ve vozíku a ve městě jsem se stejně s kočárem pomalu nikam nedostala..

soles
autor
1. říj 2013

Děkuji,taky si myslím.. manžel moc přehání...taky si to nedovedu představit ty delší procházky... ikdyž musím říct že 5x denně vytahovat a zase znovu skládat z auta a do auta je taky pěkně na nervy 😅 😕 🙄 🙄 😀 . a říkám si už aby nebyl :D :D

iluss
1. říj 2013

V roce a půl ná na kočárek ještě nárok 😉 U dcerky jsme kočárek odbourali v jejích dvou letech, to jsem akorát zjistila, že jsem těhotná, tak aby měla dostatek času si od kočárku odvyknout a naučit se pořádně chodit pěšky, aby pak kočárek nezáviděla miminku.
Synovi je teď rok a půl a zatím kočárkuje, i když už jen minimálně. Většinou drandí venku na motorce. Jenom když jedeme někam daleko, tak vezmu i kočár. V únoru mu budou dva roky. Počítám, že v zimě už toho v kočáru moc nepojezdíme, když bude sníh, tak to s ním půjde celkem těžko. Ale taky to plánuju s kočárem tak maximálně do dvou let.

Třeba u nás v baráku je holčička, které jsou čtyři roky a stále se občas vozí v kočárku, to mi přijde fakt přehnané.

soles
autor
1. říj 2013

@pellullinka no jo v zimě bych si nedovedla už vůbec představit bez kočáru,ikdyž ten kočár v tom rozbředlém sněhu taky žádná sláva 😀 😀

blahova_andrea
1. říj 2013

Synovi je 21m a kočárek už skoro nepoužíváme. Pokud bychom jeli někam daleko na delší výlet, tak bychom ho vzali s sebou, ale většinou pak stejně není moc využitý, jen se do něj naskládají věci 😀 Na zimu už s ním třeba nepočítám vůbec, ale uvidíme. Ono je každé dítko jiné, takže těžko říct kdy přestat kočárkovat. Já syna od 15m učím chodit do blízkého obchodu nebo na kratší vycházky pěšky, dneska už toho nachodí fakt hodně, až se kolikrát divím. Když beru kočár, tak je to spíš kvůli mému pohodlí a třeba spěchu nebo pokud jsme venku celý den, tak na to jeho 30min zdřímnutí.

soles
autor
1. říj 2013

@iluss no popravdě mě to přijde taky dost hrozný vozit dítě ve 4 letech v kočáře. už ve 3 letech to je na knop.. no říkala jsem si že po zimě začnu taky zkoušet bez kočárku -dva roky máme v dubnu.

poletuszka
1. říj 2013

to ja bych se asi manzela zeptala, jestli ji nahodou to vozeni v kocarku nezavidi?! 😀 😀 syna jsme sem tam vozili jeste ve 3 letech, bylo to pohodlnejsi pro nas oba.. na nakupy, delsi trasy, kdyz jsem byla tehotna atd. casto se mi stalo, ze jsme sli z obchodu tady kousek - ja batoh na zadech, vepredu tehu brusko a syn zahlasil, ze ho boli nozicky 😖 a dcera je opak, moc se vozit nechce, radeji chodit, ale taky je to pohodlnejsi.. nez bychom nekam dosli jejim tempem (2 kroky vpred, 2 vzad, 6 bokem) 😀 v roce a pul je malicka.. jeste se toho v zivote nachodi 😉

littlejane
1. říj 2013

Syn začal chodit poměrně pozdě, až v 18 měsících, ale protože jsem neplánovaně otěhotněla a rozhodně jsme nechtěli pořizovat nový kočár pro mimino, začali jsme ho trénovat tak, aby ve 2 letech, kdy se malá narodila, byl už úplně bez. A zvládl to dobře, chodí i velké vzdálenosti. Dcera má teď 20 měsíců a ťape taky sama, ale je fakt, že když potřebuju rychle něco zařídit, mrsknu s ní do kočáru, ať se jí to líbí nebo ne 😀 U ní mám teda v plánu ještě tuto zimu odjezdit v kočárku, přeci jen je to pro mě pohodlnější 🙂

soles
autor
1. říj 2013

@blahova_andrea tak musím říct,že malá třeba sama na poštu ujde cca 750m od baráku . a i zpátky,ale to skoro u baráku už mrčí že chce na ruce... u nás je problém že nechce za ruku .. a skoro si chodí kam chce...

soles
autor
1. říj 2013

@poletuszka myslím ,že závidí... kamkoliv se hnem na procházku tak má řeči jestli už jdem dom :D :D :D

llluckaaa
1. říj 2013

Ono jde hlavně o to, jestli chodíte jen na procházky a nebo musíš oběhat víc věcí dál od vás. My nemáme auto, takže musím všude pěšky. A jako brát pěšky dceru 3 km k doktorce a další 3 km zpátky, to bych tím strávila celý den 😅
Kroužek mám 2 km daleko a i s kočárem to stíháme zpět tak akorát na oběd.
Synovi jsem kočár sebrala mnohem dřív, ale to už jsem byla těhotná, tak jsem potřebovala, aby si od něj odvykl a byl ochotný ho přenechat mimču.

martaska78
1. říj 2013

My měli kočárek zhruba do 2,5 let, pravda raději chodila sama, ale bylo to hlavně pro můj komfort, třeba delší tratě, nákupy atd. Potom jsem už myslela na školku, že by se už na ty svoje nožičky měla spolehnout, ale někdy bych kočárek brala i teď hlavně když pospíchám 😀

blahova_andrea
1. říj 2013

@soles Miška měl taky taková období, zatím myslím dvě, ale vždycky trvala krátce. Jinak poslouchá krásně, chodí kam chci já, i když nejde zrovna za ruku, zastaví a počká na zavolání, v tomto je fakt zatím zlatej. Klidně jí ten kočárek na zimu nechej, ony holčičky jsou všeobecně myslím víc kočárkové princezny a ta vaše má na to ještě nárok. Jinak by zbývalo jen to vodítko na děti 😀
a ty skládáš kočár z auta a do auta i 5x denně? kam to pořád jezdíte? 😉 já to nikdy neabsolvovala víc jak 2x za den 😀

benjik
1. říj 2013

Ahoj,ted u syna jsme kočárek přestali používat v roce a čtvrt.Ale u nás je to spíš tak,že jsme ho kvůli terénu(samé polní cesty a prudké kopce) moc nevyužívali.Na procházkách bud tapkal sám nebo se vezl v tatře.

benjik
1. říj 2013

Ale někde jsem četla,že dítě cca do dvou let nemá chodit naráz dlouhé trasy,aby se nepřetěžoval poh.aparát

berenika39
1. říj 2013

petr jezdil do skoro tří - když to bylo potřeba - delší cesty, když jsme spěchali, když jsem věděla , že bude v době cesty spát. v létě - přesně tři roky,jsme kočárek odložili. na zimu. v létě, kdy mu byly 3 roky a 7 (-11) měsíců, tzn skoro do čtyř let jsme kočárek - golfky, využívali po večerech, venku jsme byli dokud chtěl, pak zalehnul s moskytierou do golfek a my mohli porkračovat a nemuseli jsme domu v osm🙂). jen jsme ho přenesli do postele.
tak vyřid manželovi, že je to úplně jedno, at malá chodí, jak chce, a když nechce, at se veze. nikde není napsáno , kde je ta hranice, je to tak, jak to vyhovuje právě vám a vaší malé🙂))))

poletuszka
1. říj 2013

@soles syn mi krasne od zacatku chodil za ruku, ale dcera nee.. je to pekna svehlavicka, ona bude ridit, kam se pujde.. no nez abych se s ni hadala.. sup do kocaru a jedem 😀

sabuse1
1. říj 2013

@soles: dej manželovi malou někdy o víkendu a pošli je třeba nakoupit - pěšky, bez kočárku, případně něco zařídit, ideálně aby tam nebylo otevřeno celý den a určitě to přehodnotí🙂))) moje děti teda chodí pěšky cca od 2 let všude, ale teď třeba když vedu dceru do školky a k tomu ještě psa dávám si syna do kočárku abychom vůbec někam došli

littlejane
1. říj 2013

@poletuszka - jako bys mluvila o mých dětech 😀 😀 😀

soles
autor
1. říj 2013

je pravda,že všude jezdím autem...krom procházek a písku.. ráda chodí sama,ale já vždycky břednu.. dělá si co chce chodí si kam chce jooo občas de vedle mě ale to ji vydrží chvilku..když ji dám ruku okamžitě se začne vztekat a snaží se odtrhnout...proto jako představa bez kočáru je noční můůůra :D

leni78
1. říj 2013

Bylo by dobry, kdyby manzel byl s ditetem o samote se vsim vsudy. Jinak neni možné, aby mu přišlo v pořádku mít s sebou rok a půl lete dite bez kočárku. Ano jde to, ale musel by ho nosit. Fakt ho nechavej s ditetem často, ať se stará, jinak je mimo realitu a to dítěti nebude svedcit. Kdo ví, co bude schopen jeste vymyslet, z toho bych měla obavy.

loafeer
1. říj 2013

My máme dva roky a bez kočárku ani ránu. Chodit nechce, začne se válet po zemi a řvát, že chce nosit, na to nemám čas ani nervy....tak nevím, jeslti to řešit nebo ne.

ined77
2. říj 2013

@soles ..ahoj, u nás naprosto stejné jako u @llluckaaa 😉 .
všechno máme celkem daleko, s malou na hoodně dlouho pěšky a beztak by chtěla za chvilku nosit. ale procházky, na ty už jsme pojízdní jinak (odrážedlo, tříkolka, motorka) 😉 . počítám, že kočárkovat budeme ještě tuto zimu a pak už jen vyjímečně (výlety a pod.).
v roce a půl bych to vůbec neřešila, to je ještě mimčo 😉 .

llluckaaa
2. říj 2013

@ined77 Ahoj, jen doufám, že si tvoje Kačenka nevyrazila dva přední zuby při jízdě na motorce jako ta moje 😅
Jinak my taky vlasntě jezdíme hodně na kole a odrážedle, to kolikrát nestíhám běžet za dětmi, jak jsou rychlí 😀

kikimaruska
2. říj 2013

@soles schválně manželovi dcerku pujč na celé odpoledne a pošli ho někam něco zařizovat, jeďte MHD, nakoupit, pak si třeba pohrát...prostě at dělá jedno odpoledne to, co ty s malou...a až se vrátí a bude mu malá viset na krku, tak bude vědět, proč ještě nechceš kočár uklízet 😉 . Oni chlapi kolikrát prostě netuší, co to vše obnáší. My byli trošku extrém,protože syn začal chodit v 19 měsících, takže v kočáru pravidelně jezdil do 2,5 roku...a i pak do tří let jsem kočár měla hlavně proto, že byl zvyklý po obědě i dvě hodinky v něm spinkat a já s ním jela na procházku ven, nebo zařídit co bylo třeba...U nás bylo vše na dlouhé lokte, vše daleko...a hlavně když pak padla únava....I ve třech letech jsme celý den prochodili celou ZOO, běhal sám, ale pak v 16 hodin po svačince to na něj padlo, lehl a vezla sem ho kočárkem až domů...navíc do kočáru vždycky narvu uplně všechno... A nic nám neuteklo...ve třech letech se kočár odstavil kvuli školce plně a byl jen vyjmečně na celodenní výlety a ted malej ujde mnohem více, jak jeho kamarádi, co se jim kočár odstavil mnohem dřív-znám dvě maminy, co prostě s těma dětma nikam na delší zařizování nejdou, protože jim to ani ve 4,5 letech neujdou 😅 😒 ...a náš to ve čtyřech tapal pak s přehledem...takže za mě není kam spěchat a pokud kočárek toleruje, dopřej 😉. Jak tu píší maminy, je možné sehnat pak skladnější, já koupila hlavně snadno ovladatelný jednou rukou, když už malej hodně chodil, tak at můžu v pohodě vézt kočár i synka za ruku...

ined77
2. říj 2013

@llluckaaa jéje, tak zuby mají zatím všechny oba, ale je to vždycky to první co kontroluju po pádu 😔 .
chuďátko kačka, to muselo bolet ☹ .

veruska007
2. říj 2013

Jsem ze stejného města, co Ty. Na první procházky bez kočárku jsme začali chodit v roce, ale jen na kratinké po okolí. V 1,5 roce kluci chodili bez kočárku na běžné procházky (i do města), golfky byly jen na dlouhé procházky (3h a více) a na větší nákupy. Od necelých dvou let jsou zcela bez kočárku. Jsou dost živí, musí se unavit 😉. Akorát já se mezi tím 1,5 - 2 roky dost naběhala 😀 . Denně chodíme min. 2x denně na dvouhodinovou až tříhodinovou procházku.