Kdy jste přestaly kojit přes den?

kramlinka88
6. pro 2010

ahoj maminky, zajímalo by mě, kdy jste Vaše ratolesti přestali přes den kojit a kolik by toho měly dítka vypít (čaje, voda...) když už nejsou přes den kojeni? Děkuju za odpovědi a názory 🙂

pani_haf
6. pro 2010

ten můj lump nepije vodu...nic jiného než prso ho nezajímá, takže kojím i přes den 🙂

kramlinka88
autor
6. pro 2010

@pani_haf hmm tak my na tom budeme asi podobně.....já bych chtěla pomalu přestat kojit aspoň přes den, ale nějak se nedaří, ještě kojím 2x-3x denně, pak na večerní spaní a v noci tak 2x-3x.....nevím zdá se mi to moc pro už tak velké dítě....v noci mi to nevadí, ale přes den už bych chtěla začít fungovat nějak "normálně" tak by mě právě zajímalo jak naučit dítě pít i něco jiného....já do něj dostanu trošku čaje, ale za celý den tak možná 20-30ml což je žalostně málo :-/

k.ate
6. pro 2010

Kojíme furt 😀 ráno a večer vždycky, když se vzbudí v noci, tak i v noci a pokud jsme doma přes den, tak si taky dá 😀 vždyť do 12 měsíců je dítě kojenec 🙂 pokud jsme venku, dostane normálně neslazenej čaj nebo vodu a kojení nevyžaduje, ale pokud jsme doma, nic mi neudělá, když mu to mlíko dám 🙂

editah222
6. pro 2010

Já jsem asi do 10m taky kojila furt, ale pak jsem začala kojení přes den omezovat a za měsíc už jsem kojila je v noci (3-4x). V jejím roce jsem byla nucena odstavit úplně kvůli svému novému těhotenství, už se to nedalo. Na UM přešla velice ochotně, moc mě to překvapilo a trochu i mrzelo 🙂
Co se pití týče tak to byl a je stále boj. ☹ Když vypije za den 300ml vody tak oslavuju. Zkoušela jsem různá pitka, ale nejde o to, že by z nich pít neuměla, protože UM vypije z čehokoliv, prostě asi nemá potřeba. Minulý týden měla teploty a to pila krásně (800ml denně), byla jsem ráda. Jakmile teplota odezněla tak se opět vrátila ke svému nepití.
Nutím ji hodně štavnaté ovoce a tak snad nedostatkem vody netrpí.
Podle tabulek by ted ve 14m měla dát cca 1L, což je zatim nereálné 🙂

kramlinka88
autor
6. pro 2010

@editah222 a ty máš nějakou tabulku kde je to napsané ?? já jsem našla akorát o množství mlíčka, které by měly dětičky vypít v určitém věku, ale o těch ostatních tekutinách jsem zatím na nic nenarazila :-/

@k.ate když já mám právě problém s tím, že když mu dám mlíko, tak on mi nechce svačiny ☹ jakože první mu dám svačinku (ovoce, jogurt, přesnídávku...) a on asi potvůrka ví, že když to nesní tak že dostane mlíko, jediné co ještě vezme je kousek rohlíku nebo kukuřičné křupky, po těch se může umlátit.....
jako kdybych viděla že chce mlíko fakt jen na žízeň tak fajn, beru, ale vidím, že on to bere jako normálně jídlo, to mě štve....že se patlám s jídlem a on se v tom většinou porýpe....

ale děkuju za vaše zkušenosti 🙂

pani_haf
6. pro 2010

@kramlinka88 no já se bavila se svou tettou -dr a říkala, že je to ok, takže kojím, nevadí mi to 🙂. jem by se mi šiklo, aby pil víc vodu, ale jak bbude kojení přes den ubývat, tím víc začne pít, tajně doufám 😀

mmmk
6. pro 2010

@kramlinka88 Synovi davam po jidle jeste prso, pokud jsme doma. Pokud jsme venku, dostane z nekapajiciho hrnecku vodu. Ale kdyz vidim, jak se prolivaji nekojeny decka, mam pocit, ze nas nic nevypije 😅

sussanah
6. pro 2010

@kramlinka88 u 9m je to jeste fakt i jidlo, to neni nic zvlastniho. Mleko v 9m je dulezitou soucasti jidelnicku, idealne by v te dobe mel byt zaveden teprve 4.prikrm + kojeni alepson 3x pres den. Ale za chvilku si vsimnes, ze uz ho to proste nezasyti, u nas to zacalo byt jen na piti kolem asi toho 11-12m. Do te doby taky jak rikas, kdyz dostal rano mliko, nechtel mi snidani apod. Kazdopadne ja taky kojim i pres den (rano, po odpo spanku a vecer pred spanim + 1x v noci). Podle me 9m dite je opravdu jeste male, ale pokud to tak citis ty, ze chces uz koncit, je to tvoje volba. Ale rozhodne koncit nemusis, mimco to urco oceni😉 Co se piti tyce, je to hodne individualni, zalezi i na tom, jak moc vody ma v jidle, v ovoci atd. Muj pil v te dobe cca 200ml vody (maximalne a to byly vedra) + kojo.

kramlinka88
autor
6. pro 2010

@sussanah jejda moc děkuju za odpověď, trošku jsi mě uklidnila 🙂 hlavně co se týče toho pití ostatních tekutin 🙂 takže máme ještě čas 🙂
já vím, že je mlíčko ještě důležitou součástí jídelníčku 🙂 no my jsme zavedli 4.tý příkrm asi před dvěma týdny. Začínali jsme v 5,5 měsících, takže po měsíci přidávám vždycky další.
U nás je to takhle:
ráno ještě v posteli mlíko cca v 6 pak ještě spíme asi do 7 až půl 8, pak nějak do hodiny snídaně/svačina 🙂 většinou jogurt, ovoce, přesnidávka nebo pečivo, pak před dopoledním spánkem kojo, pak oběd, když jsme doma odpo tak kojo před spaním, jinak jdeme ven a to nechce kojo, no a po probuzení zase sváča, nějaké ovoce/přesnídávka, pak většinou ještě kojení, cca okolo 7 kaše a okolo 8 kojení a spánek. V noci pije tak 2x-3x ještě 🙂
Takže mlíka má určitě dost, ale právě jsem se dočetla, že okolo 9.-10.měsíce už by mělo mimi přijímat i jiné tekutiny, ale nevím co mám ještě vyzkoušet aby mu to chutnalo, vyzkoušela jsem i několik lahviček a hrníčků, nakonec pije trošičku z nekapajícího hrnečku značky nuby, ale asi mu ty tekutiny z mlíka stačí jinak nevím :-/
A spíš mě to zajímalo jako tak do budoucna kdy můžu čekat že to kojení přes den už nebude třeba, a jak to měly ostatní maminky 🙂

sussanah
6. pro 2010

@kramlinka88 moje dr tvrdi ( a v tohle s ni naprosto souhlasim), ze pokud ma dite minimalne 3-4kojeni/24h tak si tekutin vytahne co potrebuje. Urcite nabizet i neco jineho, vsak on casem zacne pit. U nas je to predevsim voda a posledni dobou i domaci most od dedy 🙂 U vody jsem ale zjistila jednu vec, musim mu ji alepson 3-4x denne vymenit, jinak ji nechce 😉 A muzu te jeste uklidnit, ze i ted mi vetsinou vypije kolem tech 400ml (dr to vubec neresi), ale zas uz vim, ze kdyz bude mit zizen, tak si vezme a kdyz ne, tak pres den da jen 300ml a nic vic. Kdyz jsme byli v jeho 11m na dovci, tak to mi pil i 700ml, ale to bylo u more a bylo pres 30 😀 No proste dej tomu cas, ne kazde dite je takovy pijan, ale zatim bych to asi neresila. Nabizet, zkouset, ale nestresovat 🙂 Samozrejme ale musi mit dostatek pocuranych plen, v pripade nemoci/horecek obzvlaste hlidat, v tu chvili je prijem tekutin hooodne dulezity a je treba to potom resit okamzite

sussanah
6. pro 2010

@kramlinka88 jo a kdy nebude kojeni pres den treba, no to je opet hodne individualni 🙂 Ja kojim porad, kamaradka nekoji od 8m (dcera prestala mit zajem) a druha kamaradka koji 13mdceru pres den tak 5x a v noci taky tak 😉

katule01
6. pro 2010

@kramlinka88 no tak já s kojením přestat zatím nechci, ale bude to u nás každopádně zajímavý, protože náš brouček nechce vůbec láhev, ať je tam mlíko, čaj to je fuk, prostě prso je jeho... 🙂

reruna
6. pro 2010

@kramlinka88 až budeš mít trochu času prostuduj si stránku kojeni.net, pokud ji ještě neznáš, jsou tam i tabulky, které mi hodně pomáhaly o zavádní příkrmů a jak často kojit. Opravdu výborná stránka, vřele doporučuju všem.

sayast
6. pro 2010

16,5 mesice jsem kojila ve dne v noci, snad neustale, jinak malo jedla, nepila temer nic, delala sceny na verejnosti, rekla jsem dost. ac toho nejsem moc zastance, nedala jsem, plakala 😔 , ale za 3 dny pohoda a ani si nevzpomnela. paradoxem je, ze nejhorsi pro ni bylo odbourat denni kojeni, nocni zvladla v pohode, vecer usinala s placem (byla zvykla spat na prsu,jinak neusnula,dudlala)
nekojime teda od 16,5 mesicu,zacala vic jist, pit a je mnohem spokojenejsi a hlavne spi celou noc 😵 .

kramlinka88
autor
7. pro 2010

@sussanah děkuju za odpověď 🙂

@katule01 no tak láhev vůbec nehrozí ani u nás :-P to už ani nezkouším 🙂 já jsem nakoupila pár těch nekapajících hrnečků, a jeden jakž takž zabral, ale taky jako nic moc no :-/

@reruna děkuju, stránky znám a občas tam zabrousím, ale nedá se toho držet úplně doslova u všeho, ale jsou to dobré stránky 🙂

@sayast hmm koukám drastické, ale účinné 🙂 já bych právě chtěla skončit úplně nejpozději v létě, nejraději ale už když bude mít H rok, plánujeme další těhu a nechci kojit tandemově ☹ no ale uvidíme jak to zvládneme 🙂

katule01
7. pro 2010

@kramlinka88 Hm, my už láhev taky nezkoušíme... 🙂 Pro ten hrneček se chystám taky, akorát nevím, jestli když koupím s tím silikonovým pítkem, jestli to nebude to stejný... 🙂

kramlinka88
autor
7. pro 2010

@katule01 no my jsme nakonec skončili u toho se silikonovým, a to jsem zkoušela i takové to tvrdé pítko a ne e :-P
my teď máme tenhle:
http://www.baby-eshop.cz/detske-hrnecky-kelimky...
ale možná byste mohli zkusit tento:
http://www.baby-eshop.cz/detske-hrnecky-kelimky...

katule01
7. pro 2010

@kramlinka88 děkuji moc... ten jak máte je nádherný... ale nevěděla bych, kterou barvu vybrat 🙂

kramlinka88
autor
7. pro 2010

@katule01 no já ho koupila v DM a měli tam myslím jen dvě barvy, a když máme kluka, tak jsem brala modrý 🙂
ještě je jeden podobný značka MAM, ten si chválí kamarádka, ale nikde jsem ho zatím neviděla a ani na netu ho nemůžu najít, ale říkala že na něj narazila taky v DM.... 🙂

katule01
7. pro 2010

@kramlinka88 fakt jo? tak to je super... mě se totiž nechce ho objednávat přes net... tak až budeme venku, razíme do DM... 🙂 díky