Kdy jste přestěhovali postýlku do pokoje k sourozenci?

kapulet
14. bře 2009

Ahojte mamky, chtěla bych se zeptat, kdy jste přestěhovali postýlku do pokojíku ke staršímu sourozenci? Naší malé je 13M, teď pracujem na samostatném usínání 😝 bez cecíku. S manželem jsme se bavili, že tak od léta, což ji bude cca 1 1/2 roku. První dcerku jsme měli v ložnici do 2,5 let, ale jen proto, že jsme bydleli ve 2+kk a přišlo nám to tak nějak přirozené. Manžel má trošku obavu zda to na naši druhou nebude brzo, zda ji to odloučení nějak emočně neublíží.
Prosím o rady a zkušenosti dík

sonije
14. bře 2009

Ahoj,
my máme tedy jen jednoho mrňouse, ale dali jsme ho do samostatného pokojíku vlastně hend po rekonstrukci, což bylo ve 13 měsících. Máme ale otevřené dveře, abychom ho slyšeli a když ho něco trápí, ještě občas přespávám na válendě u jeho postýlky. Teď ho učíme na velkou postel, takže jsem sundala postranici z postýlky a občas se v noci přestěhuje ke mě, ale minimálně. Myslím, že bys ji mohla přesunout už teď, zvlášť když tam bude i tak mít společnost 😉

astrane
15. bře 2009

Přestěhovala jsem malýho k bráchovi když jsem přestala kojit,takže měl 17 měsíců...
Emočně ho to určitě nijak nepoznamenalo,protože je tam s bráchem a není tam sám a mám tam chůvičku a když něco,tak letím a pak jde spát k nám,ale často to nebývá....Zatím spí v postýlce se staženou bočnicí,takže si klidně může vylézt,ale nepadá...velká postel by zabrala moc místa,tak s ní ještě chvíli počkáme....
Jinak obecně-až spí dítě celou noc... 😉

mikca
15. bře 2009

nas malej sel v deveiti mesiscchi , kdyz jsem prestala kojit..a ja mam nejak pocit ze to jeste v te chvili nejak nepocitoval a kdyz to zacal pocitovat, tak uz byl asi zvyklej 🙂