Kdy jste prvně postavili dítě na lyže?

arianka
21. led 2012

Zajímala by mne vaše zkušenost, kdy jste poprvé dítě postavili na lyže ? Zatím mám představu, že bych jim ráda lyže "ukázala" někdy v 18-20ti měsících, ne samozřejmě tak, že bychom je učili lyžovat, ale prostě nenásilně jim ukázat lyžičky a na procházce je svézt kousek po sněhu atp., takové oťukávání. Na trhu jsou takové ty první lyžičky, co se dávají na běžnou zimní obuv, takže to evidetně jde, spíš mne zajímá vaše zkušenost, jestli to dítě úplně nebojkotovalo apod. 🙂

eficenka
14. únor 2012

já lyžovala poprvé ve 3 letech...

gab7
14. únor 2012

obě děti poprvé v 5 letech 😉 ,velice rychle se to oba naučili 😉 ,dnes krásně lyžují 🙂

mysimama
14. únor 2012

Ahojte. My jsme tu starší učili od 2,5 let. Ještě na to ale ten mozeček ani nohy nebyly. Snažila se, moc chtěla, ale prostě to nebylo ono. O rok později, v těch 3,5 to bylo najednou úplně o něčem jiném. Parádně se chytla a teď, v 5 letech dá i černou. Tak jsme s mladší začali až letos, to je jí 3,5 let a chytla se hned. Jeden víkend + 1 lekce v lyžařské škole a jezdí sama červenou.
Ty plasťáky nebyly na nic. Myslím, že si to s lyžováním nespojily, nemá to s ním nic společného a navíc se jim v tom vrklaly nohy tak, že to bylo o strach. U obou bylo znát, jak moc jim v učení a lyžování pomohla kvalitní výbava.

pepibubu
14. únor 2012

Nám holčina, která má papíry na instruktora říkala že dřív než ve třech letech to nemá cenu, děti se bojí, a každý měsíc po třetím roce je prý znát do plusu.

pattie
16. únor 2012

Letos v prosinci, to jí byly 3 a čtvrt. Měla pár hodin s instruktorem a pak už s tátou a docela jí to šlo.

romcovaklarka
16. únor 2012

Já s dítětem ještě zkušenost nemám, ale můžu napsat o sobě 🙂 Já jsem měla lyže, co se dávají na boty ("kocourky") a prvně jsem na nich stála v necelých dvou - jsem únorová. Od dalšího roku pak každou zimu na hory a lyžuju od mala jak drak 🙂 Takže tak 😉