Kdy jste začali chodit na pískoviště?

hrusticka84
12. kvě 2011

Holčičce je 16 měs 🙂 na kočárku ji to moc nebere 😀 ....nejraději běhá a leze kamkoli.Hledáme nové druhy zábavy 😀 na písek jsem jí už vzala také....ale takhle malé děti jsem tam neviděla,tak si říkám jestli to není moc brzy????Na druhou stranu dětí se nebojí,chůzi po pískovišti zvládne vpoho,písek nejí 😀

simonceli
12. kvě 2011

Ahoj, na písek jsme s malou začali chodit teprve te´d. Dřív byla menší, vzhledem k tomu, že je říjnová. TAkže my v roce a půl. Ale sestra má syna 11 měsíců a chodí na píseček v pohodě. Myslím, že určitě brzo není a klidně chodit můžeš jen já třeba dávám pozor na větší děti než je malá, protože jsou divočejší, tak aby se nezapoměli při hře a něco malé nechtíc neprovedly. Raději volím pískoviště, kde moc dětí nechodí.

marhulinka
12. kvě 2011

Ahoj tak já si myslím,že brzo není,my jsme na písku většinou taky nejmladší /14měs/,ale pokud je malá takhle v poho,tak proč jí to nedopřát 🙂 My tam vydržíme dopoledne klidně 2hodiny /kdybych nás pak nenaháněla na oběd,tak tam jsme půl dne/ 😀 My tu máme takové klidnější,někdy tam jsme sami,někdy dvě tři další děti...stejně sedím u něj /protože dělám bábovičky,aby měl co bourat/,takže si ho hlídám. Tak hurá na pískoviště

bufina
12. kvě 2011

My jsme byli poprvé na písku jak se oteplilo, někdy na konci března a to malýmu bylo 15,5 měsíce. Byl z toho úplně nadšenej 🙂

ferinka
12. kvě 2011

Tak já si myslím, že na věku vůbec nezáleží,když se tam zabaví... 😎
Máťa byl prvně někdy kolem 14 měsíce a to bylo tím, že jsme čekali až bude hezky,jinak by tam dávno byl 😀

dana3262
12. kvě 2011

My zacli ve 13.m kdyz jeste sam nechodil.

vrtule83
12. kvě 2011

Mi byli prvně v necelém roce, to malá ještě nechodila. Byla z něj nadšená a je dodnes. Musím ale podotknout, že ho nikdy neochutnávala.

raci
12. kvě 2011

nám jěště nebyl rok a už řádíme na písku asi třetí týden, pořídili jsme kyblíček a lopatičku a jsme nejšťastnější, vydrží se v písku vrtat půl dne 😎

klarka1
12. kvě 2011

Loni v létě Ondru písek moc nezajímal 😕 byl mu rok, za to teď se báboviček nemůže nabažit 😝 Písek nikdy nepojídal jen si ho domů nosí v čem v šem může 😉

beruska1989
12. kvě 2011

my byli prvně v 11 měsících. ted nám bude rok a písek milujeme, máme pískoviště hned za bytovkou a většinou jsme tam uplně sami, u nás už jsou odrostlejší děcka🙂
dopoledne máme píseček jen pro sebe, a odpoledne jak kdy🙂

andy80
12. kvě 2011

Kolem 10 měsíců, posadila jsem jí do písku (ale doma na zahradě) a malá si hrála. Se synem ještě dřív, kolem 6 měsíce, ten je v lednu, tak pak v létě, brzo sám seděl, tak taky seděl v písku a hrál si.

slavkah
12. kvě 2011

taky bych uz s malym vyrazila na piskoviste, kdyz se na zahrade dostane k zahodu tak se v nem hned vrta, jenze je problem ze si vsechno cpe i do pusy 😠 hlinu uz taky zkousel, tak nevim .....

slunickoseznam.cz
12. kvě 2011

nám taky ještě není rok a pořídili jsme pískoviště na zahradu tento týden a malá je nadšená sice si občas"olízne"hrábky nebo lopatku ale jinak písek nejí myslím že nezáleží od kolika ale jak to to dítě baví v pohodě si myslím si vyhraje v písku i půlroční dítě pokud už sedí

meleri
12. kvě 2011

taky jsme šli na písek tak nějak před druhým rokem, protože jinak to chtěl pořád jíst tak jsme se tomu vyhýbali... 😅

klara.t
12. kvě 2011

My začali asi v 15 měsících, ale bohužel mě písek jí po hrstech. Pak ho týden kadí 😒 Musím být furt u ní a to mě moc nebaví, protože občas si není kam sednout. Ale když je čas, tak chodíme. Ale jí stejně baví chvilku a pak lítá kolem.

mamkamarketa
12. kvě 2011

prvni pokusy byly kolem 9 mesice (nikdy to nejedl) ale dodnes ho to nebere (je mu 2,5) 🙄

jesterka01
12. kvě 2011

TAk my začaly hned jak se udělalo dost hezky takže asi ve 13 měsících, kdyby nebyla únorovka tak i dřív, malá chodí už od 9 měsíce, takže v kočáru být moc nechce. Zato na písku je ve svém živlu, vydrží tam hodiny 🙂 🙂 sem tam si taky olízne lopatku, ale jinak ho nepapá. Takže teď s sebou všude taháme bábovky a jakmile uvidí pískoviště musíme tam 😀

haskova7
12. kvě 2011

My byly na písku hned jak se malej naučil chodit, cca kolem 10 měs. Myslím že na věku nezáleží, ale na tom jestli ho to baví..... Písek nikdy nejedl, jen občas ochutnal hrabičky či lopatku. Jinak v pohodě. Ze začátku nevěděl co tam má moc dělat, tak se jen tak hrabal a seznamoval. Teď v roce a půl už řádí se vším, nabírá do kyblíčku nebo auta.....prostě co kolem najde, máme pískoviště i na dvoře, takže se tam může dostatečně vyřádit 🙂

bzubzalka
12. kvě 2011

my jsme byli na písečku poprvé v 8měsících - u babičky a malý teda i písek baštil🙂 ale nechutnal, takže prskal. Jinak myslím, že jak dítko sedí tak se může vyrazit.

lukza
12. kvě 2011

tak my ve 14měsícách začaly by jsme dřív ale byla zima🙂))

luciana43
12. kvě 2011

Ahoj, náš syn byl na písku poprvé kolem cca sedmi měsíců, narodil se v prosinci, tak v létě u babičky na zahradě, vzhledem k tomu, že ho to v kočárku, ale vůbec nebavilo, bylo pískoviště jediné místo kde i vydržel a nemusela sem ho nikde nahánět 😉 Dcerce je ted 10 měsíců a hned jak se udělalo hezky a trošku se nám ten písek ohřál šoupla sem ji tam k bráškovi, sice ještě nechodí,ale vyřádí se tam taky 🙂

miona
13. kvě 2011

Teď v 8 měsících, pěkně si malá pochutnala 😀

coxa
14. kvě 2011

Oba kluci kolem roku - jak jen počasí dovolilo. 😉