Kdy jste začali miminkům stříhat nehty na nohou?

fifa79
8. čer 2009

Ahojte, možná blbý dotaz, ale kdy jste začali miminkům stříhat nehty na nohou? Děkuji za odpověď

surynka44
8. čer 2009

Ahojky, nám rostly pomalu, takže to vycházelo cca 1x za měsíc a teď na nohou stříháme tak jednou za 3 týdny. 🙂 šlo nám to dost špatně, malá hodně semnou bojovala,ale zvládly jsme to a teď už si docela dá říct. I když někdy stříhám jednu třeba v pondělí a druhou až v úterý 😀

klaruska1
8. čer 2009

fifa, my museli stříhat nehtíky na rukou hned jak jsme se vrátili porodnice, Mytýsek byl na obličeji celý poškrábaný a na nožičkách asi na měsíci a kousek-záleží na tom jak tychle jim rostou.Teď stíháme tak jednou za 14 dní nehtíky na ručičkách a 1x za měsíc na nožičkách a je pravda, že občas je to boj 🙂

andyalukasek2008
8. čer 2009

Tusim po tydnech od navratu z porodnice, hodne mu uz prerustaly.. Ted take z
jednou za 2-3 tydny na nozkach...

fifa79
autor
8. čer 2009

moc děkuji za odpovědi,tak na to půjdeme taky, ale bude to boj 🙂

zany
8. čer 2009

Zrovna dneska to máme za sebou 😉 Občas přistřihnu palečky, tam ty nehtíky rostou rychleji... Jinak je na nožičkách stříháme tak jednou za měsíc, na ručičkách nám rostou rychleji, takže jednou týdně 😉

jola2
8. čer 2009

Mi jsme na nožičkách stříhali teprve teĎ nedávno poprvé a to už máme 4měs. ale na ručičkách musíme stříhat každý třetí den! Moje první holčika si nechtěla vůbec stříhat nechtíky tak jsme s tím bojovali a drželi jí celá rodina a já jsem stříhala 😀 . Jenže jednou jí trochu přerostly a škaredě se škrábla na obličeji (dost hluboko) tak tam má do dnes jizvičku 😢 (asi půl cm dlouhou takže jde hodně vydět!!).

fifa79
autor
8. čer 2009

jola2: nám budou dva měsíce,tak jsem se bála jestli jsem něco nezanedbala.Na rukou taky stříháme 1x týdně.S těma nožikama jsem nevěděla.

brambora20
8. čer 2009

fifa: moje ségra je dětská sestřička a říkala, že na nohách ty první nehtíky můžeš klidně jen opilovat pilníčkem, náš malý má 2 měs., ještě jsem to nedělala, ale chystám se, zato na rukách už jsem stříhala tak minimálně třikrát.

lennyy
8. čer 2009

Moje malá má 2 měsíce a na nožičkách jsem jestě nestříhala nehtíky. Zdají se mi fajn. Zato na ručičkách stříhám každý týden.Když je neostříhám tak se lámou a malá je poškrabaná.A rostou hodně rychle.

gingerlady
8. čer 2009

Já ručičky stříhám 2x do týdne, protože na nich nám nehtíky rostou extrémně rychle a malý se škrábe....

miskastehlikova
8. čer 2009

já ručičky stříhám 2 krát týdně a na nožičkách jednou za 14 dní,oni totiž Viv kolikrát na noze rostou dovnitř,takže musím časěji střihat.

eatygrenee
9. čer 2009

ahoj, na ručičkách jste začali stříhat kdy? je nám 10 dní a pořád se docela bojim je ostříhat, ale má je pěkně ostré. Kdybych jí nedala body s tapkami n arukách, tak by si poškrábala obličej. poradte nějaký grif jak na to, stříhat když spinká předpokládám...

fifa79
autor
9. čer 2009

eatygrenee: na ručičkách jsem nehtíky ostříhala hned po příjezdu s porodnice a v pohodě.

marie1983
17. dub 2019

Já stříhám nehty zásadně při spaní. Jakmile syn usne tvrdě večer, tak stříhám. Jinak by se nenechal..na rukach asi 1 tydne rostou rychle.

jancabr
17. dub 2019

Na ručičkách jsem začala stříhat po šestinedělí, jak je doporučováno. Do té doby jsem odlamovala. Stříháme každých cca 5 - 7 dní. Na nožkách se chystám stříhat teď poprvé. Aničce jsou 4 měsíce. Stříhám zatím zásadně u kojení. Jinak to nejde.

bayt
17. dub 2019

@fifa79 Na ručičkách nějak už druhý týden. Hrozně jsem se bála, že se poškrábe - manžel se jako dítě škrábnul tak silně, že má dodnes na obličeji jizvu (rodiče se mu báli ty nehty ostříhat). A na nožičkách asi rovnou taky. Jinak stříhám momentálně u písniček. Dám ho do jídelní židličky a pustím youtube a za chvíli to je. Nikdy jsem se neodvažovala ho nějak ve spaní rušit, když to byl takový nespavec.