Kdy jste začali stahovat kůži na pindíku?

jaaniccka
22. bře 2015

Maminky mám dotaz. Kdy jste začali stahovat kůži na pindiku.. nám jsou 4 měsíce a už mu stahují aby jsme nemuseli na řezání. Děkuji za odpověď

eldrag
22. bře 2015

od roka doporučila dr. ale stejne to nejde...

anina32
22. bře 2015

@jaaniccka Mám dva syny, 12let a 2,5roku, ani jednomu jsem nikdy nepřetahovala a přesto žádné problémy neměli a nemají. U takového mimi bych se bála že mu něco natrhnu, špatně to sroste a tam pak hrozí ten chirurgický zásah....

jaaniccka
autor
22. bře 2015

Včera to zkoušel taťka a šlo mu to stáhnou.

klaarka
22. bře 2015

Od narození. Vždy, když jsem si vzpomněla. Doporučila nám to pediatra.

ronyx
22. bře 2015

My taky stahovali už od narození,tak nám řekla dětská lékařka 🙂 Malý má 3 roky a je naprosto ok,jde mu stahovat krásně.

jaaniccka
autor
22. bře 2015

Já to od narození stahovala jen do kytičky a táta mi včera ukázal ze se to stahuje celý až jde vidět ta hlavička.. Nevím jak to pojmenovat tak se omlouvám. No a šlo to krásné jen se bojím abych mu něco neudělala

mandala
22. bře 2015

Mě zas doktor říkal, že nemám nic dělat, abych neporanila, pak jsou problémy s hojením, říkal myslím až od tří let, ale ted si nejsem jistá. Já teda taky zkoušela, ale mě to nejde, tak to radši nechávám být.

sylvia_p
22. bře 2015

My jsme taky do 3 let nestahovali na doporučení dětské doktorky. Mohlo by prý dojít k natržení. Od 3 let dle dr. stačí 1x týdně, nejlépe po koupání. Ale vidím, že názory i u odborníků se různí 😕

elvira
22. bře 2015

My jsme asi do třech let nestahovali, pak jsme zkoušeli a nešlo to.
Potom už si malý "hrál" ve vaně a kolem 4. roku se mu to podařilo přetáhnout.
Už jsem měla strach, že ho operace nemine, ale nakonec není nutná...

slunicqqo
22. bře 2015

my od narození ve vaně u koupání jen trochu co to šlo, napřed malinko, postupně jak byl starší tak to šlo více, přetahujeme jednou za 2 dny, pořád ve vaně , nasucho ne a jde to v pohodě

sara84
23. bře 2015

Syn ma 3,5 a zkousime uz dlouho, a nejde to..probleny nema..

lucaaak
23. bře 2015

Maminky, cekam chlapecka a take mam z kazde strany jinou informaci. Zajima me ale, pokud nestahovat, jak nekteri radi, jak je to potom s hygienou? Jak ho chlapeckovi umyjete, kdyz nestahujete? 🙂

chelsea77
23. bře 2015

Mám také dva syny 7 a 1,5 roku. U staršího nám doktorka řekla ať nic neděláme a na roční prohlídce mu pindíka přetáhla násilím a měli jsme mu to doma v teplé vodě pomalu každý den přetahovat a mýt, u mladšího jsme na pokyn dr.nedělali nic a prej už se to nepřetahuje a do tří let se to upraví samo..tak nevim, mě přijde, že se to rok od roka mění, jako s klíštětem 🙂, buď točit doleva, za pár let je to špatně a doprava, pak zas pokapat tinkturou, pak nekapat..tak už jsem z toho všeho blázen..