Kdy jste začali vozit na sedátku vpředu na rámu kola?

pismenka
1. dub 2009

ahoj maminky,to to téma jsem tady nenašla, proto se ptám.
Má holčička už chodí, jezdíme na tříkolce - s tou rukojetí jak mohu zatočit já. A proto se chci zeptat, zda je už možné jí i vozit na kole v předu na té dětské sedačce, kdy šlapat budu já a ona sedět. Kdy jste začínali vy s vašima dětma?

peppapig
1. dub 2009

Ahoj pismenka, ja ti asi moc neporadim 😒 ale myslim si, ze pokud se na to citis a sezenes pro malou helmu, tak pak nevidim problem. Ja to proste s ditetem v sedacce pripevnene na kole nedokazu ☹ zkousela jse to a proste mam strach. Kolo mi uz chybi a tak premyslime o koupi vozitka, co se pripoji za kolo

pismenka
autor
1. dub 2009

také jsme o vozítku přemýšleli,ale přijde mi to horší než to sedátko. A ta pořízovací cena.....ta mě hodně odradila. A myslím, že malá by mi z toho lezla - nemá ted z toho takový rozum. Ale koukám že vám jsou už skoro dva,tak to je také jiné.........jooo a s helmou máš pravdu,kouknu se na netík od kolika let je dělají.

peppapig
2. dub 2009

Vidis pismeka me to vozitko prijde bezpecnejsi v ohledu ze se neprevrati diky me atd, ale zase po cestach kde nejsou cykl. stezky me to trosku desi, nekteri ridici jsou preci jen volove. Ale ona by z toho vase mala nevylezla, pekne se tam detatko musi pripasat, horsi je ze by nechtela sedet a kricela by, to delava moji kamaradky syn. Porizovaci cena je dost vysoka, mate pravdu, proto to stale probirame, zda to vyuzijeme atd

alisas
2. dub 2009

pismenka: pokud uz mala dobre sedi,tak uz muze sedet i na kole.

Bydlim v Holandsku a tady se jezdi s detma jakmile uz sedi! My jsme to vyresili tim,ze jsme koupili neco takovyho http://bakfiets.nl/modellen_cargo_bike.php poridili jsme do toho sedacku pro kojence a vozila jsem malou uz od 5ti mesicu...

shaula
13. dub 2009

peppapig: tak si zkuste vozítko půjčit a ozkoušet. Ono to půjčovné bude zanedbatelné a vyzkoušíš aspoň, jestli vám to tak bude vyhovovat. Viděla jsem inzerát - půjčení stálo 70 Kč/den, což mi přjide rozumná cena (ale bohužel ještě záloha 5000).
pismenka: do sedaček se doporučuje dávat dítě tehdy, kdy bezpečně sedí a má dostatečně posílenou páteř. Minimální věk je doporučován 1 rok, odborníci prý radí spíše 18 měsíců.
V pořadu Sama doma vysílali reportáž na toto téma, bylo to celkem zajímavé, mrkněte: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209562220...