Kdy jste začaly dětem dávat sušenky typu Sunarka?

sisip
21. čer 2010

Ahojky maminky, prosím Vás , kdy jste začly dávát dětem sušenky typu sunarka od HERA, nestlé atd... Dnes jsem malé koupila Sunarku , je od 6m ale obsahuje lepek, myslíte , že už jí můžu dát nebo raději ještě počkat, slyšela jsem ,že lepek až od roka. Děkuji

laska.nezna.hranic
21. čer 2010

podle nejnovějších studií se má lepek zavádět už mezi 4.-6. měsícem (už se to tu někde v diskusi řešilo a tvrdila to i naše doktorka), dokud mamina ještě kojí. já osobně jsem tedy jako ty počkala a sušenku jsem dala někdy v sedmém měsíci. jako první jsem dávala od nestlé, složením mi přišly nejvhodnější. teď už můžeme jakékoli. určitě to tvé mimčo nebude baštit pořád, klidně je dej, ať pozná něco nového.

eloana
21. čer 2010

ahoj ono se to stale meni -dceri jsou 4 a to se nesmel lepek do roka. ted mi detska rikala, ze je v tom zmena a lepek se muze asi od 6 mesicu

roofie
21. čer 2010

Mě řekla dr. po šestém měsíci (asi jako vždy doktor od doktora), kupuju malému ty Sunarky od Hera, chutnají mu... Začínala jsem tak, že jsem mu dávala třeba jen půlku do přesnídávky, abych vyzkoušela jestli ten lepek bude snášet nebo ne...
Zkoušela jsem pak ještě nějaké z Dm, ty jejich Alnatury, ty jsou takové tvrdší. Mě chutnaly moc 😀 , malý se na ně teda moc netvářil...

wacinka
21. čer 2010

tak u nás pro změnu doktoři propagují lepek zavádět nejdříve po 10. měsíci.

Ale já malé sem tam prostě něco s lepkem dám nervu to do ní ve velkém. ale sem tam dostane i sunarku....

fender
21. čer 2010

malej taky baští občas sunarky, poprvé dostal když mu bylo půl roku.