Kdy jste začaly učit děti zavazovat tkaničky?

am11e22
6. dub 2011

Odkdy jste začaly učit děti zavazovat tkaničky?
Já zatím kupuju pokaždé boty na suchý zip 😕

vojtisek2007
6. dub 2011

my taky botky zatím kupujeme na sucháč...hlavně to vyžadujou do školky (ikdyž už dítě tkaničku vázat umí) ....vojtík neumí udělat ještě ani uzel...☹ takže s tkaničkama to u nás nebude zas až tak horký....každý dítě je jinak šikovný, ale taky by mě docela zajíma + - v kolika letech už by to měl zvládnout....

dagina
6. dub 2011

Ahojky, tak to mě také zajímá, pro nás aktuální. Já tedy schálně kupuji botky s tkaničkama, s přezkama. Tkaničky teda ještě nezvládá, ani jsme jí to ještě neučili, ale nosí sandálky na 3 přezky a ty si umí zapnout bravurně sama a dost rychle. Ve školce vyžadují botky na sucháč????? No toto... ☹ . Takže mě také moc zajímá, kdy začít dítě učit zavazovat tkaničky 🙂...., naší jsou přes 2 roky, a ještě se k tomu moc nemá.

paolin
6. dub 2011

holky záleží na dítěti. náš to naplno zvládl až v 5ti. ale je to kluk 😀 co vím, tak to jiné zvládají děti od 4 let, hodně šikovné by mohly dřív 🙂 ve školce jsou ale 5ti leté děti, které vázat neumějí, protože kupují boty se sucháčem.

cermonca
6. dub 2011

Naš ušitelka jednou ve školce říkala že předškoláci by měli nosit do školky boty na tkaničky aby se to naučili zavazovat než půjdou do školy.Tak to tam s nima asi trénuje.No a když mají mladší děti boty na tkaničky tak v pohodě zaváže.Není problém 🙂

coxa
6. dub 2011

U nás ve školce preferují u menších dětí sucháče, ale když jsou tkaničky tak bez problému zavážou, pomůžou. Prý by to měli umět až předškoláci. 😉

lusi80
6. dub 2011

tak já toto neřešila,starší se to naučil až ve školce, v předškolákách,kupovala jsem na sucháče,a nikdy nebyl problém jestli umí nebo neumí 🙂 ve školce to potom asi trénovaly,ale nikdy učitelka neříkala že by měl mít boty na tkaničky aby se to naučil,přece nebudou sedět v šatně a zavazovat boty 😀 😀 ale u zápisu jsem viděla takovou tu dřevěnou botu,učí se na nich zavazovat,malej to už uměl,ale nikdo ho z toho nezkoušel 🙂 jeden rok jsem koupila na Vánoce takovyho dřevěnyho chlapečka,je k tomu oblečení,na něm dírky,k tomu tkaničky a děti se učí zavazovat,dává se to na sebe,a svazuje,3x to vyzkoušel a uměl to 🙂 🙂 takže to nehrotím,ono pro rychlost je lepší mít boty na sucháče,stejně to pořádně neumí utáhnout,tak se jim to rozvazuje,jednou se to naučí a důležity to není pro nic 😀 😀 😉

veruska007
6. dub 2011

Manzel to neumí dodnes 😀

helcenka
6. dub 2011

Ahoj, malýmu jsou tři a tři měsíce, od ledna chodí do školky a tam nám řekli, aby jsme mu, pokud to bude možné, raději do školky dávali boty na suché zipy. Ty si umí sám rozepnout i zapnout, takže není problém.

Tkaničky by si měl umět sám zavázat tak kolem pátého roku, některé děti to umí dřív, když jsou manuálně zručné a některé zase o něco déle. Do školy by mělo ale dítě nastoupit s tím, že to umí samo. 😀

andy80
6. dub 2011

Mému synovi je 6 a tkaničky si zavázat neumí. On je strašně chytrej (umí číst od 4 let apod.), ale na ruce je strašně levej 😀 . Myslím, že je to hodně individuální, některé děti jsou šikovné, jiné méně. My to zkoušeli už snad tisíckrát, ale on si spíš zamotá ruce než tkaničky 😀 . U nás ve školce ani zavazování tkaniček netrénují. Syn jde od září do školy, tak jsem říkala, že v létě se to prostě naučit musí. Chci koupit takovou tu knížku ve tvaru boty, jak jsou tam tkaničky a děti se na tom učí. Věřím tomu, že malá se to naučí zároveň s ním a to je o 3,5 roku mladší, ale je šikovnější na ruce.

kefin
8. dub 2011

Myslím, že při nástupu do první třídy by dítě mělo umět zavázovat si tkaničky a nebo nosit boty na suchý zip. jsem učitelka v ZŠ a je to tedy síla, když sedmi nebo osmi leté děti po mně chtějí zavázat tkaničky 😠

pavlicka
14. dub 2011

dítě by to asi mělo umět až do školy. Ze zkušenosti vím, že některé děti to umí kolem 4. roku, ale problém je v tom, že přestože umí kličku, tak nedokážkou botu pořádně dotáhnout, tkaničky se pak rozvazují a učitelky jim to musí stejně převázat.

evvina
17. dub 2011

Tak já mám syna bude mu 8 let ve školce se to ani učit nechtěl do školy v 1.třídě jsme koupili boty normálně na suchý zip aby jsem ho nestresovala ještě s tkaničkama a ted je ve druhé a konečně o to má zájem a ted na jaře jsme koupili první boty na tkaničku. Má pak ještě další na suchý zip ale ty už nechce. Myslím že je jedno kdy se to naučí hlavně když má podporu v rodičích. A ještě je levák a zavazuje tkaničky jinak než já tak to bylo o to složitější. 😉

marecek4
17. dub 2011

já jsem to učila Terezku někdy po druhém roce,trvalo to asi čtrnáct dní,než to bylo použitelné,a další jsem už nemusela,nějak to vyplynulo a odkoukali to od sebe navzájem,a malý už teď v 21 měsících umí sám suk a nikdo ho nic neučí - záleží na dětech jak jsou šikovné

dasulag
1. čer 2011

Naše malá se mašličku naučila na začátku první třídy. Předtím jsme to zkoušely mockrát, ale nešlo nám to, pak si jednou vzala boty do pokoje a za chvíli ji uměla. 😉

dagmar35
28. led 2014

Snažila jsem se našeho malýho naučit zavazovat tkaničky v 5 letech, bohužel mu to nešlo. Tak jsme kupovali boty na suchý zip. Zavazování ho nebavilo, takže u toho vůbec nevydržel. Používali jsme takové ty říkačky, ale nic. Pak jsem zahlídla na webu odkaz na voňavé tkaničky, říkala jsem si co to může být. Jednalo se o tkaničky, které měly slané nebo sladké vůně. Pořídila jsem je, protože by to mohlo malého zajímat a třeba pomoci při učení. A vyšlo to, jak jsme si s nimi hráli tak se to nakonec naučil. Takže super pomůcka.

pajafra
28. led 2014

Dcera bude mít za 2 týdny 5 let, několikrát jsme to s ní zkoušeli a akorát se u toho vzteká, jak jí to hned nejde, nechce to učit. Tak zatím budeme dát kupovat boty se suchým zipem ☹

hojda
28. led 2014

Prý to musí umět k zápisu někde.

amallie
28. led 2014

V čerstvě 4 letech umí