Kdy poprvé k zubaři s dítětem?

pismenka
27. dub 2009

zkusila jsem hledat,ale nenašla jsem. Chtěla jsem se zeptat,kdy poprvé k zubaři s dítětem.

kaciska
2. kvě 2009

my byli na 8 měsících a dr malou vyšetřila normáně na křesle(měla jsem jí na klíně)vše v pořádku,máme speciání silikonovej kartáček a pastu pro miminka....a jsme spokojené i paní zubařka 😀

marketa47
3. kvě 2009

Pastu zatím nedávám a i zubařka mi říkala, že teď je to uplně zbytečné a dávat ji mám až tak kolem dvou let.

chiwule
26. dub 2010

my byly v roce, a bylo to k ničemu, malá neměla ani jeden zub 😀 zubařka nám ani nenapsala nic do průkazu. Teď po roce a půl se budeme objednávat na další KO, myslím, že ale nebude mít valného významu ani teď, máme necelých 12zubů 😅

pucik
27. dub 2010

ahojky ,my jsme byli asi v roce,pak po půl roce a doktorka říkala, že to stejně nemá moc významu, že děti stejěn pusinu neotevřou, teda většina, a že jde o to se seznámit s prostředím, tak nás povozila na křesle a posledně mrkla do pusinky, což DAník otevřel,ale jak mu chtěla potřít zoubky nějakou vodičkou,t ak hroznej kravál a nakonec mu to potřela a strčial mu prst do pusy,aby to nechal chvíĺi otevřené, ode mě velý obdiv, měla jsem strach, že jí ukousne prst 🙂 😉

listicka20
27. dub 2010

Ahoj, myslím, že ta první návštěva v roce je spíš proto, aby si děti pomalu zvykaly na to prostředí. Naše malá donedávna vřískala, jen co viděla středisko (asi jako pes, když ho vedete okolo veteriny) a až teprve úderem druhýho roku si nějak zvykla, a teď už dokonce sama od sebe otevře pusu a nechá si strčit teploměr do ucha. Takže teď ji vezmu i k zubaři. Myslím, že nebude problém, už si to nechá vysvětlit.

rewq
28. dub 2010

Ahoj holky,tak já mám z první návštěvy u zubaře špatné zkušenosti. Dodnes mě mrzí, že jsem tam vůbec s malou chodila 😠 Místo mé doktorky tam byl její syn. Říkala jsem mu, že jdu malou nahlásit, a on, že se jí na zoubky podívá. Předpokládala jsem, že malá neotevře pusu. A samozřejmě, že neotevřela. A taky jsme předpokládla, že to doktor nebude nějak řešit, že to pochopí. Ale než jsem se stačila nadechnout, přiběhla sestřička, vyloženě malé násilím otevřela pusu, strčila jí tom prst a na něm měla takový kovový "náprstník", aby ji malá nepokousala a doktor jí JEN spočítal zuby. To se mohli rovnou zeptat mě,kolik jich má! Nemuseli malou tak stresovat! 😠 😠 😠 Byla jsem z toho jejich konání fakt v šoku. Dodnes mě to hrozně mrzí a mám z toho výčitky. A s malou tam hned tak nepůjdu. Teď jí budou dva, zoubky čistíme 2x denně, má je dravé (žádný kaz jsme nezaznamenala), takže tam fakt spěchat nebudu.

aleachim
29. dub 2010

ptala jsem se své zubařky, kdy vzít malou na prohlídku a ona říkala, že kolem 2.roku je to vhodné. Sama ji mám čas od času zkontrolovat zuby, aby si zvykala, že jí někdo do pusy šahá, ale jen nenásilně. Samozřejmě čistit. A kdybychom viděli, že zoubky jsou nějaké hnědé nebo něco se nezdálo, tak zajít co nejdříve.

vendulka
3. kvě 2010

tak ja byla s malou poprve u zubare, kdyz ji byl rok...

momin
3. kvě 2010

Ahoj holky,tak maly je objednany poprve k zubari v patek! melo by se chodit poprve v roce!
A zbytecne mi to vazne neprijde.... 😕 Podle me je blbost tam jit az s nejakym problemem-pak nemaji mit deti se zubaru hruzu.... kdyz si budou pekne zvykat uz od roku bude to probihat klidnneji.. myslim si.... 😉

chiwule
3. kvě 2010

momin, když v roce dítě nemá žádný zub, tak je návštěva zubaře fakt zbytečná 😉

momin
3. kvě 2010

No ja si myslim ze ty prvni navstevy zubare fakt nejsou o te kontrole zoubku,ale o tom at si to dite zvyka.. takze ja bych sla asi fakt i bez zubu.... 😅 😉

beruska2x
3. kvě 2010

ja byla v roce i kdyz zub nemel a zbytecny to neni, diteko si zvykne a i v tomto pripade rasi driv nez dyl, neni nic hroznejsiho nez pak 2 lete ditko s cernymi zuby 😅

chiwule
3. kvě 2010

prosim vás, na co si dítě v tomhle věku zvykne? děti v takhle malém věku rychle zapomínají. Naší stačí, že nevidí babičku 2 měsíce a už se k ní nehrne, bere ji rezervovaně, skoro jako cizí osobu 😉 Natož když chodí jednou za půl roku z zubaři 😵
samozřejmě, jakmile se zoubky objeví, je třeba se o ně starat a k zubaři na kontroly chodit, to je bez debat 🙂

momin
3. kvě 2010

chiwule chces mi rict ze kdyz jdete preba k doktorovi tvoje mala nevi ze jdete k doktorovi?

kristi
3. kvě 2010

ve 3 letech jsme byly 2x, naposledy ted ve ct a super

beruska2x
3. kvě 2010

chiwule no nevim, u zubare je v pohode, na alegu v pohode, u kozni v pohode ale kdyz vidi sestru u pediatricky tak rve - ockovala ho 😉 a to doskrat, myslim ze si pamatujou a vnimaji vic nez si myslis...

momin
3. kvě 2010

ja taky nevidim duvod delat z deti telatka.... 😅

dvojka
3. kvě 2010

tak holky.Musim říct že je to idividuální.S první dcerou jsem byla u zubaře porvé když ěla 3 roky a absolutní pohoda,smála se,srandičky a tak.
S tou druhou jsem šla když měla rok a bylo to něco šílenýho.Chytla se mi okolo krku,div že mě neuškrtila,do pusy si nenechala kouknout ani náhodou a tak jsem musela nahlásit kolik máme zubů a že je máme křivý

ined77
3. kvě 2010

ahojky 🙂 ,já byla u zubařky s malým v jeho 15m.
.jen mu otevřela pusenku a než se nadál,držel v ruce malé zvířátko(hračku)a byli jsme venku 🙂 .ani nekvíkl a to je co říct 😅 ..prostě to nestihl 😉 .jdeme zase v červenci...my měli tenkrát 6 zoubků,ale dr.tvrdila,že nejde ani tak o tu kontrolu,ale o to,aby si zvyknul a nebál se 😉.
pastu dávám(dětský elmex)..ráno a večer maličko..asi jako malinký hrášek.nemáme fluoridové tablety,naše dětská dr.říká,že toto stačí.
dnes máme 12 zoubků a zatím všechny krásné a bílé jako perličky 🙂
tak uvidíme co bude příště 😅 ...podle mého to smysl má 😉

chiwule
4. kvě 2010

milá momin, nikdo tu nedělá z dětí telátka, nevím, jak jsi na to přišla. Jen jsem řekla, že děti rychle zapomínají a tak jim návštěva zubaře jednou za půl roku rozhodně neslouží k tomu aby si něco zapamatovaly a zvykly si na to.
K pediatrovi se snad chodí od narození dítětě častěji než jednou za půl roku ne? 😉 chodí se na očkování, s dětskými nemocemi, na kontrolní prohlídky apod.
Mmch, moje malá pediatričku taky nesnáší, pamatuje si, že jí ubližuje. Jo a vídá ji častěji než babičky, to pro ty případné rejpavé 😉

chiwule
4. kvě 2010

jo a jak už bylo milionkrát řečeno, mnohem větší smysl má dítěti doma nenásilně o zoubky denně pečovat, pak se zubaře nebude bát ani když k němu půjde až ve dvou letech.

miarosa
19. kvě 2012

Ježiš mě je špatně, my ještě u zubaře nebyli a mélmu jsou 2 roky, to dostanu asi od zubařky pěknej mazec. Já se zbláznim, všichni pořád tvrdili že je čas, že teď už je pozdě koukám. Uplně se stydim ☹

nae
19. kvě 2012

@miarosa Nemas sa za co hanbit! My sme boli so synom nedavno prvykrat, a to ma skoro 3 roky. Predtym som si netrufla kvoli jeho povahe, bol by na 100% hystericky zachvat a ziadna spolupraca... teraz je starsi, bolo to v pohode, bez scen. O zuby sa inak samozrejme starame.

mates22
19. kvě 2012

@miarosa my tam zase klusali s prvníma zoubkama u dcerky a že prej máme přijít až jí budou dva, takže je to asi jak kterej zubař. Ale syna teda prohlíží od roka, když už tam jdu s jedním, veme obě.................. takže klídek, pokud čistíte zoubky, nebude to problém

palomitacheca
19. kvě 2012

Byli jsme před pár ve 2 letech a 5 měsících a v pohodě 🙂

miarosa
22. kvě 2012

@nae
@mates22
@palomitacheca tak to moc děkuju holky, to ste mě moc uklidnili, ale i tak si myslim že mě sežerou, jéééžiš to bude ostuda 😒 Tomík docela spolupracuje takže návštěva by měla jinak proběhnout dobře, ale člověk nikdy neví, ta naše zlatíčka nás stále překvapují 🙂

petja
22. kvě 2012

@miarosa myslim že to tak neprožívej,žádná ostuda to nebude,však víš,v jakém stavu zoubky jsou,čistíte denně,tak buď v klidu 😉 já s malou ještě nebyla

palomitacheca
22. kvě 2012

@miarosa Já se taky trošku bála, že dostaneme vynadáno, ale doktorka naprosto super 🙂 Páťa sice pusinku otevřít nechtěl, ale doktorka byla šikovná a zvládla to. Pak Paťku ještě chválila, že má zoubky zdravý a pěkně pravidelný 🙂 A za půl roku půjdeme znovu.

miarosa
22. kvě 2012

@petja no to ja právě prožívám, u Tomíka nechci nic zanedbat, a já sem zrovna na zuby pes, sama tam chodím tak často že bych si za chvíli s mým zubařem mohla tykat, a na zoubky vlastního syna takhle hloupě zapomenu, ale je to pravda čistímě pravidelně tak by to neměl být problém 🙂 děkuju

@palomitacheca tak snad nám to dopadne taky bez něakých větších problémů 🙂

palomitacheca
22. kvě 2012

@miarosa U nás bylo nejhorší čekání dole v kartotéce. Čekali jsme tam asi 20 minut, než na nás přišla řada, a u okýnka jsem se dozvěděla, že jsme vůbec čekat nemuseli, protože stomatologie má kartotéku zvlášť ve svým patře... 😀 No jo, aspoň že tam už jsme pak čekat nemuseli 😀