Kdy přejít z hlubokého kočáru do sporťáku?

murovec
10. srp 2010

Dává se dítě do sporťáku až když samo sedí nebo i dřív? Třeba v půl roce?

klara.t
10. srp 2010

Jí malou dala do sporťáku v půl roce, i když ještě neseděla, ale to proto, že byly za prvé vedra a za druhé aby něco viděla. Dosud jezdíme jen vleže. (je jí 7,5měsíce a začínáme teprve sedět).

jmisa
10. srp 2010

No do sporťáku obvykle mimčo přechází, když se do hlubokého nevejde. U nás to bylo třeba v půl roce.
Pak je podle mého hodně důležité, jaký ten sporťák je. Důležité je, aby šel do úplného lehu, pak myslím není žádný problém.

hypo
10. srp 2010

udajne spravne je az bude dite samo sedet, samo se posadi (coz je vetsinou kolem 8 mesice) ale neznam maminku ktera vydrzela mit dite 8 mesicu v hluboke korbe 🙂 vetsina (i my) jsme zacaly se sportakem v 6 mesicich (nekdo i drive....)
bud se ditku uz hluboky kocar nelibi, nebo se tam nevejde, nebo je mu tam desne vedro (vecne spoceny zada) vzteka se apod.....

veveruse
10. srp 2010

Souhlasím s hypo. No a taky začínáme ještě než holky začnou samy sedět. Sedáky mají polohovatelný a tak jsou buď v leže na břiše (to je hrozně baví) a nebo v polosedě. Na druhou stranu jsem potkala maminku s 4 m. dítkem v sedě ve sporťáku a to už je extrém.

stylly
11. srp 2010

My jsme vyměnili korbu za sporťák v 5m 🙂

piskott85
11. srp 2010

tak my ještě ne mám dost hluboký kočárek a mylý tak má místa až moc dělá přemety s bříška na záda a zase spět a pořád by se tam dalo ještě jedno mimi 🙂 a to máme 6,5m a sporták plánuju až příští rok. aspon mudr nedoporučuje tak brzo sporták ničí se tak páteř miminku jelikož ještě nemá dost posíené bederní svaly tak aspon mi každý říká pokud to jde tak hlubolý a ne sed.spíš na bříško a nebo do kleku s šrakama.tak aspon posiluje svaly které potřebuje a neničí si páteř 😉

janicka006
11. srp 2010

My máme kočárek s velkou korbičkou,ne takovou tu pidi,jako teď má hodně kočárků..kupovali jsme kočárek právě s tím,že chceme velkou korbu(vyplatilo se nám to,naše holčička má ve 4m 70cm),takže my vydržíme určitě dlouho.Ale kdybych chtěla do sporťáku,tak dřív jak v půl roce bych do toho nešla...

kristi
11. srp 2010

u nás to bylo cca v 7 měsících

collette
11. srp 2010

Nejlépe když už samo sedí, případně se dítě do hlubokého už nevejde. To byl náš případ. Fyzioterapeutka doporučila pololeh-polosed a na pevno přikurtovat, aby tam byl v podstatě jako v autosedačce, aby se nehroutil na všechny strany a neničil si záda. Navíc tak má možnost už sledovat věci kolem, takže se nenudí a nemele. Ono ležet přikurtovaný asi žádná slast a nechat bez kurtování ve sporťáku taky nejde, leda bychom měly zájem svá dítka sbírat u koleček:o)

lukza
12. srp 2010

u nás jsme přešly v 5měsícách protože malý je velký a už se mě do korby nevlezl ale mám sporták uplně do lehu a dokud nebude sedět bude ho mít stále do lehu

tygrous
12. srp 2010

My mame porad hluboky. Sportak jsem pouzila jen asi 14 dni, kdyz jsme jeli k nasim a potrebovala jsem usetrit misto v aute. Ale po navratu domu sel zpet do hlubokeho a zda se mi to lepsi. V tom sportaku musel byt privazany a vubec se mi tam v leze nelibil. I jemu se to asi moc nelibilo, protoze tam lezel jak placka. Dokud nebude opravdu sam sedet, tak sportak fakt ne. Ale je pravda, ze my mame velkou hlubokou korbicku, takze se tam muze sam pretacet a ma dost mista i na delku😉

luci_enka
12. srp 2010

Tak my jsme asi extrem 🙂 nase mala sla do sportaku v 15 mesicich 😀

pett7
12. srp 2010

malý šel do sporťáku v 6,5 m korbu měl sice dobrou, ale dokázal se sám posadit a sedět takže už musel být přivázaný a sporťák nám jde do úplného lehu 🙂

radushka
12. srp 2010

přešli jsme v 6m, malá už byla v korbičce hodně protivná - chtěla vidět, tak jsme zkusili sporťák a je to super.Jde dát do lehu, takže vidí , ale neničí si zádíčka. 15 m je fakt mazec 😨

sunnye
12. srp 2010

my přešli do sporťáku na konci 9m. Malá neseděla, do korbičky se vešla a byla tam spokojené. V pololehu ve sporťáku byla hrozně zkroucelá, jak ještě neseděla, takže jsem ji tam nedávala. Záleží na dítěti. Když se ti do korbičky vejde a je tam dítě spokojené, tak není nutné přecházet na sporťák.

djkrypta
20. srp 2010

Ahoj..já jsem asi špatná matka...náš Davídek začal v korbičce vyřvávat už na konci 2 měsíce, takže jsme na léto vytáhli sporťák. Vozil se v něm tuze rád na bříšku, kdy viděl hezky ven....na konci 4 měsíce se scény v kočárku opakovaly, když jsem chtěla jít někam ven musela jsem nejdřív Dáju uspat a pak naložit do kočárku...Bylo to vysilující neb náš kluk není žádná lehká váha. Teď máme 5 měsíců a 9 kg...do nedávna jsem ho nosila v šátku, ale začaly se ozývát krutě záda, tak jsme koupili klokanku, ve které mimochodem taky řve...poslední varianta byl golfový kočárek. Už v něm jezdí, nebrečí, kouká si ven a spokojeně si usne....někdy vydrží i když zrovinka spát nemá a sleduje dění kolem sebe...Dneska jsme byli na kontrole u pana doktora, kam chodíme od malička, páč cvičíme Vojtu, říkám jaký máme problém a jak moc to vadí, že už vlastně není v kočárku v lehu, tak na to kouknul a říkal, že pokud je tam správně připoutaný aby se nemohl mlít a křivit se, pak je to v pořádku. Že to prý svědčí o psychycké vyspělosti miminka....Navíc v tom kočáře není pořád, spinká v něm hoďku dopolko...v podstatě je to stejné jako když ho dáte do polohavacího lehátka..kde ovšem řveme, protože když je doma, ze všeho nejradši se převaluje na bříčko a zpátky a snaží se celkem úspěšně plazit a teď už i stavět na všechny 4.....takže si myslím že to záleží na miminku a jeho schponostech a ne za každou cenu se držet tabulek...

marrei
20. srp 2010

My přešli ve 4 měsících, malou nebavilo jezdit když nic neviděla, takže ve sporťáku mohla být aspoň v pololeže a byla spokojená.