Kdy přeměnit hlubokou korbu na sporťák?

misiko
15. bře 2011

mam 3 mesicni holcicku a je moc sikovna,pomalu se zacina zvedat do sedu ( pritahuje se bud v sedacce nebo v lehatku) strasne rve v kocaru,kdyz ji tam dam,protoze se ji nechce lezet.je to cim dal horsi. a dlouho trva nez se unavi a usne.
dneska jsem cvicne prestavela kocar na sportak (da se uplne polozit ) a nechala ji v nem "sedet".libilo se a nervala,mela vyhled.
zda se mi to ale prilis brzo.kdy jste menili z hluboke korby na sportak?myslite,ze to muze necemu vadit?

zdezli
15. bře 2011

Obavam se, ze je brzy, ze by si mohla poskodit zadicka...pokud se uz opravdu pritahuje, jak rikas, a v leze ti nevydrzi, dala bych ji aspon do polelehu, ne do uplneho sedu. To by mela az se sama posadi.

Ja menila az kolem 8-9.mesice.

sarlotta
15. bře 2011

Je normální že se ve třech měsících přitahuje do sedu, to děti dělají, ale napřed musí lozit a pak bude teprve stabilně sedět se zpevněnými svaly kolem páteře.

Brzké posazení vadí hodně. Poradím Ti jediné - neposazuj ji - neukazuj jí tuhle polohu, když ji nosíš, tak bříškem dolů na lokti, nebo opřenou o Tvůj hrudník břichem. Neotáčej si ji k sobě zádama a neposazuj si ji na klíně. Je ještě malinká. Obecně se hluboká korba mění v 6měsících. Pokud je dítko příliš velké, tak dřív, ale když se vleze do hluboké korbičky, tak není důvod žádný... a určitě dřív než v 6měs a lépe později se dítko posazuje-podepírá do pololehu..ani ne do sedu.
Myslím, že plače protože není tolik unavená, zkus prodloužit dobu bdění , hrajte si a do kočárku ji dávej opravdu až na spaní.

Je jasné, že se jí líbilo, když měla výhled...ale šiješ si na sebe bič...pokud bude mít tuhle polohu zadarmo nebude chtít lozit a taky chození se opozdí...je to zbytečný zásah do přirozeného vývoje.

beruska2x
15. bře 2011

To je teda hooodne brzo - osobne bych to nedelala, prece jenom je jeste zima, fouka, v korbe je mimi vic chanene, sedet sama urcite neumi - bud ji dej v kocarku na chvili na brisko at se zabavi, pak az na zada na spani..
pokud mas polohovaci korbicku tak do pololehu jsme davala malyho nekdy na 5 - 6 mesicich a sportak jsme dali nekdy v 8,5m
a to mame fakt akcni ditko...

weri1
15. bře 2011

my teĎ v 7 měsících, mám ho do lehu, ale klidně by ještě měsíc vydržel
Ale taky záleží jak máš velkou korbu. Kamarádka dala malýho ve 4 . měsících do sporŤáku, do hlubokého si ji bohužel nevešel

hojda
15. bře 2011

TAk jí zkus dát do kočárku na břísko a sundat střechu, aby viděla ven, určitě to bude lepší než posazovat. Do sportáku jsem šli v 7 měsích, ale pořád byl v leže, protože malý sám neseděl, pololeh jsem dávala, až když seděl sám.

hamma
17. bře 2011

A co zkusit šátek nebo ergonomické nosítko? Miminko tam má podepřená zádička, může koukat podle libosti a až je unavené, tak opře hlavu a usne. Náš kluk v kočárku nebyl už měsíc, protože taky šíleně řve, že nic nevidí.