Kdy přestane 2 leté dítě dělat binec u jídla?

romi73
21. lis 2010

Prosím vás, je normální, že dvouleté dítě nadělá takový bordel u jídla? Jakože nají se celkem dobře, polívku samozřejmě ze lžičky ještě dokonale nezvládne, ale spíš mi jde o ty "hry" kolem. Přelejvání z hrníčku do hrníčku, přendávání jídla v talíři sem a tam, všechno kolem je zajímavější než jídlo, dloubat, ňoupat, brát jiným z talíře. Sušenky rozdloubat a nesníst, mrkev nakousat a vyplivat. to samé hroznové víno. Vysvětlování nepomáhá. krmit kdejakýho plyšáka, jen ne sebe... u babičky jen otvírá pusu a nestíhají jí to tam šoupat, ale doma dělá takovýhle hry.

jaká metoda se dá použít? vzít jídlo jakmile si s ním začne hrát a důsledně to dodržovat s tím, že jídlo není na hraní, ale na papání, nebo vytrvat, nechat ji, až k tomu nějak dojde sama, ale to mě dřív trefí šlak, za rok nevidím téměř žádný posun k lepšímu. některý děti jsou schopný najíst se samy bez bryndáku, akorát my pořád oblíkáme málem pláštěnku a stejně je jak čuně a pod stolem chlívek...

shaula
21. lis 2010

Jů, téma přímo pro mě... Po jídle to u nás vypadá, jako by tu papala prasátka z korýtka, po zemi se všude válí jednotlivé součásti oběda... Oblíbené je nabírat jídlo rukou, klást si ho na lžičku a tou se pak trefovat do pusy 😀
Když jim spadne do klína jedno zrníčko rýže, tak ho začnou lovit, a přitom kolem sebe rozsypou zbytek ze lžíce 🙄
Já bryndáky neřeším, víc překážejí, než pomáhají, takže buď jsou po jídle špinaví málo, a to neřeším, nebo moc, a to je převlíknu.
Obávám se, že nám nezbývá, než vydržet a doufat, že jim to jednou docvakne. Tak všem podobně postiženým přeji pevné nervy 🙂

andy80
21. lis 2010

Když začne dítě dělat u jídla blbinky a bere to tak, že to není jídlo, ale hračk, tak jídlo sebrat. Za hodinu můžeš zkusit dát znovu.

Jinak je ale zcela normální, že dvouleté dítě ještě udělá binec. Máš vidět mého téměř šestiletého syna, kolikrát je po něm větší brajgl než po dvou a půl leté dceři.

miarosa
23. lis 2010

Já ještě tak staré dítko nemám, ale starala sem se o dvouletou holčičku přítele a protože jsem ještě v té době neměla žádné zkušenosti. Jedla u malého stolku třeba polívku, tak že já sem jí krmila a ona se také krmila, když sem a tam s ní byla a něco sem jí povídala tak mě poslouchala a jedna lžička ode mě a jedna od ní. Zapatlaná byla i ručičky, ale nikdě jinde to nebylo. Jsem zvědavá jak to dopadne až našemu zlatíčku budou dva roky. Protože už teď to máme všude a nevypadá to že by to někdy bylo lepší 😀 prostě zlatá trpělivost 😀

bufina
23. lis 2010

My jsme měli jídlo vždycky v pohodě, malá se kolem roku a půl začala krmit sama a ve dvou letech už bylo jídlo v pohodě. Nikdy žádnej velkej bordel kolem a blbinky u toho taky nedělala. Hračky sem jí k jídlu nikdy nedávala. Vždycky sem ju učila že teď si přestane hrát a jde se papat 🙂

lu777
23. lis 2010

no tak to se taky furt sama sebe ptám 😀 😀 a to mu budou 3 roky
a blbinky u nás nekonečný - píchání se vidličkou do oka, strkání špaget do ucha, mazání Lučiny do vlasů, házení piškot do pití atd. atd. atd. 😝
po asi roce už konečně ale reaguje když řeknu ostřejším hlasem Ještě máš hlad nebo jsme hotový?... někdy se zarazí a hlásí že je hotovej a přestane to všude mazat... jindy je z toho debata "ještě jím" a pak nějakej malér (všecko na zemi apod.), takže to často končí velkým brekem, ale to se nedá nic dělat, u toho krmím ještě mladší a ta by pak nedělal nic jinýho než koukala na něho a naprosto nic by nesnědla... 😝

hodně pomohla školka, je vidět že se sám snaží víc, vidí že jiný děti jedí líp a už mu vadí, když mu třeba spadne kaše nebo jogurt na oblečení... ale to je tak poslední 2-3 měsíce

a už teda když vidím že dělá blbiny, tak to rázně utnu... podle mě když to dělá tak buď nemá hlad (dám klidně i spát bez večeře občas když to s ním fakt nejde) a nebo mu to nechutná.... snažím se teda všecko už dávat pomalu jak dospělýmu, jen třeba zdravější variantu.... a pořád se ptám, aby se naučil, že když něco nechce tak to má ŘICT a ne se celej zmazat plus půlku kuchyně 😝 😝 takže nenutím, říkám, že jíst nemusí, jen ať mi to řekne...
docela funguje "jseš hotovej nebo si chceš jít hrát?" .. hraní ho láká, takže spíš přizná, že je hotovej

sanies
23. lis 2010

Ahojky,tak já mám děti 2 a u nás střídavě oblačno. 😉 Někdy v pohodě,někdy ne. 😉 Nicméně u nás vládne trochu přísno,jí se vždy u stolu,mladší Matoušek jí sám,neříkám,že uplně perfektně,ale jde to. Starší si poslední dobou začal být vybíravý, 🙄 myslela jsem si ,že to odkoukal ve školce,ale ptala jsem se,tam jí vše.Takže malý vyčůranek zkouší maminku,kolik povolí a dovolí. 😀 Mají povoleno k jídlu pouze jedno auto a když zlobí,beru.Co se týče nimrání a házení jídla,tak jsem trpělivá,moc nekřičím..jenom trochu 😉 a jdou od jídla,to samé,když mají pocit,že jim to zrovna ted nechutná,nemusí jíst a jsou hlady. 😝

crca
26. lis 2010

Teda jako by jsi psala o mé dceři 😀 😀 To už ten kluk je čistotnější 😀 někdy až moc 😅 ,ale dělám to opravdu tak(i když je nám jen 1,5 roku),že pokud se dělaj blbiny u jídla jdete ze židlí-to je moje zásada 🙂 zvláštní je,že většinou odchází holka 😀 ,ale jakmile jí vyndám,tak od Matěje jí z misky(bráchy) a to jí i krmí 😠 ale to mě tak nežlučí-jinak jedí poměrně hezky bez extra bordelu 😅 ,ale co mě přivádí k šílenství jsou právě ty sušenky,ovoce...to,co dám do ručičky-opět holka,nabídnu-vezme si,ale v zápětí to drobí nebo někde matlá-ano pak vyjídá ty drobečky,ale to už vidím rudě 😀 😀 No,jestli to takhle bude i ve dvou letech tak potěš 😀

terezt
1. pro 2010

My to same, plus si utira pusu do rukavu! 😝 Ja se obavam, ze nam to zustane. Bez legrace. At delam, co delam, zadne zlepseni.