Kdy přestat používat monitor dechu?

jaynee
12. říj 2009

Ahoj, chci se zeptat, jak dlouho jste používaly monitor dechu v postýlce? Musím říct, že už mě to pořád nebaví zapínat a vypínat, ale zase si říkám, abych to neuspěchala... Dík.

makoush
14. říj 2009

ahoj..v tehu mi taky monitor prisel zbytecny a kdyby nam ho nepůjcili kamaradi,asi bych ho nemela. Taky nespadame do rizikove skupiny ALE, nasi malou to opravdu zachranilo. Ve 2.mesicich mela apnoickou pauzu a nebyt pipani,tak ji uz asi nemame. Museli jsme ji rozdychavat a nikomu bych neprala ten neskutecnej strach..takze ja jsem pro monitor a pouzivat ho budem do ty doby, dokud bude mit reflux

vendulka
14. říj 2009

Ahojky, ja v teho hooodne premyslela, ze ho poridime a porad jsem tapala, pak jsem najednou porodila a nejak jsem na to zapomela a mala ma uz 7m a nic se zatim nestalo (tuk,tuk),ona uz od mala strasne cestuje v postylce, tak nevim, jestli by to bylo to prave orechove,ani jsem si na nej nevzpomela, kdyz se mala narodila...ale urcite je to dobra vec, jen nevim, jestli je 100% spolehliva, ale co je v dnesni dobe, ze?Hlavne, kdyz to dokaze zachranit diteti zivot 😉

evabelk
14. říj 2009

Já si monitor dechu taky nechtěla pořizovat, ale nabídla mi jej ségra, tak proč ne 🙂 je nám půl roku a manžel by ho už zrušil, ale pro mě je to taková jistota. Co vím, tak riziko je do 8 měsíců dítěte a hlavně u chlapečků. Zapínám ho teda jen v noci.Malá přes den moc nespinká a v kočárku ho třeba taky nemáme. V noci spinká někdy i celou noc...Určitě je to jistota pro maminky, kterým blinkají miminka, i kvůli tomu to vlastně mají v porodnici, teda tam, kde to znám. Miminka jim tam prvních 24hod blinkají plodovku pořád ☹ A taky u nedonošených miminek. A vlastně když měla malá rýmu, tak jsem byla taky ráda, že ho máme. Člověk nikdy neví, hlavně v noci.Jinak dřív ho samozřejmě nikdo neměl a taky to šlo i bez nich 😉

zedra1
14. říj 2009

Já jsem štastná,že monitor mám,to je jistota nikdy nevíš,kdy ho dáme pryč to nevim,ale v brzké době určitě ne 😀

anitta
15. říj 2009

ahojky monitor bych nevyměnila. jsem štastná že ho mám a o dost klidnější takže zatím používat budu dokud to půjde 😉

glickaiva
15. říj 2009

Já jsem používala monitor u první dcery sca do jednoho roku, u druhé dcery používám stále, je ji 10 měsícu a u ní jsem měla snímací desku i v postýlce i v koši ze začátku, byla blinkací miminko a pro mě jen ten pocit,že bliká byl uklidnující. Myslím si, že monitor se jen tak sám od sebe neporouchá, to by s ním musel někdo nelibě zacházet. Stačí jen občas vyměnit baterky a pokud miminko cestuje,dát do postýlky nějakou zábranu, aby ze snímací desky neuteklo, já požívám na pevno smotanou deku, postýlka se tím jakoby trošku zmenší,ale naší malé to vubec nevadí. Nebo již zminované použití dvou snímacích desek.
Znám plno maminek a pulka monitor používá a pulka ne, myslím si, že je to hodně o povaze,tím nechci říct,že by některé maminky měli mín strach o své ratolesti. Jedna má kamarádka dokonce u první dcery monitor nepoužívala, nějak to nepovažovala za nezbytné a druhého prca, si ho pořídila, protože ji maje hodně zvracel.

A popravdě já večer padnu za vlast a spím jako mimino a jelikož holky spí každá ve svém pokoji ( zatím, pak budou spolu), tak monitor je pro mě zatím opravdu nezbytný.

Tak at monitorujete nebo ne, hlavně klidné spaní a zdravé dětičky 🙂

leonik
15. říj 2009

Ahoj, tak my jsme monitor u prvního dítka používali do roka, pak hodně cestovala po postýlce, tak jsme ho zabalili do krabice. Ale trvalo mně to, než jsem si zvykla, že tam nebliká to zelený světýlko v noci 😅 Teď u druhýho plánuju nechat taky do roka 🙂 Nedávno nám spustil v noci poplach, a malej přitom ležel na zádech na stejným místě 😒

glickaiva
15. říj 2009

Ten poplach se nám taky párkrát stal, ale vžycky to signalizovalo slabou baterku, vyměnily jsme a bylo to vše OK

glickaiva
15. říj 2009

A nebo někdy se stane, že jak je miminko v hlubokém spanku dýchá povrchně, že to ten monitor přes matraci nepobere. V tom případě je lepší slabší matrace.

onlika
15. říj 2009

Tak ja monitor mam, teraz ho zapinam uz len obcas (ked ma sopliky, kasel, alebo ked som ja kvoli chorobe spala vedla, tak si ho mm zapol). Ked som bola tehu a mm prisiel s napadom kupit 2v1 chuvicku + monitor, tak som si tukala na celo, na co taka zbytocnost. Potom som bola rada, ze ho mam, lebo ja by som urcite sedela vkuse pri postielke a kontrolovala maleho. V porodnici nam ho nedavali a to malicky vyblil neskutocne kvantum plodovky, dokonca sa mi nou aj zacal dusit, jedine opatrenie bolo dvihnutie matraca v postielke. Takze ja som si ho prestahovala do svojej postele, aby som mala istotu, ze dycha. Moc som toho nenaspala, ale citila som sa lepsie, ako ked bol vedla v postielke 🙂.
Ja doporucujem do 6 mesiacov urcite a potom je to na zvazeni kazdej maminy. Inak mne maly tiez uz cestuje po celej postielke, stava sa na nohy a poplach sa mi nespustil ani raz (klop, klop)

evena
15. říj 2009

při pořizování výbavičky mě ani nenapadlo že bysme monit nekoupili, dítě máme doslova vymodlené po několika letech, takže možná právě proto bych se bez monitoru řadila mezi ženy - matky, které stále stojí u postýlky a plaší že se může něco stát, takto nejsem na dítě tak "upoutaná" a nebojím se o něj, je to taková moje jistota a monitor proto budeme používat aspoň ten doporučovaný rok
těm co monit dechu tak kritizují, bych chtěla napsat, že neštěstí se nestávají jen těm druhým ... ročně takto umře 25 dětí, pro mě je to dost velké číslo, a dost velké číslo to bude hlavně pro ty rodiče kterým se to stalo

leonik
16. říj 2009

k tý baterce- myslím že to tím nebylo, když je vybitá, tak nám tam svítí červený světýlko 😒 Právě že to začlo pípat po dlouhý době, a teď je naštěstí zase klid 😒 Tak nevím, čím to.. 😒 Myslela jsem že ty větší děti už nedýchají povrchně, jak ty malinký mimča 😅Matraci máme kokos-molitan.

katterina
21. říj 2009

Malá má 8 měsíců a i když rejdi po postýlce, má 2 desky (Babysense). Ťuk ťuk, zatím žádný falešný poplach. Je fakt, že jsem klidnější, přes den ji chodím kontrolovat, i když bliká zelené světýlko.

dagina
21. říj 2009

Ahojky, jj, též máme vymodlenou Lůcu a uznávám, že jsem na ni hodně opatrná, v životě bych nepíchla kočár se spícím mimčem za barák a děj se vůle boží, to také hodně lidí nedokázalo pochopit, dřív se to tak dělalo běžně, hlavně že měli od děcka klid. Nyní je monitor i do kočárku, připne se na plenku..., ten jsem však neměla, bo jsem s kočárkem vždycky drandila na prochajdách a na malou jsem viděla.

terezt
21. říj 2009

Ahoj, my jsme se narodili o mesic a pul driv. Monitor (Babysence) byl ze zacatku moje zachrana, ale rekla jsem si, ze se nemuzu k tomu diteti chovat jako k nedonosenymu celej zivot. Do 9 mesicu jsme meli reflux ☹ , takze jsem se bala. Od zacatku jsem si ale rikala, ze v roce mu ho prestanu davat, jestli bude vsechno v poho. A taky jsem v roce prestala. Vim, ze kdybych si nedala jasnej termin, slo by to hur.

kettynka1234
4. črc 2012

Ahojky maminky. Mám klučíky 10 a 7 let ( monitory jsem u nich neměla). Te´d máme dvojčátka a monitory jsme zakoupili. Dvojčátka mají 8 měsíců a pokaždé když jsou miminka spinkat automaticky monior zapínám.
Miminka nám začali po postýlce pěkně cestovat a včera večer nás vyděsil poplach. Schody jsem vylítla jak srnka, hned jsem šahala na děti, jestli se hýbou a jsou v pořádku. Poplach byl u dcerky, ležela schoulená v nožičkách postýlky a deska ji asi nezaregistrovala. Přemýšlím o koupi ještě náhradní desky, aby byly postýlka pokrytá.
Při zapnutí jsem klidnější, že mi někdo miminka hlídá.
Malá měla ve 4 měsících 2 záněty průdušek a tak pořád chodím a poslouchám, jak dýchá, jestli volně nebo ........
Jsem za monitory ráda a mi budeme používat do 18 🙂) hihi

clloi
6. črc 2012

Měla sem nanny a vydělala sem ho z postýlky asi před třemi týdny(7,5 měsíců) malá ce převrací na břicho a plazí se na druhý konec, takže to zbytečně houkalo. jinak sem s ním něměla nildy žádný problém ani falešný poplach. Nám monitor malou taky asi zchránil kolem 2. měsíce se zapoměla nadechnout, nadudlala si moc slin do pusiny a nedechla se až sem ji zvedla a nechala vykuckat(možná by se nedechla i bez toho, ale o tom radši nebudu ani přemýšlet), takže já byla za monitor vděčná

ciernavila
6. črc 2012

nikdy, poznam kopec maminiek co im to robilo falosne poplachy to by som bola stale v strese. Ja by som ho uzivala iba pri dietati ktoremu hrozia komplikacie ci nedonosenom...

kettynka1234
22. črc 2012

Ahojky, dvojčátka se narodila ve 37 + 6 týdnu, porodní váha 2900 a 50cm a malý měl 2900 a 49cm.
MOnitory jsem používala od počátku a hned po příchodu mi večer houkaly ( asi po dvou dnech a večerních houkáních jsme četli, že monitor nemusí zaznamenat dech u malých miminek. Podložky jsme dali na matraci a miminka do měkkých zavinovaček. Pak byl klid. Teď mají dvojčátka 8 a půl měsíce a monitor používám stále. x nám nedávno houkal ( miminka spinkali mimo buď v nohách a nebo v hlavičce postýlky.
Ale nedám na monitor dopostit.
Malá od 4 měsíce trpěla na zánět průdušek ( měla je 2x za sebou) a pořád jsem hlídala dech.
Monitor budu používat jak jen to půjde dlouho. Jsem si alespoŃ jistější. A hlavně budu používat, kdyby mi miminka onemocněli!

megy
22. črc 2012

tak já jsem tak trochu rozpolcená v názorech na monitor. myslím, že u normálně probíhajícího těhotenství, porodu a poporodní adaptaci nemusí být až tak potřeba monitor, ale je to fakt o klidu.

já monitor nakonec mám, ač jsem byla proti, jelikož vše bylo o.k, ale nastala nemilá věc, že jsme museli v prvním týdnu na operaci rozštěpu rtu, o kterém jsme nevěděli a po celkové anestezii, kdy bobek byl extubován a hodně tlumen a neustále na monitoru jsem si ho pro klid s přítelem pořídila a jsem za něj ráda. v noci spíme klidněji všichni.
zatím žádný falešný poplach a doufám, že žádný nebude 🙂 budeme ho mít cca do 7 měsíce, to nám končí doba zapůjčení a pak už ne, myslím, že pak už by byl zbytečný, jelikož prďoši cestují😀

gilotek
22. črc 2012

měla jsem u všech dětí přes rok.

jennyska
11. zář 2013

Ahoj maminky,

na MK máme takovou společnou knihovničku, kterou si tady s maminkama tvoříme a každá z Vás se do ní může přidat. Jsou v ní jak obecné informace o věcech týkajících se těhotenství, mateřství, tak hlavně Vaše cenné zkušenosti. 🙂

Máme v ní i téma Monitory dechu a protože Vy s nimi máte zkušenosti, myslíte, že byste mohly vložit svou vlastní zkušenost na https://www.modrykonik.cz/monitor-dechu ? 😉

Pokud svou zkušenost vložíte, pomůže to i ostatním maminkám, které právě shánějí monitor dechu a rozhodují se mezi různými značkami a typy. Díky Vám najdou zkušenosti na jednom místě přehledně a rychle. 🙂

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Jennyska

sarka_gajdosova
19. zář 2013

@jaynee Monitor dechu je doporučován používat hlavně do 3 až 4 měsíce kvůli syndromu náhlého úmrtí kojence a pokud jsou u dítěte nějaké rizikové faktory, tak i déle. Hlavně je to o tom, aby matka měla jistotu, že je vše v pořádku a pokud ji máte i bez monitoru dechu, tak je to OK. Určitě vám začne monitor dechu dělat problémy ve chvíli, kdy už dítě bude lozit po postýlce a pak může začít pípat kdykoli se dítě dostane mimo podložku.

urbisa
19. zář 2013

...my jsme používali do 1 roku,kluci byli narození 32tg.

emilka555
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xkveta01
Odpověď byla odstraněná
Zobraz