Kdy přestat používat monitor dechu?

jaynee
12. říj 2009

Ahoj, chci se zeptat, jak dlouho jste používaly monitor dechu v postýlce? Musím říct, že už mě to pořád nebaví zapínat a vypínat, ale zase si říkám, abych to neuspěchala... Dík.

editah222
12. říj 2009

V porodnici mi bylo řečeno, že se má monitor použivat do roku dítěte nebo do určité váhy (bohužel si nepamatuju jaké) pak už je riziko SIDS zažehnáno.

janette.j
12. říj 2009

Ahojda my ho máme pořád je nám skoro rok,malá má 8,5kg,musím se přiznat že mám klidnější noc i já když vidím že to bliká 😉 😉 😉

bila.pani
12. říj 2009

Ahojky,já měla monitor u malé v postýlce do 8m,pak už nám začala v postýlce ,,cestovat" a házelo nám to falešné poplachy,tak už spinká bez něj

dagina
12. říj 2009

Ahojky, v příručce Nanny je psáno, že nejrizikovější období je pokud si dobře pamatuji od 3 do 18 měsíců....,pak se riziko snižuje, ale přesto je.., my ho určitě budeme používat dokud bude v postýlce, a pak třeba v posteli také...

soanpe
12. říj 2009

my monitor neměli nikdy. když jsem se tala na něj v porodnici, tak mi řekli, že nejsme riziková skupina (nízká por.váha, rodiče kuřáci atd.) a to samé mi řekla i dětská dr.
hlavně když se dítě začne pohybovat po postýlce a cestovat jako naše holka, tak to akorát plaší rodiče 😀

sayast
12. říj 2009

my monitor taky nemame. taky jako soanpe jsem se ptala v porodnici (byla moznost zapujceni). bylo nam receno, ze kdyz je dcerka rozena v terminu s normalni vahou, tak to je zbytecne. ze je to spis reklamni tah... ale samozrejme rozhodnuti bylo na nas

petrach
12. říj 2009

u dcery jsme ho meli asi 16 mesícu..
ja bych se bez nej v klidu nevyspala,je to taková jistota..a i když díte není rizikove,muže se stat cokoliv,třeba při nemoci v noci začne zvracet,blinkat po jídle atd.

hanka.knizkova
12. říj 2009

Mě ta zelená kontrolka na monitoru taky uklidnuje,aspon nemusím pořád lítat k postýlce a sledovat zda dýchá..
taky nepatříme do rizikové skupiny,ale při kupování výbavičky mě vůbec nenapadlo ho nekoupit,byla to pro mě věc číslo jedna a používat ho budeme asi dokud bude Sofie spát v postýlce..

soanpe
12. říj 2009

petrach
jasně, stát se může cokoliv, ale to se ti může udusit u jídla.
může vás srazit auto a mohla bych pokračovat.
někdy je lepší si některé věci nepřipouštět, protože jak se znám,
kdybych přemýšlela neustále nad tím, co se může stát, tak já osobně bych zešílela 😅

někdy je lepší nemyslet na to, co by ,kdyby, protože podvědomě si dost věcí člověk takto přivolá

jeudi
12. říj 2009

ja ho budu pouzivat a pouzivala i u prvniho syna dokud spal v postylce..nevim co je sloziteho na tom, to vypnout a zapnout 😉

aponchie
12. říj 2009

nemam a nechtela jsem 😎 osobne pokud bych mela a bylo mi doporuceno ho uzivat tak asi do 6mesicu

wsmoulinkaa
12. říj 2009

md - taky nepoužívám

wsmoulinkaa
12. říj 2009

a že by se ji mělo něco stát...nad tím nepřemýšlím, nechci a nebudu!! 🙂 😉

aponchie
12. říj 2009

ja tam chodim co chvilku kontrolovat ..stejne mi kamoska rikala,ze ji to pipa co chvilku a ted jak s emalej toci prej porad pac je mimo podlozku a na klidu ji to nepridalo udajne tam chodi a budi se porad stejne..navic je to jen technika ta muze selhat stejne jak cokoliv takze 100procentni to neni 😲

shaula
12. říj 2009

My jsme ho měli půjčený z porodnice, napřed do půl roku, ale pak jsem si to nechala prodloužit do roka. Fakticky jsme ho přestali používat asi v 10 měsících, tehdy kluci začali hodně cestovat po postýlce a 4x za noc jsme měli poplach... Tak jsme ho pak odpojili.

matra
12. říj 2009

Tak my taky zatím používáme, ale malý už nám 2x vycestoval mimo a spustil poplach, už bych jej taky chtěla dát pryč,ales ním jsem klidnější... Takže ještě jeden dva plané a půjde 😔

dagina
12. říj 2009

Malá teda také hodně cestuje v postýlce jak holub na báni a žádné falešné pípání jsme nikdy neměly... .

matra
12. říj 2009

To my dvakrát a to se posunul na štorc nahoru na polštářek,jinak snímá skoro celou postýlku. Jsem za něj ráda. Ale odvyknout si bude asi těžké... 😒

aponchie
12. říj 2009

prej by se meli koupit ty podlozky dve?

kulimka
12. říj 2009

tak my ho měli do 6 měsíců. Podložky byly dvě, ale dokud miminko necestuje používala se jedna, pak i druhá. Měli jsme to půjčené z porodnice, ale značku si již nepamatuji, Nanny to nebyla. S tím odvykáním to Matra šlo, akorát první týden jsem ho v noci dost často kontrolovala 😅

petrach
12. říj 2009

dve podložky ma Baby sense,ani u jednoho nam to nikdy neřvalo zbytečne..max pokud se zapomela vypnout 😀
nam ted po očkovaní malí zvracel celou noc a byla jsem za nej moc rada,stejne bych se zbudila,aspon doufám,ale tohle je pro me jistota a říkám si že zas tolik nas to nestojí,ten klid..pro nas to už při první vybave byla zakladní vec,stejne jako autosedačka..

kinsen
12. říj 2009

my ho používvaly pořád do půl roku, teď ho mám pořád po ruce, ale pouštím ho jen když se mi něco nezdá, třeba při kašli a tak... . Navíc máme teď postýlku bez jedné strany přiraženou k naší posteli a malý tak aktivně cestuje tak to vždy spustí, ale do toho půl roku jsem spala klidněji když blikalo světýlko 🙂 Myslím si, že to je na posouzení a instinktu každé maminky jak se rozhodne 🙂

aponchie
12. říj 2009

a verite tomu na stopro?

dagina
13. říj 2009

Já tomu věřím na 100%, byli jsme také hodně blicí, navíc tuhle mě malá blila ve spánku, teklo to i nosem, ale vůbec na to nereagovala, spala dál, ani necekla, v ten momenti jsem teda byla náhodou u ní...

llllucka
13. říj 2009

Monitor dechu nemám,ale myslím,že nejrizikovější je to do roka.
Mě malej hodně cestuje od 4 měsíců,takže by nám asi stejně byl k ničemu.

jaynee
autor
13. říj 2009

Holky, díky za názory. My taky nejsme riziková skupina, navíc Míša je velký kluk, má už skoro 8kg. Falešný poplach jsme měli dvakrát, když se odkutálel na druhý konec postýlky. Taky mě to v noci uklidňuje, když to bliká. Ale zase si říkám, že právě spousta lidí to nemá vůbec, že jo. No myslím, že do půl roku monitor budem používat určitě a pak se uvidí.

petrach
13. říj 2009

aponchie ja teda veřím..

andykov
13. říj 2009

to je blbě napsaná otázka... jasný, že kdyby mímo přestalo dýchat, že ten monitor pípat začne, na to není potřeba důvěry... Může se stát, že se třeba rozbije, ale zase blbá náhoda, že by se zrovna rozbil v tu dobu, kdyby dítě přestalo dýchat 😲 Televizi přece taky věříme, že v ní v 19:30 uvidíme zprávy, ne? A jaká je pravděpodobnost, že se porouchá zrovna v 19:29? 😉

soanpe
13. říj 2009

andy
a co když se rozbije,když dítě dýchá a ty to nezjistíš a budeš spoléhat na to,že je zcela funkční? 😅
já teda elektronice nesvěřím život a bezpečí mé dcerky 😎

shaula
14. říj 2009

Soanpe - já monitor beru jako takovou pojistku navíc. Přece nemůžeš u dítěte sedět a každou vteřinu hlídat, jestli se nadechlo... Tak je fajn, že v té době ji za tebe hlídá aspoň ta elektronika, ne? 😉