Kdy přidáváte do jídelníčku kojence vejce?

ivanky
19. led 2009

Hezký den!
Chtěla jsem se zeptat kdy přidat do jídelníčku kojence vejce?Jsme od narození na UM.

nadik
19. led 2009

ahojky myslíš asi žloutek.... ten od ukončeného 8 měsíce a my dle dr. dáváme 2x čtvrtku týdně.

kijonkova.k
19. led 2009

ivanky,dává se jedině žloutek a to 1xtýdně.Ze začátku můžeš půlku,pak celý 😉

kijonkova.k
19. led 2009

A už určitě dávej,já dávala hned,jak jsem najela na maso 🙂

ivanky
autor
19. led 2009

holky díky za rady.Já se jen divím že mě to Dr.ještě neřekla.

kijonkova.k
19. led 2009

ivanky,mně Dr.neřekla vůbec nic o příkrmech.Když jsme byly na půlroční,tak mi sestra řekla,že už teď můžeme všechno,jen nesolit 😝 😝 😝 Kdybych si nepřečetla stránky www.kojeni.net,tak bych věděla prd,jak mám malou kojit.Neřídím se tím doslova,ale je to dobrá osnova....ze mě se na mateřské stává básník...a nebo mi hrabe?
Zkus tam kouknout 🙂

davulinek
19. led 2009

Ahoj,tak ja byla ted s malym na pulrocni prohlidce a mudra mi rekla,ze zloutek cely 1x tydne,vic ne kvuli cholesterolu a bilek az od roka kvuli alergiim.

kijonkova.k
19. led 2009

Chyba...ne,že bych nevěděla,jak kojit,ale jak krmit 😅

ivanky
autor
19. led 2009

tak já ho už teda začnu dávat.A až půjdu s malou k dr.tak se ji zeptám proč mě to už neřekla.

matru
19. led 2009

nám o vejci taky u doktora neřekli a to jsou tam hodně pečliví, já s ním ještě nezačala, ale chystáme se 😉

minea
19. led 2009

Mně taky doktorka o vejci nic neřekla, to si snad matka umí nastudovat sama, když začíná s příkrmy, ne? 😕

ivanky
autor
19. led 2009

No tak zatím mi říkala co můžu dávat a co ne.Jasný tak promin Minea že jsem se zeptala.Tady jsou ale hodný holky a ty mě poraděj aniž bych to musela někde hledat.

minea
19. led 2009

Ivanky, nebuď dotčená, jen mi tvůj přístup připadá jako "sedej panenko v koutě, budeš-li hodná, najdou tě". Matka jsi ty, tak nečekej, až ti někdo dá pokyn. Tady si vytiskni manuál a každý večer do něj koukni, je to lepší než spoléhat na to, co ti poradí hodný holky 🙂. (Příkrmy nejsou jen o vejcích).
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

ivanky
autor
19. led 2009

Já jsem si myslela ,že koník je od toho ,aby se tady maminky ptali co a jak.Aby si radili navzájem atd.Ted abych měla stach se na něco zeptat ,aby ze mě nekdo neuděl blbku.Nebo špatnou matku.Ale jinak v pohodě já jsem chtěla vědět fakt jen ty vejce. 😉

minea
19. led 2009

Neboj, tak to vyznít nemělo, mně se jen nezdálo fér dávat to za vinu doktorce...

ivanky
autor
19. led 2009

Tak já jsem to samozdřejmě taky nechtěla, aby to tak vyznělo.Já se řídím jejíma radama tak jsem se jí chtěla zeptat jestli už můžu.

matru
19. led 2009

Já to taky nedávala dr. za vinu, ale taky mi vždy vše řekli, co dát a o vejci se nemluvilo...jinak mám samozřejmě knihy i net, spíš mě zajímá, jak to dělají ostatní a tak....prostě si předávat zkušenosti, od toho koník je...takže mír 🙂

ivanky
autor
19. led 2009

Však jo v pohodě 🙂

zajajic
18. pro 2016

Ahoj, nevíte proč žloutek?? Proč ne bílek??

andryyysssek
18. pro 2016

@zajajic Ahoj,protože bilek obsahuje hodně bílkovin. Jenže dnes někteří doktoři řeknou až od roka,jiní do půl roku vyzkoušet všechno, postupně. Já dávala synovi celé vejce od půl roku ( příkrmy od 4m),a ani neblil,žádná reakce.Až v roce začal mít alergii na vejce(kromě v pečivu), ale trvala asi jen 14dní.Pak sama vymizela.

trolik
18. pro 2016

Ahoj tuhle etapu už máme za sebou,Přišlo mi ale zvláštní když jsme nějkdy kolem 5tého měsíce zaváděli příkrmy mrkvička,brambůrek....pak i přesnídávky ovocné a dotorka říkala ať mu tam dám namleté dětské piškoty nebo sušenky-znáte to?No a co je v dětských piškotech?CELÉ vejce.

zajajic
19. pro 2016

Mě to právě zajímá z toho důvodu že žloutek obsahuje hodně cholesterolu, tak mě to přišlo divné, když bílkoviny jsou pro tělo důležitější. A nevím co prospěšného může obsahovat. 😖