Kdy s dětmi k zubaři? Prý se má chodit už v roce

mousunek
6. bře 2009

Ahojte, nedavno jsem v TV videla porad kde rikali, ze s ditetem k zubari se ma zacit chodit uz v roce zivota.
Jaky na to mate nazor a kdy se chystate vy s ratolesti?

martinka79
6. bře 2009

Já byla s dcerou v 10měs měla 10zubů se synem jdeme zhruba po jednom roce zatím asi 6zubů. já si myslí jo uričtě seznámení se s prostěřím a tak. 🙂

lenkazdenek
6. bře 2009

ahoj ,my byly prvně v roce,měly sme asi 6 zubů,v květnu bude mít malá rok a půl a jdem znova na preventivní prohlídku 😉

ivulinda
6. bře 2009

jóó?to už se chodí tak brzo k zubaři s dětmi??takže to mám už taky zajít s malou??

leonik
6. bře 2009

ahoj, já byla s dcerou poprvé v 18.měsících. Šla bych i v tom roce, ale dcera by pusu stejně neotevřela. Teď chodíme pravidelně na preventivní prohlídky 😉

mousunek
autor
6. bře 2009

ja si myslim prave taky jak to decko pred cizim otevre pusinu 😲 nam je teda necelych 5mesicu tak se zatim jen orientacne zajimam.

Byl u prvni porohlidky nekdy nejaky problem ze by dite nechtelo otevrit?

geminis
6. bře 2009

ahoj,
ve zdravotní knížce dítěte, kterou jsme dostali v porodnici, je i zubní průkaz a tam je uvedeno, kdy na prohlídky, první je v roce, pak v 18 měsících, 2 letech...tím jsem se řídila a řídím.

mousunek,
to víš, že dítě málokdy v tom roce nebo i dřív, pokud s ním někdo jde, tu pusinu otevře. Mnohdy ani těch zoubků moc není...jde o to, aby si dítě zvykalo na návštěvy zubaře, na křeslo...neboj, první prohlídka u nás byla povození na křesle, pusinku holky sice otevřely, ale i kdyby ne, je to jedno...dětské zubařky ví, že malým dětem neporučí!

leonik
6. bře 2009

my měli problém i v tom roce a půl pusu otevřít 😅 Seděla mně na klíně a musela jsem jí tu pusu já pootevřít aby se jí tam Dr.mohla podívat 😉

mousunek
autor
6. bře 2009

geminis: my jsme zadnou zdravotni knizku nedostali 😲 kazda porodnice to ma holt jinak 🙂

kikimaruska
6. bře 2009

My máme v očkováku zvláštní doplněk o evidenci docházky k zubaři. První prohlídka je v roce. Tak se tam pujdem jen podívat...ikdyž nevím, u nás efekt 😒 , máme 10 měsíců, nesedíme a zub ani jeden 😀 😅 😕

aponchie
6. bře 2009

nase mala chodi od pul roku a ma zuby jak superstar diky dukladne a svedomite peci a kvalitni zubarce a paste a kdyz jdu ja na kontrolu byt mala byla treba pred 3mesici pokazde ji beru sebou aby na ni hodila oko je to super takto a co nejdrive jinak mame jako cesi naprosto katastrofalni zuby a je to jen o tom jak si je cistime necistime

janulle22
6. bře 2009

ja ted chodim k zubari a ptala jsem se ho kdy mam dojit s malym... rikal, nema smysl chodit s detmi v roce je to akorad pro ne stresujici kdyz je nutime otevrit pusu nasilim a pak by se zbytecne balo... rikal mi ze s malym ma dojit po 2 rokach jen na okouknuti aby se s nima seznamil a ve tak 2,5 letech se na nej podiva... v roce pusu stejne neotevre a chteji videt stejne vsechny zuby... v roce je snad ani nikdo nema...

andy80
6. bře 2009

Minulý týden jsem se na to ptala mého doktora, protože 18. března jdu já a Jiřík k zubaři, tak jsem se ptala, jestli už nemám přivést malou a on mi řekl, že až tak v 18ti měsících.

kacka.va
6. bře 2009

podle té zubařské knížečky co máme u zdravotního průkazu, se má jít na první kontrolu v roce. A i naše zubařka říkala, že v roce.
janulle: já si myslím, že to nesmysl není, je lepší, když si děti zvyknout a zatím jim nic zubař nedělá, než aby tam pak šli až když budou mít kaz.

aponchie
6. bře 2009

janule promin,ale to je desnej blud proc by s emelo nasilim neco otevirat a jestli to umi jen nasilne tak je jen lekar a ne i psycholog a to kazdej lekar bejt musi a cim driv zacnes tim driv je to lepsi a dite se neboji a bere to jako srandu 😝 jako ve dvou a pul letech uz vidim vetsinou kazy a deti se boji kdyz jim to msi plombovat ,ale toto slysim takovou vec prvne a absolutne se s ni neztotoznuji ,jestli to beres podle sebe a sveho ditete tak to chapu,ale myslim,ze delas blbe a mela by jsi minimalne zmenit lekare pac ja jsem stastna,ze mam pani co ma rozum v dnesni dobe kdyz maji decka plnou pusu kazu???chodi do skolky a bezne maji 4plomby??to je naprosta katastrofa a vizitka rodicu ne deti,ze nechteli otevrit pusu 🙄

agness02
6. bře 2009

tak my byli u paní zubařky včera poprvé, malej má rok za čtrnáct dní, bylo to super, měla jsem ho v náručí, smál se na doktorku, ta kukla na těch pět zoubků 😀 a pak s taťkou koukali, jak mi dr vrtá zub 😅
vůbec se nebál, myslím, že hodně záleží na přístupu doktora, bral to jako přátelskou návštěvu
za tři týdny tam jdu znovu, tak ho povozím na křesle 😵

luckaz.
6. bře 2009

Já jsem se ptala naší paní zubařky, když jsem Adámka přihlašovala, kdy se má jít s mimi poprvé k zubaři a řekla mi, že v půl roce, ale že mimi v půl roce ještě ani zoubek nemusí mít, takže máme zavolat, až se nějaký objeví. Poprvé jsme byli v kolem roku, Adámek mi seděl na klíně a paní zubařka dělala různé blbinky, aby se zasmál a otevřel pusinku 🙂 a za týden jdeme na prohlídku po půl roce podruhé 😀

teessa
6. bře 2009

většinou se chodí okolo roku a je to fajn děcka se to hezky naučí že je pan/paní doktorka povozí na křesle nahoru dolů, povykládá si a pak koukne do pusinky - hotovo žádnej stres, myslím že blbý když se tam de až když se něco děje pak na to má špatný vzpomínky a nechce tam. Když sme byli poprvé my, seděl mi malej na klíně, taky sme sebou vzali plyšáka kterýmu paní zubařka taky skontrolovala pusinku. Teď když deme k zubákovi se malej těší pře ví že se nejdřív povozí nahoru a dolu no a pak už jen otevře pusu a hotovo. Hlavně to chce dobrýho doktora a je to 🙂

martinka79
7. bře 2009

apo: musím ti oponovat co se týče vizitky rodičů(já jsem důsledná matka), jelikož moje dcera si drbe zuby 3krát denně a to i ve škole a zuby má chuděra špatné. nejí skoro sladké má atop. ekzém a zkrátka v 4letech jí plombovali jeden zub a kazy se dále rozlézali.Dna zuby jí trhali nešli sami ven a za nimi rostli už druhé zuby. byla jsem dokonce u spec. stomatologa a sám mi potvrdil, že špatrný zubní základ. zoubky narostli brzy a tak se holt dříve kazí. já tomu tedy nerozumím a nejsem lékař,ale vím, že MM má se zuby problémy stále a to má péči u zubaře a všude.(v naší škole jsou smradi co si zuby nečistí a nemají ani jeden kaz a zuby bílé jako lilie) 😀

Jinak, ale souhlasím s tou prohlíkou už jsem to tu ,ale psala začlai jsme v 10měs a je to vážně o zvyku a přípravě na ordinaci dr. křeslo a to že se ta pusina holt otevřím musí.

Ze své zkušenosti učitelky vím, že jsou děti co i dr. pokoušpou třeba v 7letech, jelikož u dr. byly jendou jen na čumendu. 😀 😠
holky vźdyť ta zubařka jim hlavu netrhá, jen se s nimi seznamuje. tak z toho nedělejte vědu.

geminis
7. bře 2009

Každý svého a svého dítěte štěstí strůjcem!

janulle22
7. bře 2009

apon- proste mi to tak rekl a ja to budu respektovat, nechapu proc bych ho mela menit, ja jsem s nim spokojena a i ostatni pacienti.a ze tobe se to zda jako nesmysl?hmm me se taky zda spoustu tvych nazoru nesmysl, ale kazdej sme nastesti jinej...

jen jsem napsala co mi rekl zubar at se libi bo ne... 😉

mousunek
autor
7. bře 2009

aponchie kaz neni vizitka rodicu, to zda si zuby cistis nebo ne ti u kazu malicko snizi vyskyt ale nezabrani... Mimochodem jak uz je v nekolika diskuzich jasne co doktor to jiny nazor, ale odsuzovat nekoho za to k jakemu chodi lekari, to nezni moc rozumne. Jsou lekari dobri a horsi, ale to take zalezi jak k nim pristupujes me zubarka nevyhovovala a muj otec si ji nemuze vynachvalit..... Chapu ze je to tvuj nazor, ale mela bys trochu ubrat ve svych vylevech, diky za pochopeni

aponchie
7. bře 2009

kaz bohuzel je vizitka rodicu 😎 alespon do te doby nez si samo umi cistit 😉

mousounku to nejsou vylevy ba muj nazor nemusi se ti libit a nemusis s nim souhlasit,ale to je tak vsechno co muzes udelat

sylvar
7. bře 2009

já byla s malou poprvé v roce a mám ji sebou vodit na preventivní prohlídky jak půjdu já, malá pusu neotevřela a dr říkala, že to se nedá nic dělat, že příště 🙂

mousunek
autor
7. bře 2009

aponchie: precti si prosim o kazech literaturu proc se tvori z ceho atd 😉 hadat se s tebou nebudu jen vim ze z casti pravdu mas a z casti ne, to je vse 🙂

aponchie
7. bře 2009

mousounku prave,ze ja mam nacteno a vim o tom docela dost 😀 ,ale znam rodice co jim je to putna bud to vyjde nebo ne ty kazy ja to resim a resit budu a jak je psano v odbornych clancich(doporucuji ti je precist) kaz u batolete vznika i nedbalou hygienou matky v tehu 😎

mousunek
autor
7. bře 2009

aponchie: kdyz bys chtela slo by to i bez arogance ze, ale beru v potaz ze jsi tehotna 🙂

aponchie
7. bře 2009

mousi nejsem arogantni 😎 a arogance je napsat nekomu,ze nema v necem pravdu,ale neobjasnit to padne 😀 ale dost uz chod si k lekari jak chces ja mam pravo na svuj nazor a nemusi se ti libit 😎 tot vse a opravdu si to zkus precist mozna budes koukat co vsechno ovlivnuje kazy deti a jak moc 🙂

mousunek
autor
7. bře 2009

aponchie napsat ze mam dojem o nepravde je arogantni dobre tak jo 🙂
A uz tech rypancu nechame 😉 na clanky jsem cihla, napriklad dnes jsem chtela prckovi sehnat ty fluoridove tabletky a v lekarne mi je odmitla dat, za pry az od pul roku a to jeste na doporuceni dr. davalas nebo davas neco takoveho dcerce?

aponchie
7. bře 2009

vidis a tak mi rekni v cem pravdu mam a v cem nemam pac ja kdyz toto nekomu napisu tak jsem konkretni

btw fluoridove tablety bych nikdy nedala ja osobne a ani lekarka mi je nedoporucila a mela jsem za celej zivot takove problemy se zubama ,ze prehnana pece o zuby i milionkrat vic nez je treba u deti si myslim je chvalihodna a super pac to slysis ze vsech stran a v tv dnes taky jak je kazu zanedbanych bohuzel cim dal vic lidi kaslou na prohlidky,ale ja osobne si myslim,ze je to strachem potazmo spatnym pristupem lekare a tudiz sem menila menila az sem nasla jedna pani zubarka je z Otrokovic na Zlinsku ted s ni byl rozhovor ve zdrav.novinach a ted chodim o 100km dal k jeji spoluzacce a je to super konecne nemam strach ze zubare a ,ze sem ho mela !!mam za sebou operace celisti zubu a vim o cem mluvim..u male mi doporucila prstovym kartackem stirat z prvnich zoubku plak od prvni chvile kdy vylezou a hlavne ty podruzne veci,ktere si mysli lidi,ze na to nemaji treba vliv ala cucani dudlu,slintani do jejich pusinek olizovani lzicek atd je toho fakt hodne a chce to duslesnost jinak to nejde,geneticky jsou veci jiste dane,ale tohle je u fyziologickeho ditete nepodstatne udajne ,cetla jsem mnoho odb.clanku na toto tema a shoduji se v jednom,ze radsi prehnana pece nez zanedbana..uplne nenavidim medove zuby co vidim ve skolce 😖 je mi tech deti lito pac musi trpet u zubare a celej zivot budou mit zhnusene zuby treba a to tim strachem z detsvi si ponesou celej zivot..sama sem to mela a jsem rada,ze mala se neboji a tesi se tam,ukazuje jak si cisti zoubky a vubec pani zubarka je neskutecnej psycholog ja si nechala vrtat zub bez injekce!!!!! 😀 to je co rict 😀 😀 od vylezeni vsech zoubku sme cistili det,pastou s aminfluoridem opravdu malicke mnozstvi pac neumela plivat nicmene to neni tak dramaticke kdyz to spolkne to by musela jist po tubach prej..ale rozhodne nedoporucuje spiderman pasry ferdy mravence perlicky a jine podobne..na elmex sme si zvykali asi mesic a ted nechce nic jineho a jako jeden z mala plni fukci toho,ze u deti se v rannem veku demineralizuji zuby tzn,ze to mnohdy vypada jako pocinajici kaz(nekdo to uz vrta!!!!),ale neni to kaz staci zintenzivnit cisteni pridat elmex gelee(v pozdejsim veku cca od roku pri akutnim pripadu)a seckat a mela recht prisli sme za mesic a rekla,ze elmex pomaha znova mineralizovat ty zoubky takze se nemusi vrtat ..myslim,ze ted to bylo i v reklame na tu pastu takze ja doporucuju jen ten elmex pro deti a rozhodne detske zvykacky mi rekla 😎