Kdy se dávají náušnice?

camilca84
31. srp 2011

Ahoj maminky. Chci se zeptat, kdy se dětem dávají náušnice? Mám 3.měsíční holčičku a Mudr. mi řekla, že po prvním očkování. To už máme za sebou, v září jdeme na 2. očkování, ale o náušnicích nepadlo ani slovo... Dotaz č.2 - nastřelit, nebo propíchnout? Děkuji 🙂

hojda
31. srp 2011

Taky jsem slyšela po prvním očkování, a více se přiklánějí k nastřelení. Moc hezký článek o nášničkách byl v Máma a já.

hamma
31. srp 2011

Podle mě je nejrozumnější počkat, až bude holčička větší a případně si o náušnicích rozhodne sama. Je to přeci jen bolest a přijde mi zbytečný kvůli parádě vystavovat takové malinké miminko bolesti a stresu.

katchi
31. srp 2011

Podle mne by se mely dat do doby, nez se utvori energeticke drahy a body nebo az pote, co si o tom dite samo rozhodne.

martiska36
31. srp 2011

Přidávám zkušenost - byli jsme nastřelit po 2.očkování. Zkušenost mám špatnou, sice to bylo tychlé a asi méně bolesné, téměř bez křiku, ale hnisala ouška skoro 14dní a i přes doporučení nechat tam ty nastřelené co nejdéle jsem je po měsíci vyměnila za zlaté a s pak už se hojilo rychle - ouško mohlo dýchat a dalo se tam dostat s framikoinem. Samotný nástřel dobré, ale pak nic moc. Tolik naše zkušenost.

camelinka
31. srp 2011

my byly na nausnickach vcera, obrecely sme to obe, ale zachvilku uz byla mala zase usmevave slunicko 😉 . nam je pichali, ale spis je lepsi nastreleni

berule
31. srp 2011

@camilca84 my byli nastřelovat v pondělí, dávali je malé současně s hexa vakcínou, prevenarem a rotarixem. Za chvilku byla bez pláče. Takže všechny holky měli nastřelené náušnice a jsem s tím moc spokojená, ani jedné nehnisali, jen je nutné dodržet, že se týden nesmí na náušnice dostat voda a že 2 měsíce se musí nechat, než se přemění za jiné. Jo a u toho neteče žádná krev, mě stačilo, když popisovala švagrová, když nechala svým dětem píchat náušnice a nikdy bych do toho nešla.

miskadis
31. srp 2011

My jsme byly ve 3 měsících, myslím, že je to akorát. Nechali jsme propíchnout, nějak jsem o nastřelení ani neuvažovala. Teda, když to Sáře píchali, byl to řev obrovskej, opravdu jsem se málem rozbrečela i já, normálně mi to vehnalo slzy do očí, ale za chvilku bylo po a naštěstí jsme s ouškama neměli pak sebemenší problém, žádný hnisání atd. Ta paní doktorka, co jí to píchala, říkala, že ty holčičky neřvou, protože je to bolí, ale proto, že jim sestra drží celý tělo a ony se pak nemohou hnout.

hamma
31. srp 2011

@miskadis To by mě zajímalo, jak může paní doktorka vědět, proč ty holčičky řvou...Já jsem si nechala nastřelit náušnice jako dospěla a pamatuju si, že to bolí - takže je dost pravděpodobný, že ty holky řvou nejen protože je sestra drží, ale taky protože to bolí!

miskadis
31. srp 2011

@hamma Jenom jsem psala, co nám řekla - taky nevím, jak to ona ví, ale předpokládám, že v tom má už nějakou praxi, tak za ty léta musí poznat, proč teda řvou

anetka1701
31. srp 2011

můj osobní názor je, dát náušničky až pozdějc. Krom toho, že se mi náušnice na malinkejch miminkách prostě nelíběj, nepovažuju za vhodný vystavovat mimčo zbytečný bolesti jenom kvůli nějaký společenský konvenci - mám holku, dám jí píchnout uši. Moje malá dostane náušničky, až je sama bude chtít. Dřív ne :o)

hamma
31. srp 2011

@miskadis A to já si zase myslím, že to říká jednak proto, aby uklidnila rodiče a jednak proto, že i mezi odborníky je ještě pořád rozšířený mýtus, že malé děti necítí nebo nevnímají bolest. Což není pravda - naopak, protože mají ještě nezralou nervovou soustavu cití tu bolest mnohem více a navíc ji nedokážou rozumově zpracovat.
Ano, z píchání uší asi nikdo nebude mít následky a nebude si to pamatovat - ale o to přeci nejde, ne?

mihaulka
1. zář 2011

Nám bylo řečeno po druhé hexa.. Šli jsme až potřetí, nechali jsme nastřelit, oplakala jsem to s ní, ale za deset minut nevěděla, vyspala se z toho a byl klid. @hamma - já jsem si třeba taky nechala nastřelovat náušnice a opravdu mě to nebolelo 😉 ale jinak si myslím, že názor - že si dítko řekne samo, kdy chce náušnice je fajn 😉 proč ne? Něco na tom je 😝

sarlotta
1. zář 2011

Po prvním očkování, kvůli reakci ... a přidám zkušenost - dcerka nejvíc brečela když jí sestra lihovala ouško studeným tamponkem 😅 😉 samotné nastřelení jistě bolí - udělají vám dírku do ucha - je to tlak,.......

ale naušničky jsme nastřelili, já ji vzala a šla s ní do čekárny a tam hned přestala brečet, stačilo aby neviděla doktora🙂 máme malinké pecičky s kamínkem a moc jí sluší.. mě se nelíbí velké vysací naušnice na malých ouškách, navíc se s nima dítko špatně obléká, tahá to, taky si tam slečny rády strkají prstíky, pastelky apod🙂

Tohle je stejné jako s výběrem jídelníčku, s výběrem víry, s výběrem oblečení.... každý rodič ,,vystavuje" své dítě tomu co on uzná za vhodné, co se jemu líbí.

Už 3leté holčičky se rády zdobí ale nevím jestli jsou schopné třeba v tomto věku rozhodnout že chtějí dírku v uchu.

Nedělala bych z toho takové drama... očkování bolí, protahování slzných kanálků bolí, braní krve bolí... a taky tomu děti vystavujeme a docela často.............naušničky se nastřelí nebo píchnou 1x za život.

benjik
1. zář 2011

My dávali nastřelit v necelém roce. Nastřelení úplně v pohodě,během chvilky hotovo,žádné komplikace nebo zánět nebylo,dokonce ani zarudnutí.A proč tak pozdě? Prostě jsem netoužila,aby malá měla naušničky,již od prtava. mě se to tiž na těch ležicíh mrnatech moc ani nelíbí.Jinak musím říct ze své zkušenosti,kdy jsem si uši nechala nastřelit prvně až v 18.letech,že to opravdu nebolí.

skorepka
28. říj 2011

teda tak nevim jestli strelit nebo pichnout. Slysela jsem ze je pak desne menit nastrelene za normalni, ze je lepsi je mit rovnou. Ale zase pichnuti trva dyl a dyl se i hoji..? No taky nevim. Nam budou tedf 3 mesice, ceka nas druha davka hexa, tak bych ji je pak chtela nechat pichnout.

andinecka
16. pro 2011

@martiska36
můžu se zeptat, kde jste v Brně nechávali nastřelovat náušničky? děkuji

martiska36
17. pro 2011

@andinecka My jsme nastřelovali v - kosmetické služby Humpolíková, Strakatého 11, bylo to na doporučení naší pediatričky, ale už bych to neudělala, nemám dobrou zkušenost. Ale snášenlivost toho kovu je asi individuální.

camelinka
17. pro 2011

male davala pediatricka nausnicky jeste pred prvnim ockovani, ale uz bych NIKDY nenechala ouska pichat, jedine nastrelit ☹

andinecka
17. pro 2011

@martiska36
můžu se zeptat proč? byl to špatný přístup?

lucy222
17. pro 2011

@hamma naprosty souhlas. Ty deti to boli tak jako nas dospele-to,ze si to pozdeji nepamatuji je druha vec... 🙄
male jsme dali nausnice relativne pozde - az v 6-ti mesicich- a to jen z toho duvodu,aby ji ve skolce nebylo lito,ze je ostatni holcicky maji...tento vek mi prijde uz hranicni-dite se da relativne snadno pridrzet. Ted uz si to s jeji pohyblivosti moc nedovedu predstavit (resp.je mi jasne,ze by to slo,ale uz by to bylo pracnejsi).
A co se tyce nastrelit x propichnout. Jsem zasadne pro nastreleni - kdyz uz nic jineho,tak je to velmi rychle... A opet to beru podle sebe - mne by se take nelibilo kdyby mi nekdo do certve rany jeste daval nausnici... Ano,dite to prezije,ale o tom to preci neni...
U nas jak propichnuti(plakala jen u 2.ouska a prestala hned jak ji dr.dala ke mne),tak i hojeni a vymena nausnic zcela bez problemu.

llluckaaa
17. pro 2011

@lucy222 @hamma Naprosto souhlasím. Ať mi nikdo netvrdí, že to děti nebolí! To je nesmysl! Já si nechala píchnout i nastřelit coby starší dítě a moc dobře si pamatuji, jak mě oboje bolelo. Btw.: propíchnutí ještě jde, ale to strkání náušnice je masakr ☹ Určitě raději nastřelit.

U nás je to bez naušnic, až je bude holčička chtít, tak je můžeme jít kdykoliv nastřelit, v tom nevidím problém. Bolet jí to bude tak jako tak, takže nevidím důvod, proč na to zbytečně spěchat.

usounek25
17. pro 2011

Ráda bych se zeptala - když se naušnice nastřelují, tak se prvně asi dávají předpokládám jen nějaký kuličky nebo něco podobného a až po zahojení klasické naušnice?? Nebo se ty klasické dají hned při nastřelení? Díky.

martiska36
17. pro 2011

@andinecka Viz můj příspěvek kousek zpět v tomhle tématu. Každý to může snášet jinak, u nás i přes dodržování všech doporučení, mazání apod silně hnisala obě ouška. Navíc paní měla problém se trefit do bodu, který si na ouško zakreslila, nastřelovala opakovaně.

leiladelly
17. pro 2011

@usounek25 Když se naušnice nastřelují, tak se tam tou pistolí nastřelí naušnička, která je v pistoli nasazená. My koupili naušničky pozlacené (přímo v ordinaci lékařky, asi za 300), malá je tam měla mít asi dva měsíce a pak vyměnit za klasické. Jsou šroubkové, ty nastřelené.
jinak nastřelovali jsme jen jednu dírku, když měla malá tři měsíce, náš pediatr jí píchl naušničky klasicky, jehlou. bylo to v pořádku, jen jedna dírka byla asymterická. nechali jsme ji zarůst, pak měla malá nějaké zdravotní problémy, tak jsme druhou dírku nechali nastřelit (byla už větší a sám pediatr nám řekl, ať to necháme nastřelit), měla v té době přes 10 měsíců. Bylo to v pohodě, měla jsem z nastřelování strach, ale zbytečně. Mám tedy u naší Leilinky srovnání s oběma metodami, ouška byla v pořádku, nehnisala, nějaký velký rozdíl mezi klasickým způsobem a nastřelením jsem neviděla.

leiladelly
17. pro 2011

@llluckaaa právě proto se doporučuje, pokud rodiče pro dcerku naušnice chtějí, naštřelit v nízkém věku, dokud to dítko tolik neregistruje a zapomene. Samozřejmě ve vyšším věku si to pak už pamatuje, obecně některé zákroky (teď myslím zdravotní), je dobré dělat buď v hodně nízkém věku, nebo pak až dítě rozumí a je možno se s ním domluvit na spolupráci.

llluckaaa
18. pro 2011

@leiladelly Mně právě přijde lepší to dělat později, hlavně kvůli riziku nějakých komplikací. Je plno lidí, které nesnesou jiný kov než např. chirurgickou ocel. A já si s naušnicemi užila své, takže opravdu nevidím důvod, proč to dělat tak brzy, kdy je ještě dítko malé, nespolupracuje a ani nemá pořádně vyvinutou imunitu.
@martiska36 Přesně tak, toho se taky u nás bojím, že se netrefí doprostřed a že to pak bude hnisat. Raději to nechám na později, jestli k tomu vůbec dojde (záleží na dceři, jestli bude chtít, a pak si je může nechat nastřelit).

leiladelly
18. pro 2011

@llluckaaa napsala jsem to, co doporučují pediatři. Nám jednu nášnici píchli ve dvou měsících, druhou nastřelili kolem 11 měsíce, protože poprvé byla píchnutá moc nízko v lalůčku, nechtěla jsem, aby to měla malá celý život křivě. problém nebyl ani u jedné. Ale každý ať si to samozřejmě rozhodne sám, píšu náhled pediatra.

jasekd
18. pro 2011

Sama nejsem jeste rozhodnuta, zda je bude mala mit (dnes ma 8 mesicu). Na malych miminkach se mi to moc nelibi. Asi bych sla do nastreleni, sama jsem si propichla ucho na druhou nausnici a neni to zadna tragedie, nastreleni si myslim,ze musi byt uplne v pohode. Nechat to na ni... Nekdo to oceni a nausnice ani nechce, jina je naopak na rodice nastvana, ze nausnice nema a ted uz se boji. Muze mi vycist oboje, stejne jako mi treba vycte blby vyber jmena. Zatim jsem spis pro nausnice nedat, kdyztak az povyroste Venduly starsi bracha, aby ji ucho neutrhl v zapalu boje nebo zvedavosti. Nebudu z toho delat drama, moje deti, hlavne kluk, maji za sebou horsi veci, nastreleni boli min nez rozbity koleno, takze k placi me to snad nedozene 🙂 Mozna to ale skutecne necham na ni, ve skolce je mit nemusi a nez pujde do skoly, uz se muze rozhodnout sama 🙂

cervena_vila
18. pro 2011

Já měla náušnice, až když jsem je začala sama chtít. Eliminovalo se ztrácení naušniček, jejich pojídání a podobně 😉 Dcerka taky nemá píchlá ouška, připadalo mi to prostě divné... Mimina s náušnicemi se mi taky nelíbí, je to jako hrát si na něco, co ještě nejsou.

paja1975
20. pro 2011

malej bude 5 měsíců na konci prosince a jdeme na náušničky hned 3. ledna. Je to holčička, parádnice, tak ať je má. Čančám si jí, tak si jí i ozdobím 🙂 Vždyť je to tak roztomilý 🙂 . A je lepší teď než třeba v roce, to už by si na to pak moc sahala mohla by si ji vytrhnout z ouška. Očkování taky v pohodě ustála, tak snad zvládne i tohle. Když je jednou nebude chtít, tak je stačí vyndat......taky jsem to tak kdysi udělala. Pak jsem zas měla období, kdy jsem bez naušnic nevyšla z domu a stačilo je jen nandat 😉 😉