Kdy se dávají náušnice?

camilca84
31. srp 2011

Ahoj maminky. Chci se zeptat, kdy se dětem dávají náušnice? Mám 3.měsíční holčičku a Mudr. mi řekla, že po prvním očkování. To už máme za sebou, v září jdeme na 2. očkování, ale o náušnicích nepadlo ani slovo... Dotaz č.2 - nastřelit, nebo propíchnout? Děkuji 🙂

beruska24.9.
20. pro 2011

První dcerce jsme je nechali píchnout na plastické chirurgii, podmínkou bylo 2 dávky hexy bez reakce. Naušničky ji píchali přesně v 6m. U druhé dcerky budeme po dohodě s Dr. začínat očkování na 4m. kontrole, tak netuším, za jak dlouho se stihne naočkovat druhá dávka hexy. Když bude vše v pohodě, nechám píchnout naušničky u stejného Dr.

kuratkol
23. led 2012

My budeme necháva nastřelovat naušnice u pediatra. Je možné nechat nastřelit přímo vlastní naušnice nebo musíme mít ty v té pistoli a až po delší obě dát svoje ?

dadous
23. led 2012

@kuratkol my jsme si u pediatra vybrali ty nastřelovací a pak dali po dvou měsících svoje 😵 to by jste asi museli mít naušničku na šroubek aby pasovala do ty pistole

korbelinda
24. led 2012

My jsme píchali náušnice minulý týden a to bylo malé teprve 6 týdnů. Naše doktorka je dává takkhle brzo, prý jsou ty boltce hodně slaboučký a dobře se to dělá a musím říct, že se to obešlo bez jakékoliv reakce, dneska je to týden a máme to krásně zhojený, nic nehnisá.

elyurias
20. říj 2015

Já malé ouška hned jak nám to doktorka povolí.... sama mám píchlý uši od tří měsícůa jsem za to matce vděčná, protože teď bych z toho měla hrůzu (mám strach z jehel) a náušníce nosím ráda :D takže počkat až to dítě řekne samo má taky to riziko že i když pak bude chtít, bude se třeba bát a bude jí to akorát líto...když je pak chtít nebude vždycky můžem nechat zarůst... 🙂 co se týče zbytečný bolesti tak to nás posílají co 14 dní na krevní odběry, aniž by nám řekli cokoliv užitéčného . Čili už jsme se obě psychicky dostatečně obrnily... Mě už nehrkají slzy do očí a malá už skoro taky nepláče když jí píchají , takže myslím že tohle zvládnem 🙂 ale je fakt že pokud má nějaké miminko to štěstí že nejhorší co mu od narození dělali je teploměr v zadečku, tak chápu to váhání při představě nějakého bolestivého zásahu 🙂

zuzika05
23. lis 2015

@elyurias naprosto souhlasím, když je v dospělosti nebude chtít, prostě je nechá zarůst.

teeerez
23. lis 2015

@elyurias
@zuzika05 to neni uplne pravda, nikdy to uplne nezaroste

blahova_andrea
23. lis 2015

@teeerez no to je jedno, ale prostě nemusí náušnice nosit, když nebude chtít, ale má tu možnost. já nosím náušnice taky ráda, ale kdybych neměla dírky a měla si je nechat píchat jako větší ze svého rozhodnutí, tak je dodnes nemám a mrzelo by mě to.

nataly007
23. lis 2015

@elyurias taky mi to přijde jako dobrý nápad - sama náušnice moc nenosím, ale třeba na ples nebo promoci jsem si je ráda vzala, takže jsem ráda, že tamta dírka je. Píchali mi v pár měsících, nepamatuji si to a jsem za to vděčná. Téměř určitě jsem brečela, ale je mi jasné, že kdyby mi je píchali třeba až v 6 letech poté, co bych si o ně sama řekla, řvala bych taky, a jako bonus bych si to pamatovala (asi bych brečela i mnohem víc, protože miminka většinou přestanou hned po odchodu z ordinace, kdežto školkové děti poplakávají klidně i hodinu, pokud je něco bolí). Navíc jsem srab a vím, že kdybych dírky neměla píchnuté od mimina, nikdy bych sama nenašla tu odvahu nechat si je píchnout. Takže ač běžně náušnice nenosím, je fajn, že pokud si je chci na nějakou událost dát, mám tu možnost a nemusím se sama odhodlávat k propíchnutí.

zuzika05
24. lis 2015

@teeerez No dobře, ale stejně to není zas tak něco co by šlo extra vidět ne? 🙂

minaminoshana
4. led 2016

já jestli to bude holčička určitě nechám nastřelit hned, jak mi to doktorka doporučí. Dřív určitě ne.
Ale třeba moje zkušenost je, že mi je nechali taky nastřelit (nebo píchnout, to jaksi nevím) hned jak mohli a já jsem byla ráda, že jsem je už jako malá měla. Byla jsem parádnice 🙂 A navíc, jelikož to nejspíše opravdu bolí, jsem dost ráda, že to bylo tak brzo, že si bolest nepamatuji 🙂
takže si myslím, že to není jen společenská konvence, myslím, že je to i hezoučké 🙂

irennn
4. led 2016

Mne je tech holčiček líto , to je u nas takový zvyk ale v zahraničí se tak miminka netrápí , proste az jednou bude chtít , nehledě na to ze ušní lalůček ma spoustu nervových zakonceni a je jeste tak maličký , jsem rada ze budu mít dva chlapecky , ja bych totiž nausnicky nedala do doby dokud by dcerka neprojevila sama přání je nosit

gabran
2. srp 2016

no jak tady tak koukám tak je to s náušničkama jako se vším...100 lidí 100 chutí...Každopádně moje zkušenost u dcerky je taková, že jí je nechám nastřelit, u nás to dělají na gindě kam chodím a tam si vybereme i jaké náušničky chcemedo začátku. Náušice na výměnu už máme. Ty jsme dostali jako dárek od prarodičů, já si je tedy vybrala u svého oblíbeného zlatníka pana Rýdla, ale prorodiče je malé zaplatili. Už se nemůžu dočkat až je bude mít pricezna moje.Jak tady píše páje holčičky mají být parádnice.

detske_ousko
4. říj 2016

Hezký den, na našem novém portálu Dětské ouško máme připravené články na témata, která se týkají propichování oušek, nastřelování náušniček a další. O tom, kdy je vhodná doba náušničky pořídit, máme samostatný článek. 🙂 Snad vám to při rozhodování pomůže.

veronika546
1. dub 2017

kdyby se náušnice miminkám nedávaly a najednou by někdo řekl, že se začnou dávat, tak to všem bude připadat ujeté a budou si říkat " proč proboha jim dávat náušnice?" Jsme strašně ovlivňováni naší společností, když nedám, všichni se budou ptat a budou vás považovat ze exota co se vymyká tradici ve společnosti. Kdyby byla tradice dávat piercing, tak zas budete dávat piercing a když ho nedáte tak budete vytlačeni z okolí. To, že jsme vychováváni v takové kultuře, že se miminkům nastřelují náušnice, tak neznamená, že musíme jít s davem.

hrasek15
1. dub 2017

@teeerez nastřelené dírky mi zarostly v pohodě. Nebo respektive jedná dirka. Nechala jsem si nastřelit náušnici v 15 letech na školním výletě. Ještě ten den mi to začalo hnisat a bolelo to jako blázen. Vydržela jsem 14, pak jsem dala náušnici stříbrnou, kterou jsem nosila asi rok. Už tu náušnici nemám 7 let a dírka zarostla do roka.

gabik888
4. říj 2020

Ahoj holky, super diskuze, je tady téměř vše zodpovězeno, mohla bych vás ještě poprosit o nějaké tipy kde jste náušnice kupovali? Zatím se dívám po stříbrných ale bílé zlato se mi také celkem líbí. 🙂