Kdy se dítě zvedá do sedu?

bocinka
16. únor 2010

Ahoj holky, podobné téma jsem nenašla a chci se zeptat, kdy se Vaše dítka začala zvedat do sedu??? Sofi má dnes dva měsíce a když je v lehátku, nebo leží na mě - prostě na šikmé ploše, tak se zvedne až do úhlu 45 stupňů... 😒 Moc se mi to nelíbí, vždy ji zatlačím zpátky, ale uhlídat to nejde... 😕

beruska2x
16. únor 2010

pokud se zveda sama a neposazujes ji ty.. cvici asi.. ja uz si to nepamatuju ale prijde mi to desne brzo 😕

sherry28
16. únor 2010

bocinka:já bych ji nechala být 🙂 jenom bych ji hlídala aby nespadla, ale jinak děti se přitahují podle potřeby a oni vědí jak moc můžou je to nebolí, náš menší se taky přitahoval ve dvou měsících 😉

momin
16. únor 2010

bocinka kdyz to dela sama tak to nevadi.. jenom si tak posili svaly..
jinak ona se takhle do sedu nezvedne.... 😀 deti si sedaji az zacnou lozit po ctyrech-tak z tech ctyr... 😉

sherry28
16. únor 2010

sami se zvedají a mě to brzy nepřijde 😖 😀

bocinka
autor
16. únor 2010

berus, no právě, že je to brzo... pravda, ale je, že už ve třech týdnech obstojně pásla, takže je asi popředu...

sherry, a má zádíčka v pohodě??? já se bojím, protože segra má 14 šroubů v páteři od 16ti let... 😔 spadnout nemůže, je upoutaná v lehátku...

bocinka
autor
16. únor 2010

momi, nevím, moc už jí nechybí a za ruce se zvedne úplně... 😠

jmisa
16. únor 2010

Náš malej se taky takhle zvedal jako pidi mimčo, ale sedět začal až teď a sedá úplně jinak, nesedá si "sklapovačkama".

beruska2x
16. únor 2010

pokud se zvedne sama a takhle koniku tak je asi pohybove napred ale za prsty bych ji jeste nezvedala... to je fakt brzo...

momin
16. únor 2010

bocinka ale v tom sede se neudrzi prece nebo jo?! neposazuj ji takhle brzo..... ☹ sice je to na kazdem..ale.... 😖
To co dela mala sama to ji dovol! 😉
za ty ruce by se taky nemelo zvedat...ale taky sme to obcas delali... 😉

sherry28
16. únor 2010

bocinka: má naprosto v pořádku 🙂 teď začal chodit, některé děti prostě dřív pasou jiné později, některé si dřív sedají, jiné později, prostě každé dítě má svůj cyklus a pokud něco dělá samo, tak mu to určitě neškodí a potřebuje to dělat 🙂 můj starší syn už v roce běhal, tady ten začal teprve teď chodit 😒 a to jsem si myslela jak bude chodit dřív, když byl takovej čipera

sherry28
16. únor 2010

bocinka:ona si sama přece ještě nesedne 😕 takový dítě není, aby sedělo ve dvou měsících 😀

sherry28
16. únor 2010

malej se taky sám zvedal a dost daleko dopředu, ale pak to přestal dělat ve 4 měsících 😉 sedět normálně naopak začal až v sedmi úplně sám bez pomoci 😉 tohle je takovej trénink zad, klasické sezení probíhá jinak a ne z lehu,tak jak psala jmisa

momin
16. únor 2010

maly taky sedel az mezi 7-8 mesicem... Urcite se neposadi. 😉

soanpe
16. únor 2010

ono je sezení a sezení
mně se malá připoutaná v lehátku taky břišníma svalama přitáhla "do sedu" ale s opravdovým sezením to nemá NIC společné. ten se jedná o jiný pohyb 😉

bocinka
autor
16. únor 2010

momi, neposazuji ji, jen jsem zkoušela kam až se přitáhne, teď je moje nejčastější věta: "Sofinko, lehni!!" 😀 když se sama zvedne do toho úhlu, tak i minutu vydrží, když chce na něco vidět, třeba na psa....

soanpe, vím, že takhle si děti nesedají, ale bojím se, aby si neublížila, co se týká páteře.... prostě je to brzo i na to přitahování... 😒

poletucha
16. únor 2010

bocinka a co ji davat na deku na zem? ...ze zeme je mensi pravdepodobnost ze se zvedne a navic je to pro jeji vyvoj nejlepsi 😉

poletucha
16. únor 2010

jo jinak my mame opacnej problem, Danny se zase vubec do sedu nepritahuje ani za ruce ...a uz by mel 😖

bocinka
autor
16. únor 2010

poletucha, no jo, to dáváme, ale taky ji to nebaví pořád, že... 😒 ona je totiž vzhůru i pět, šest hodin v kuse... 😕 no to už by asi měl se přitahovat....

momin
17. únor 2010

hihi bocinka vypada to ze si uzijete.. mas pekne aktivni ditko.... 😅 😉
Ja sem porad toho nazoru ze pokud to dela sama takto nevadi.. 😉 neboj se urcite si neublizi... 😵

bocinka
autor
17. únor 2010

momi, aktivní??? myslím, že hyperaktivní, protože spinká třeba dvakrát za den pět minut a je jak nabitá po nočním spánku... 😠 😀 😀 😀 ale v noci spinká krásně, takže to moc neřeším a když chci něco udělat a ona zrovna nemá náladu být sama, tak poslouží tatínek, babička nebo stačí jen pes... 😀 😀

tymothy
17. únor 2010

Bocinko, nám se Majda začala zvedat do sedu sama taky kolem toho druhého měsíce - hlavně když jsme ji poožili do kočáru. Ale úplně se z téhle polohy nikdy neposadila sama (to jen pokud jsme ji chytily za ručičky). Posadila se sama až na konci 8. měsíce a bylo to z polohy na čtyřech. 😉