Kdy se může dostat miminku voda do uší?

luca93
18. led 2014

Ahoj maminky, chtěla bych začít chodit s miminkem do bazénu, malému jsou 2 měsíce a mě by zajímalo jestli už si smí namočit i ouška a nebo je ještě brzo, předem děkuji za radu. 🙂

fykyska
18. led 2014

Miminku se můžou namočit uši už od narození , ale ouška by se pak měla řádně vysušit - ale všeobecné doporučení je, že takto malá miminka by do bazénů neměla - chlorovaná nebo jinak upravovaná voda by jim mohla mnohem více uškodit než prospět snad časem na různé kurzy , vaničkování a později bazén - které byvají až od půl roku někdy dřív. A samostatně pouštějí ve většině zařízení miminka až od roka. Bázeny na koupání s miminky musí být ,,speciální" ...

muj_smisek
18. led 2014

Dobrý den, naprosto souhlasím s fykyskou, miminku můžete ouška bez problému napočit hned od narození, existují dnes i krásná videa na internetu, kde se miminko hned po porodu koupe-trošku jiným ,ale krásným způsobem jako když je u maminky v bříšku, jen obličej se mu nedává pod vodu samozřejmě, ale ouška ano.
Co se koupání týče, já jsem s dcerkou chodila od půl roku věku v Praze, kde však byla přísně hlídaná voda , také upravovaná a jednalo se o kurz.Dříve jak bylo řečeno vaničkování, na které si dnes, ale můžete pozvat i někoho domů a nebo můžete docházet, oni by Vás na plavčo stejně nikde dříve jak v půl roce nevzali.