Kdy se může s novorozencem ven?

findejsova1
29. říj 2013

chtěla jsem se zeptat kdy jste začli chodit ven s malyma, pry se může až paty den od toho co přijdu domu z porodnice?

kacirek00101
29. říj 2013

my byli hned druhy den. zalezi i na pocasi.

arrowka
29. říj 2013

To je individuální, myslím, že když je dítě donošené, zdravé a venku nejsou mrazy, tak se může hned.

mrazulkav
29. říj 2013

My jsme byli taky hned druhý den. Nikdo nic neříkal - ani v porodnici, ani dětská doktorka...

jituliiii
29. říj 2013

My mame lednatko a mudr nam rikala postupne - nejprve ve vyvetrane mistnosti, pak na balkon a pak ven, takze klidne hned 3.den a max do minus 5 stupnu🙂

findejsova1
autor
29. říj 2013

děkuji za odpovědi 🙂

malaradost
29. říj 2013

do -5 můžete ven hned po příchodu z porodnice 😉

kajalka
29. říj 2013

@findejsova1 Vyrazila jsem hned v den propuštění. Nechodila bych při mrazech (vedrech) a v inverzi.

dorinek
29. říj 2013

@findejsova1 - před čtyřmi lety, když se mi narodila dcera, tak mi řekli 10tý den po narození. Před rokem, když se mi narodil syn, tak řekli (v té samé porodnici), že můžu jít hned druhý den, jak přijedu domů - tedy pátý den po narození. Já myslím, že pokud není mráz a nefouká moc silný vítr, pokud se jde jen na chvilku, třeba půl hodinky, tak to snad neublíží 😕

hofka1
30. říj 2013

v pondělí nás propouštěli z porodnice a říkali, že klidně už ten den. Však je dobrý počasí.

veruska007
30. říj 2013

Venku: odpoledne po propuštění - první drndání. Na svatbě, druhý den po propuštění. MHD - cca 4 dny po propuštění 😉

kikimaruska
30. říj 2013

Já vyrazila s malým hned třetí den....protože první jsme jeli autem dom, druhý přišla dětská sestra a třetí jsme už museli po svých na kontrolu k dr...takže jsme jeli (kočárkem). MHD jsme jeli do města až někdy po měsíci cca.

myskyva
30. říj 2013

při obouch dětech mi při propouštění říkali,že ven 10 den po porodu,s oběma jsme odcházeli z porodnice kočárkem 😀 Člověk musí dát na vlastní rozum,když je venku inverze tak nejde ven ani dospělý když nemusí,natož miminko.Ale když je venku krásně a teplo tak proč by se mělo dítě větrat doma pod oknem když může být na stejném vzduchu v kočárku venku 😉

roma_ka
30. říj 2013

Fakt záleží na ročním období a aktuálním počasí, obecně se říká, že 10 den do -10 °C. Ale pokud je venku hezky, není tak nevidím problém v tom jet hned třeba druhý den. MHD bych se pokud možno vyhnula (pokud je to možné) taktéž obchodním centrům atd. Přece jenom je prvních 7 dnů označováno jako časné novorozenecké období, a dítě se stále ještě adaptuje na zevní prostředí, proto bych já osobně byla opatrná na mrazy, vedra, inverzi..

babanci
20. kvě 2019

My jsme šli hned ten den, kdy nás pustili domů. S každým našim dítětem, i s každým vnoučetem. 🙂