Kdy se vaše děti přestaly budit na noční krmení?

konikova
26. lis 2014

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, kdy se vaše děti v noci přestaly budit na noční krmení ať už kojené nebo na UM?? Asi od 7 měsíce jsme přešli na UM a od té doby se budí v noci jen dvakrát. Mezi krmením spí 4 hodiny. Stále čekám, kdy mně překvapí a bude spinkat celou noc. Slyšela jsem, že dítka od 6 měsíců jsou schopné spát celou noc, pokud je něco netrápí a jsou zdravé. Říkám si, zda se budí opravdu hlady nebo jen "ze zvyku". Myslím si, že hlady, protože když mu dá láhev, vypije většinou 180 ml. Jak jste na tom byly (jste) vy?
Dále by mně zajímal názor na režim denního spánku. Ať se malý vzbudí ráno v půl 6 nebo v půl 7, vždy chodí spinkat mezi půl 9 a 9. Problém je ten, že spí strašně nepravidelně. Někdy spí dvě hodiny, někdy 20 minut, někdy hodinu...já nikdy nevím, jak dlouho bude spát. Jakmile se vzbudí, hrajeme si atd...po obědě mezi 1 a půl 2 jde spát podruhé ale délka spánku je opět pokaždé jiná. Někdy ho musím dát spát i k večeru, protože je protivný a unavený a do koupání (18:00-18:30) by nevydržel. Nevíte, jak "vychytat" pravidelnost délky spánku? Spává za každého počasí venku, uspím ho a dám kočárek na zahradu. Jsme na kraji vesnice, je tu klid, vždy se vzbudí sám, nic ho nebudí. Myslím si, že kdyby spával trošku pravidelně, nebyl by tak protivný a mazlivý. Ale jak ho naučit, aby spával? 😀 Nevím, zda mu to stačí nebo proč nemůže spinkat alespoň 1,5 hodiny??

kocour1
26. lis 2014

K tomu nočnímu krmení - opravdu už nepotřebuje v noci jíst a pravděpodobně je to spíš zvyk, než hlad. Snažila bych se mu čas mezi jednotlivými krmeními prodlužovat postupně tak, aby se jedno zcela vytratilo a časem i to druhé. Nebo můžeš zvolit drastičtější variantu, místo mléka jen dát dudlík, nebo cucnout vody a mlíko prostě až ráno. K tomu spaní...už to noční krmení mu narušuje tolik potřebný noční spánek, má ho přerušený krmením, trávením a na to musí jeho organismus reagovat a tak si vlastně neodpočine. No a k tomu dennímu spánku - moje dcera ještě určitě v osmi měsících spala třikrát denně (dopo, odp, před večeří), pak někdy touhle dobou začala ráno dřív vstávat a tak jsem ji sebrala ten večerní, pak dopolední a už spí jen jednou denně. Možná spí nepravidelně a vlastně krátce proto, že má těch spánků moc...třeba kdybys vynechala ten dopolední, tak by spal vydatněji odpoledne a už by nepotřeboval před večeří a v noci by se pak nebudil na mléko a neměl roupy🙂)...ale těžko říct, každé dítě je jiné.

milmic
26. lis 2014

Můj syn se sám od sebe přestal budit po roce věku. Nejdřív si kojení stáhnul na jedno noční, potom vynechal úplně. Ale u dcerky jsem tomu musela pomoct, ta se budila dýl (ona ale špatně spinká do teď)

A s denním spánkem moc neporadím. Moje dcera spávala pravidelně 30 minut a byla veselá, hravá, v pohodě. Kdežto syn spával 30 minut a byl protivný a uplakaný. Těžko
jsem učila delšímu spánku, chodila jsem ho na zahradu uvozit, uhoupávala jsem ho v hacce, až časem přijal, že po obědě se spí déle. Ale stejně - jednou spí 40 minut, jindy spí hodinu, včera spal dokonce 2 hodiny. Vlastně taky nikdy nevím, jak dlouho bude spát a ani jsem to nikdy nevěděla. Vždycky jsem to nechala být a podle potřeby ho dala spát znovu nebo nechala vzhůru. Nedělala jsem si s tím hlavu, ono se to mění. Za měsíc už Vám může spávat zase jinak. 🙂

konikova
autor
26. lis 2014

@kocour1 dudlíky mi právě odmítá a vždycky začne hystericky řvát 🙂 pokud mu nedám mléko, tak ho jinak neutiším, řve a řve a řve...myslím si právě, že má hlad, protože vypije docela dost...jinak je naprosto v pohodě, vyhraje si sám, není ufňukaný, je stále usměvavý...pokud bych ho dopoledne spát nedala, byl by protivný, začne si mnout očička, zívá, je plačtivý, chce se nosit...tohle jindy nebývá 😉 nevím, snad si to brzo upraví sám 🙂

lenka1982
26. lis 2014

Nám už je tedy 10 m..V noci vstává 2x na jídlo,zkoušela jsem jen dát dudlik nebo čaj,ale napomáhá to.stejně se vzbudí. Vyžaduje mléko. Vstává po 6h. Pak ho dávám spat v půl 9 a ve 14h a většinou spí ty 2h,někdy i 3h.ale někdy 30 min,si myslím,že délku spánku neovlivníte.
Taky čekám,že mě brzy překvapí a bude spát celou noc. 🙂

konikova
autor
26. lis 2014

@milmic někde jsem právě četla, že každému dítku může stačit i těch 20minut a je kolikrát víc vyspaný, než kdyby spal dvě hodiny....něco na tom asi bude..🙂jsem ráda, že se naučil usínat sám v postýlce a vstává pouze dvakrát v noci...při kojení usínal zásadně jen u prsa a v noci se budil co hodinu a půl...takže si myslím, že děláme pokroky :D

vanilkakapo
26. lis 2014

Myslím, že si to každá maminka musí vychytat sama, jelikož je každé dítko jiné. Mně třeba prospí dcerka celou noc cca od 4 měsíců, teď je jí 9 měsíců a spí 1x denně před obědem, pokaždé jinak dlouho, ale v drtivé většině jen něco okolo 20 minut. Jinak je strašně živá, neustále se musí pohybovat a žvatlat, takže čas na to něco přes den udělat (vyprat, vyžehlit, uvařit, ...) opravdu nemám. 😀

zazulka
26. lis 2014

První chlapeček se přestal budit ve 14ti měsících, druhému bude 1,5 roku a budí se stále, přiznám, že už bych se na něj vyprdla, protože je to opravdu zvyk, ale jsou u sebe v pokojíčku, takže nechci nechat budit staršího (3,5r)... takže... myslím, že až budete rozhodnutá mu to utnout, uděláte to a nebudete váhat, každý mimi je holt jiný, ale až bude ta pravá chvíle, určitě to vychytáte! A denní spánek se podle mě dost zlepšuje s chozením, jsou víc unavené, tak spí trochu líp 😉

polaks
26. lis 2014

Myslím,že sa nebudí len zo zvyku,keď vypije 180ml.JA som kojila dcéru 19 mesiacov a od nočného kojenia sa sama odučila v jednom roku.A najmladší syn sa od kojenia odstavil úplne sám,keď mal 10 mesiacov a s kojením skončilo aj nočné kŕmenie zrazu prišla noc,ktorú prespal bez prerušenia...Potom som už len ráno a večer dávala mlieko (nie umelé,čisté kravské z farmy) a pil ho rovno z hrnčeka.Takže to vyriešil úplne sám.
A s tým spánkom cez deň je to ťažké,aj synovec je presne taký,nech sme so švagrinou vymýšľali akékoľvek spôsoby,aby mal nejaký denný režim,nič nezabralo,teraz má synovec 15 mesiacov a stále je to tak,niekedy spí 1 x za deň,inokedy 2x.Raz spí 30 minút,potom zas aj 3 hodiny.Skúste vytvoriť nejaký rituál,ktorý sa bude opakovať každý deň v tom istom čase a bude len pred spaním,možno nájdete nejaký systém...

sal80
26. lis 2014

Mám 23m dceru a budí se stále 1-2x za noc na kojení. Sama si myslím, že utínat není potřeba, ještě je maličký, režim má: spí dopoledne i odpoledne 😉 A co se týká noci? Kdyby nepotřeboval najíst, napít, nebo se jen ujistit, že je máma tam, kde má být, tak se neprobudí 😉 Ne nadarmo se říká, CO DÍTĚ NEPOTŘEBUJE, TO NEŽÁDÁ 🙂

hohe
26. lis 2014

Malá je na UM - 20 měsíců a budí je jednou za noc. Dávku snižuji, čaj mi odmítá...

konikova
autor
26. lis 2014

Chtela bych Vam vsem moc podekovat za vase prispevky.jak to tak ctu,tak je to opravdu u kazdeho ditka jinak.pevne verim,ze si to casem nejak upravi 🙂 a doufam,ze k lepsimu 😀. Pekny vecer preji

lrg
26. lis 2014

Dceři je 20M a vypije 200ml před spaním a pak daších 200ml v průběhu noci, budí se asi 2x - 3x a bohužel si myslím, že dokud to nezačnu odnaučovat, nepřestane to samo od sebe. Vzhledem k tomu, že má dost problémy s váhou se mi do toho zatím moc nechce. Co se týče toho nepravidelného spánku, měli jsme to samé, někdy spala tři hodiny a někde 20 minut, srovnalo se to až časem, kdy začala být víc aktivní a unavenější a teď si dáchne kolem poledního 1,5h pravidelně. Ale až tak od 15-ti měsíců.

somalicats
26. lis 2014

@konikova Moje mladší měla v 8 měsících taky období, kdy se v noci budila na mlíko, byla regulérně hladová. Odeznělo to samo. Teď (11 měsíců) se ustálila tak, že spí do půl sedmé či půl osmé ráno, vypije mlíko, spí před obědem (do oběda mi nevydrží, pokud vstává v půl sedmé), takže ráno mlíko, pak kolem desáté svačina, po vyspání oběd (spí většinou cca hodinu a půl) a pak už většinou vydrží nespat až do koupání, pokud ne, tak je problém, protože pak nechce spát večer, když mi usne odpoledne, tak pak jde spát třeba až v půl jedenácté. V noci se většinou jednou probudí, ale hlad už nemá, ani žízeň, stačí, abych si ji vzala do postele a spí dál. Prostě jen potřebuje kontakt. Odmala je na UM.

dana3262
27. lis 2014

@konikova nás se budil po 2 hod celou noc až do 2,5let. Pokazdy vypil 250ml mlíka.

marecekavendulka
27. lis 2014

@konikova režim tvého dítěte je naprosto normální,na noční kojení (láhev) se budí i ročni děti..

sonja01
27. lis 2014

@konikova mám skoro 9-měsíčního syna, přes den spí vždy po 2-3hodinách a to od 30min po 2hod - vždy jak potřebuje. V noci se budí 1 - 2x na krmení - záleží to, kolik toho sní přes den. Beru to tak, že každé dítě má své potřeby a svůj režim. Myslím, že až bude starší, třeba kolem roku, tak se vše upraví. Stejně jako se to upravilo od narození.