Kdy se vaše mimi začalo otáčet a lézt?

beruska1989
26. lis 2010

ahojky mamči, zajimalo by mě kdy se Vaše zlatíčka začali otáčet a lézt. Naší Natálce je už půl roku a nic. Pořád leží na zádech. Když u ní nejsem tak brečí, chce společnost. Když jí dám na zem na deku tak chviličku kouká pak zaboří hlavu a začne řvát. Teď jsme byli v poradně a dr. říkal že jí mám nechat řvát a jít pryč. Jednou jedinkrát jsem to vyzkoušela. a výsledek? řev jak při vraždění neviňátek. ona se prostě sama nezabaví 🙄 . Jak jste na tom byli Vy?
Moc děkuji za odpovědi🙂

petamarketka
26. lis 2010

Ahoj Berusko, buď v klidu.. Má opravdu čas...
Markétka se začala otáčet v 7mi měs a lézt v 9ti měs.
Peťulka byla rychlík - otáčela se v 3,5 měs, lezla v 6ti měs...
Nijak se to ovlinit nedá. je to v dítěti... A výsledně Markétka chodila ve 12ti měs, Peťulka až ve 14ti měs... Tak pak se v tom vyznej 😀

mahulena
26. lis 2010

ahoj berusko, Ali se otaci od 4 - 4,5 mes a od pul roku je na ctyrech - tj. vzpor klecmo, prdelka vzhuru, ted v 7 mesicich zacina lezt - uz neni na brise.
Myslim, ze tvoje mala rve proto, ze je ji to fyzicky neprijemny, ze je na brise..., protoze ji to treba boli, nema posileny svalstvo a tak, ne proto, ze by se nezabavila. Proste ji to nejde a je konec.
Kazdopadne myslim, ze uz by mela past a byt na brise a prijde mi vic nez zvlastni, ze to Dr neresi?!...

Co si mysli ostatni?

luckyhoney
26. lis 2010

můžu Tě uklidnit, naše Valinka se začala cíleně přetáčet na obě strany až asi v 7 měsících a neleze do teď a to jí brzy bude rok 😀 ale plazí se rychlostí blesku

ivasad.
26. lis 2010

Ahoj, naše holčička teda ještě půl roku nemá, otáčet se už zkouší, ale zatím se jí to nedaří. Jinak na břiše jí to baví a vydrží dlouho. Neboj, v půl roce ještě nemáte zmeškáno s otáčením, s lezením už vůbec ne, ale to pasení už by mělo být asi lepší... Vím že se ptáš maminek od půlročních dětí, ale nedalo mi to nezareagovat, ptž nechápu radu tvého doktora :- Spíš by to chtělo miminko motivovat, než ho nechat na břiše brečet, tím se nic nenaučí 😖 . Když leží na bříšku, ukazuj jí nějaké hračky, povídej si s ní... Zkus nedávat nad ležící miminko hrazdičku, děti se potom baví tím co visí nad nima a nemají proč se otáčet. Spíš v tomhle věku dej hračky kolem na deku, pískej s nima, hrkej chrastítkama na straně od dcerky, ať má chuť se za tím natáhnout... Ale i když jí to zezačátku nepůjde, tak jí třeba tu hračku za chvíli dej, nebo jí pomoz na bok, ať ví co má dělat a ať jí to baví 😉 Tak hodně úspěchů 🙂

boruuvka
26. lis 2010

Moje Sárinka se začala otáčet ve 4 měsících na bříško (zpátky to neumí), od 5 měsíců si cucá palce u nohou, teď je jí 6 měsíců a otáčí se plazením kolem pupíku, ale jen jedním směrem, takže když něco přejede, tak to musí vzít kolem dokola znova 😀 dopředu se plazit snaží, ale z místa se nehne.

dlabinecka
26. lis 2010

Moje Elí se otáčí od 4 měsícu ze zad na bříško v 5 zpet, na lezení nemáme ani náznak. Mimochodem, mimča se otáčí nejprve ze zad na bříško, takže bys jí měla podle mě nechávat spíš na zádíčkách, aby se mohla otočit!! Nicméně moje Elí se kutálí jen jedním směrem. každé mimi je jiný a bud bez obav, Natálka může stihnout všechno během týdne a pak budeš jen valit oči. Zcela určitě bych nenechávala řvát!!!!

miarosa
26. lis 2010

Náš Tomík se otáčí od 5 měsíců, ale pořádně válí sudy od 6 měsíců, te'd už je na kolínkách, ale neleze jen se plazí kam chce. Ptala sem se doktrorky jeslti je to v pořádku že ještě neleze a říkala že dítě má pořádně lézt a pevně seďět v 10 měsících. Já bych to vůbec neřešila. Náš šikulka do 5 měsíců nedělala nic a ze dne na den se otáčel jak chtěl, uvdíš že to příjde samo. Jen mi říkala ať mu dám prostor právě na to otáčení, lezení a posazování. 🙂

lukza
26. lis 2010

Luky se na bříško poprvé otočil v 5měsícách pak s bříška na záda v 6 a to začal válet sudy od 7měsíce začal lozit jak tryskomyš dopředu a zároven začal být na kolínkách a tedka od9měsíce se mě začal stavět ale stále nelozí jen se plazí.prostě lození je pro něho stráta času to radči všude stojí a obchází nábytek,takže ničeho se neboj každé dítko má svoje tempo nějaké jede podle tabulek(blbých tabulek) a některé má svoje tempo třeba mě doktorka říkal že Luky patří mezi ty co dělíájí vše skokově prostě nic nic a nejdenou šup a dělá 3věci nové zaráz.
a prostě byl fur na zemy at má prostor.
a já než řvát bych prostě zkusila položit odejít ale furt na ní mluvit at tě slyší a třeba každou minutu pak dvě minuty a tak to prodlužovat na ní kouknotu at tě vidí aby zjistila že tam jsi .hold každé dítko je jiné náš Luyk si od malička dokázal hrát sám.aspon nějakou tu hodinku

eloana
27. lis 2010

Ahoj tak my jsme az moc akcni - malej se zacal prekulovat rovnou ze zadicek na brisko a to na 3,5 mesicich
na 5 mesicich se snazi lezt - zatim se otaci jako hodiny dokola a desne ho to toci, ze se nedostane tam kam potrebuje

luciebx
27. lis 2010

nas benik se pretocil na brisko kdyz mel 3,5 mesice.. a tak mesic na to se mu podarilo ze zadicek na brisko.. a na dece ho to bavi.. takze si dost vyhraje.. ja ho davam na deku od jakziva.. pac bych asi doma nic neudelala.. ma tam kupu hracek a tak se zabavi.. ale taky nekdy knoura ze ho to tam uz nebavi.. zatim teda nelezeme.. jen se tak poposoupavame.. mame 4,5 mesice ted..

bufina
27. lis 2010

Ahoj, tak u nás je všechno pomalejší, malej se narodil o 6 týdnů dřív, ale i tak, když to spočítám podle termínu porodu kdy se měl normálně narodit, tak se sice už někdy ve čtyřech měsících otáčel z bříška na záda, ale na bříško se sám otočil až někdy po půl roce. Teď by mu mělo být posledního listopadu 10 měsíců a pár dnů už provozuje něco mezi lezením a plazením. Na kolínka se teda už začal zvedat v necelých devíti měsících.

florule
27. lis 2010

Ahoj, tak Kubik se sam otočil na bříško v 6,5 měsíci a lozit začal v roce zároveň s tím, když se začal zvedat na nožičky. Plazit se začal asi kolem 9. měsíce

lucik...
29. lis 2010

Ahoj, Viktorka se začala točit ze zad na bříško asi v 6 měsících a 3 týdnech, taky má pořád těžkou pohodu 😀 Na bříšku jí to taky moc nebaví 😀 Zatím se neplazí, neleze,ale na to má čas 😉

ivarei
30. lis 2010

Tak u nás se přetáčí asi od 4,5 měsíce. Adámek se i přemisťuje - válí sudy a prošmejdí tak celou místnost. Anička se přemístí asi o metr a půl.

jaru30
30. lis 2010

Ahoj, Matýsek se poprvé přetočil na bříško, když mu bylo 4,5 měsíce. Asi 14 dní poté se začal otáčet zpátky na záda. Leze zatím jen jako housenka píďalka 🙂

zuzau2
30. lis 2010

Ahoj, já mám dvojčátka, holky a obě se začaly přetáčet na bříško v pěti měsících a lézt začla jedna na začátku devátého a druhá asi o 3 týdny později ,plazily se asi od sedmého. Zkusila bych jí hodně motivovat hračkami, však ona na to brzy přijde.Máte třeba nějakou zvukovou hračku? Myslím si, že každý tento vývojový posun má nějaký průměr a vy jste rozhodně v něm. No a protože se ještě nepohybuje tak jí to samozřejmě nebaví a proto pláče. Jen co se začne alespoň plazit, zabaví se a bude to lepší a lepší. Je to na prd i s tím počasím, člověk nemůže ani pořádně ven......

janicka38
30. lis 2010

Leonka se zacala otacet ve 3 mesicich, lezt v 7 a v 9. uz chodila. Chtela jsem to vsechno nejak oddalit, ale neslo to. Ted jsem rada, ze uz to mame za sebou.

petule246
30. lis 2010

Ahoj, Alfík se začal otáčet v průběhu 6. měsíce, lézt v 9. měsíci. Nicméně mne zarazilo doporučení tvé pediatričky - nechat hulákat na dece. Mám pocit, že je lepší na dece dítě trochu zabavit, aby si na ní zvyklo, případně motivovat k otáčení a plazení, třeba tím, že mu dáváš hračky lehce mimo dosah, nebo sem tam "válet sudy" apod. Pokud si dobře vzpomínám, taky Alfíkovi chvíli trvalo, než si na deku zvyknul ...

aleachim
30. lis 2010

Ahoj, děti by se měly nejpozději do 6m otáčet alespoň jedním směrem ze zad na bříško. Když tomu tak není, většinou (ne vždy) to značí nějaký problém. Obvykle se snadno odstraní cvičením. Na lezení má tvá holčička ještě spoustu času. Určitě bych ji nenechávala ležet samotnou a plakat, tím ničemu nepomůžeš. Spíš bych se ji snažila motivovat k přetáční. U nás výborně zabral mobil, to se přetočila raz dva, jinak dělala, že to neumí. Kdyby to nezabralo, zkus zvážit konzultaci na rehabilitaci.

tercina
5. pro 2010

Ahojky, malýmu je 7,5měsíce a teprve teď se naučil se obracet na bříško. Do té doby ležel jen na zádech a s pomocí se na bříško sice otočil, ale nechtěl na břiše vůbec být. Teď se k obracení na břicho rovnou naučil se obracet zpátky a točit se dokola.
Na 7měsíci jsem se nechala doporučit na neurologii, Dr. nás pak poslal na rehabky. Myslím ale, že by to zvládl sám. Ale jelikož měl těžký příchod na svět (porod Vakuumextraktorem), tak jsem si ho radši nechala zkontrolovat.
Každý dítě je fakt jiný. 🙂

billinka
8. pro 2010

Ahoj! Běda té doktorce!!! Žádné vyřvávání, protože pak nebude chtít být na břichu vůbec. Náš Kuba ve 3 měsících špatně pásl koníky, tak nás doktorka poslala na rehabku a chodíme tam dodnes (máme 6 měsíců), a to paseme krásně, otáčíme se ze zad na bříško od 5,5 měs. (pouze napravo) a začínáme se plazit (sice dozadu, ale to prý zatím nevadí). Takže teď řešíme otáčení nalevo a na záda, plazení dopředu a zvedání na celých pažích. Kromě toho chodíme na cvičení pro batolátka a doma cvičíme cca 45 min (protahovací cvičení, válení sudů, cviky na balónu atd.) každý den a motivujeme hračkami každou volnou chvíli (a to celá rodina). Kuba je totiž takový pohodář, že by klidně 2 hodiny ležel na zádech a zkoumal třeba svůj dudlík 😀 .Ono to samozřejmě není třeba, všechno jednou dožene, ale pokud chcete aby se dítě při každé menší námaze takhle netrápilo, tak hodně posilujte, tím nic nezkazíte 😉 A kromě toho mimčo se trochu unaví a pak lépe spinká, jí a je celkově klidnější 🙂

pucik
8. pro 2010

Ahojky, tak nám teď ka v neděli bude 6 měsíců a přelezeme už 3/4 pokoje, otáčíme se tam i zpět, je neúnavnej a každej den je to o kus dál, tak se úplně děsím, co bude za měsíc 🙂 😉

hojda
9. pro 2010

první otočka v necelých 5 měsících

palma111
9. pro 2010

Ahojda, Filípek se začal otáčet na jednu stranu minulý týden - teď v pátek mu budou 4 měsíce - takže v necelých čtyřech měsících. Na lezení má ale asi ještě čas 🙂

deniskakubicek
11. pro 2010

Ahoj, nas Kuba se zacal pretacet na brisko ve 3,5 mesicich...v 5 mesicich se zacal aktivne plazit a vcera v 6,5 mesicich zacal lez po ctyrech...neboj, ona to dozene 🙂 zadne mimco nezustane na zemi...ja taky zkusila na doporuceni nechat plakat na dece a meli jsme dobry vysledek, za chvilinku prestal a vsimal si hracek, ale on je strasne rad na brisku, tak to bude i tim...

handm
30. pro 2010

Ahoj, tak náš Mareček si přetáčení ze zad na bříško nadělil ke tříměsíčním narozeninám.. den před nimi udělal otočku a už to jelo. teď ho trochu zbrzdila hexa a zoubky, ale jinak on je děsně pohyblivej a čipernej.. nejradši by seděl a lezl, jak se mrská a nožkama...🙂
ale každý prcek je jiný a nic bych si z toho nedělala... za celý život se ještě "nanamáhá", takže ať je klidně v pohodě 🙂🙂🙂🙂🙂

dvojka
30. pro 2010

Kristýnka se začala otáčet v pěti měsících ze zad na bříško asi za dva týdny nazpět a v 8mi měsících začla lézt.
Anetka se začla v 6ti měsích přetáčet nejdřív z bříška na záda tři týdny na to ze zad na bříško,lézt začla v 9,5 měsících

delapa
30. pro 2010

Ahojky, my jsme opačný extrém. Děti se mi poprvé přetočily ve dvouch měsících, lezly ve 4 (mám i foto jako důkaz, 😀 malej drobeček a pádí si) a v 9měs. začaly chodit. Není to žádná výhra, jsou to ňoumíkové, neumí si podržet hlavičku v případném pádu, furt za nima lítám... A to jsem je nijak nemotivovala. Prostě začaly samy.
Holčičky jsou uvědomělé, vědí, že není kam spěchat., ještě se nadřou v životě dost. 😉

vendulasy
30. pro 2010

Tak Matěj se poprve otčil v 6 týdnech a náhoda to nebyla, ale bravůrně to zvládal na obě strany ve 4 měsících! V 6 seděl sám, v 7 lezl a v 10 začal sám chodit! Je trošku rychlejší! 🙂 Ale každé dítě je jiné a jak se říká nech ho dělat co samo chce-jen na to má dostatek sil! Podle mě stačí dítě podporovat v tom co chce dělat třeba hračkama, za nás se na RHB nechodilo a jsme v pohodě! Prostě né všechny děti zapadnou do těch jejích tabulek! Co já bych dala za ležící miminko do 7 měsíců!! 😉

kikimaruska
30. pro 2010

Otáčení v 5,5 měsících korigovaně (po měsíční RHB) a lézt v 7,5 měs.korigovaně...