Kdy se vaše mimi začalo otáčet a lézt?

beruska1989
26. lis 2010

ahojky mamči, zajimalo by mě kdy se Vaše zlatíčka začali otáčet a lézt. Naší Natálce je už půl roku a nic. Pořád leží na zádech. Když u ní nejsem tak brečí, chce společnost. Když jí dám na zem na deku tak chviličku kouká pak zaboří hlavu a začne řvát. Teď jsme byli v poradně a dr. říkal že jí mám nechat řvát a jít pryč. Jednou jedinkrát jsem to vyzkoušela. a výsledek? řev jak při vraždění neviňátek. ona se prostě sama nezabaví 🙄 . Jak jste na tom byli Vy?
Moc děkuji za odpovědi🙂

jitulisek
30. pro 2010

Sofi se začala otáčet v necelých pěti měsících. Lézt potom v sedmi. Nejdřív jí to na břiše moc nebavilo,ale dr. mi pořad říkala,ať jí dávám ,co nejvíc na břicho. tak jsem jí dávala tak pětkrát denně na cca 5 minut a začala se otáčet sama. A od té doby šel její vývoj hrozně dopředu. Chtěla být pořád na bříšku. Za měsíc od přetočení se pokoušela o lezení,potom se plazila a za dva měíce už lezla a hned na to začala sedět. A dneska už se staví. Ale každý mimčo je jiný a kamarádce se mimčo v půl roce taky nepřetáčí. Však na to jednou přijde a bude se otáčet o sto šest. 🙂

coxa
31. pro 2010

Ahoj, starší syn se přetočil když mu bylo 3,5 měsíce a plazit začal na 9ti. Mladší se začal přetáčet taky tak a plazit na 7. a včera (8 měsíců) se poprvé postavil. 🙂
Chodili jsme na cvičení kojenců a myslím, že i to jim docela pomohlo. 😉

romana29
31. pro 2010

V pěti měsících se tak otáčel, až spadl z gauče 😒 , lozit ale začal až v 9.měsích.
Gábinka se ještě ani neotáčí (bude mít příští týden 5 měsíců) 🙂

zako
31. pro 2010

Kryštof se poprvé otočil na břicho ve 4 měsících, tak do toho 5. to dělal normálně, teď mu je půl roku a neotáčí se, umí to, ale myslím, že je jen lenoch to dělat 😀 občas to dotočí sám, ale tak z 90% ho musím trošku došťouchnout já...ale na břichu se mu moc líbí, vydrží klidně půl hodiny, točí se kolem dokola, začíná se i plazit, zvládá pár centimentrů dopředu, vypadá u toho jak housenka...ale pomáhá si čelem 😀
prostě každé mimčo je jiné 😉 taky bych ale trošku víc řešila to, že nechce malá vůbec být na břiše, že u toho tak pláče...rada - nechat ji řvát je teda mimo...evidentně u toho trpí a já bych trpěla taky, kdyby moje dítě mělo dlouho brečet...

ledmed
31. pro 2010

Evuška se začla přetáčet už přetáčet ve třech měsících a od té doby se pořád jen přetáčí a přetáčí :D nestačíme ji obracet. Mám půl roku a snaží se plazit, ale nejde jí to, jen se mrská jak píďalka 🙂

kach82
31. pro 2010

Naše Leontýnka se poprvé sama přetočila na bříško asi týden po 5měsíci a až v půl roce se začala přetáčet i zpátky na záda. O lezení se snaží, ale moc jí to nejde. Radši se rozječí a máma vše potřebné podá.
Jinak Leontýnce se ze začátku na bříšku taky nelíbilo, řvala a řvala. Tak jsem jí dávala na postel a bafala na ní. Vždycky jsem se přikrčila za postel a pak vykoukla a bafla. To se jí hrozně líbilo, smála se a postupně tak na bříšku vydržela déle. Jo a na bříško se začala přetáčet, aby lépe viděla na pejska. On si vždycky sedal za ní, že na něj neviděla, tak se začala snažit, až se jí to povedlo.

anieanne
31. pro 2010

Náš Filípek se z bříška na záda začal otáčet v necelých třech a půl měsících, teď týden před čtvrtým měsícem mu chybí už jen kousíček, aby se přetočil ze zad na bříško, dávám mu max týden 🙂 A taky se pokouší o přískoky vpřed - trochu to připomíná lezení, trochu plazení. Když je na bříšku, tak si šupne nožičky pod bříško, odstrčí se kousek dopředu, vytáhne ruce zpod bříška a jede dál 🙂

brisalek
1. led 2011

Nase mala se zacala otacet na brisko az na konci 5 mesice, na zada na konci 6, ale v 7. mesicich uz skoro sama sedela (tak jsem ji nechala protoze jinak taky brecela a chtela zabavu) v 8 uz si sedla uplne sama bez problemu, vubec se skoro neplazila, v 8 lezla, v 10 stala a v 11 chodila🙂. Taky chtela pozornost, brecet bych ji nenechala🙂

hehena
1. led 2011

ahoj beruško. Kubíno se začal otáčet na břuch ve 4. měsících a měl 6. měsíců a asi dva dny, když se mu podařilo dostat na kolínka, ale rozlezl to až v 8. měsíci - dřív než lez tak seděl, na plazení se ouplně vybodnul, ale dařilo se mu couvat 🙂)). poprvé si stoupnul před víc jak měsícem, teď začíná chodit kolem nábytku, pomaličku...... divný je, že když mu dávám mlíko a je na zádech, tak už se odmítá sám otočit na břuch 😅 a začne taky vřískat... a prostě dokud ho já nepřetočím, tak se vzteká... každý miminko je jiný, za pár dnů se může všechno i u vás změnit, u nás to šlo všechno ve skocích (třeba sezení ani nenacvičoval - rovnou si sednul a během 15 minut stabilně seděl, ani jsem ho nemusela hlídat a podpírat a od tý doby prostě sedal), akorát o to lezení se pokoušel celkem dlouho...
tak držím palce, ať je malá brzo aktivnější.... chvíli budeš muset hlídat, ale mě to s Kubou baví čím dál víc... všichni mě strašili jakej bude masakr lezení, stoupání, ale zatím mi to nepříde a to samozřejmě taky leze celej den, ani hračky ho moc nebaví, prostě tu leze kolem dokola 🙂). sem tam má nějakej karambol, ale zdá se mi na sebe zatím celkem opatrnej....

simlenka
1. led 2011

mám dva prcky, Terezka se začala otáčet na bříško po půl roce a vlastně během týdne na to začla zkoušet lézt, v sedmi měsících už lezla výborně.

Jakoubek je jiný kafe, ten se na bříško otočil ve třech měsících, ve čtyřech začínal lézt a v necelém půl roce stál 😝

závidím maminkám línější mimča, protože je to fakt záhul 😝

karotky
1. led 2011

Adámek se začal přetáčet souběžně s lezením,což bylo týden před jeho 10.měsíci.Matěj bude zřejmě to samé,protože žádné podobné náznaky zatím nemá. 😉

jaa
1. led 2011

Z břicha na záda od 2 t a obráceně od 4t.Lézt v necelých 8m po 4 jako pes.Plazit kolem 3m.

stredul
30. črc 2015

Ahojky, moje prdolka se začala otáčet ve 3 měsících a 14 dnech 🙂 kolinka zapojovala na lezení ještě předtím než se naučila otáčet, jen předek neumí ještě zapojit tak se pak rozčiluje 🙂 jinak otočit se na břišku podle hodin ji nedělá problém :D je moc akční a hyperaktivní 🙂