Kdy "sestěhovat" děti do jednoho pokojíčku?

franzovka
28. pro 2012

Staršímu synovi je líto, že s námi mladší syn spí v ložnici a on sám v pokojíčku a i z jiných důvodů bychom si přáli, aby byli už odmalička co nejvíce spolu a sdíleli společný dětský pokojíček, proto se chci zeptat na vaše zkušenosti - kdy je vhodné je "sestěhovat" i na noc (ve dne si v pokojíčku hrají celý den společně) a jaká to nese úskalí (kromě toho, že by se navzájem mohli budit). Děkuju za vaše názory

pejullka
28. pro 2012

ja je sestehovala kdyz byly malymu ri mesice, protoze jak me cvitil, byl vzhuru. a uskali zadne, jen to buzeni.

zelivka
28. pro 2012

My jsem děcka sestěhovali, když byl malýmu tak rok, ale udělala bych to i dřív. Museli jsme vyměnit naši ložnici a dětský pokoj, tak nám to chvíli trvalo. Proběhlo to v pohodě, měla jsem strach , že dcera bude malýho budit, ale je to spíš naopak 🙂 Přijde mi, že jsou oba spokojení, že jsou spolu 🙂

missymici
28. pro 2012

@franzovka Ahoj, mi stehovali holku před týdnem ke klukovi,ale jen dočastne,...pak bude zase u nas v loznici,...a třeba taky ne.
Holce je 5,5 mes a klukovi byli ted 4 roky.

veruska007
29. pro 2012

@franzovka Ahoj, mám podobný rozdíl ve věku mezi dětmi. Stěhovali jsme je k sobě, když měl starší malinko přes 3 a mladší 11 měs., takže jak u vás. Starší má dospělou postel, ze které může vylézt třeba na nočník, mladší je v dětské postýlce. Spaní dětí je v pohodě. Během noci úplně super - děti se sladily - měly rozdílné biorytmy. Teď mladší budí večer chvíli staršího, povídají si, žvatlají, je to krásné... tak usínají trochu později. Za to ráno spí déle, to jsem nadšená, protože starší vstával mezi 4-5h, teď vydrží i do 7!

Jediný problém je odpolední spaní, kdy se oba dost navzájem budí (a oba jsou schopní vůbec nespat). Takže odpolední spaní řešíme zvlášť: starší je ve své posteli nebo v mé v ložnici a malý je buď v cestovní postýlce v jiné místnosti nebo ve své postýlce.

Rozhodně jim to posílilo vztah! Doporučuju!

beruska24.9.
29. pro 2012

@franzovka Sestěhovala jsem holky, když bylo mladší 8 měsíců. Momentální nápad jednou večer, když jsem nezvládala uspávat každou jinde. Pomohlo to. Mladší se časem naučila na stejný čas usínání jako starší (dřív řádila klidně do 23h. 😠 ) ....v noci se vzájemně nebudí......jak se ráno vzbudí starší, mladší automaticky také a jdou mě společně přepadnout 😀 do ložnice (když mladší ještě nechodila, starší zahlásila a byla u postýlky dřív než já 😵 )......starší po přestěhování přestala v noci chodit do ložnice, že chce spát se mnou (žárlila na sestřičku).
Denní spaní, když není starší ve školce nebo mladší není pořádně utahaná, je horší - mladší slyší sestřičku z vedlejšího obýváku a déle ji trvá, než usne.
Na začátku jsem z toho měla hrůzu, teď jsem ráda, že jsem je tak narychlo sestěhovala k sobě. Hodně to pomohlo hlavně holkám. 😉
Jo a když v noci jdu uklidňovat jednu, druhá se neprobudí.

lllida
30. pro 2012

Tak naše holky měly 4,5 a 1,5, když šly spolu do pokoje. Od začátku to bylo bez problémů.

lucy.l
30. pro 2012

My sestěhovali nedávno,malý měl asi 9,5měsíců a starší dcera má 3,5roku

majatob
30. pro 2012

nasi loupeznici sli do vlastniho pokoje kdyz bylo nejstarsimu 2roky a prostredni asi 3 mesice, uz nevim uplne presne, ale tak nejak, nejmensiho jsme k nim dali hned ve 3 tydnech a uplne bez problemu, ze zacatku jsem byla nervozni a mela u nich chuvicku, ale budilo me kazdy jejich otoceni i bez ni, takze jsem ju postupne zapinala min a min 🙂 budili se navzajem zhruba tyden a pak si zvykli, tretiho spolunocleznika uz ani nezaregistrovali 😀 ale je fakt, ze dva mladsi spali krasne od malinka celou noc, nebyli kojeni, takze se nadlabli a chrneli jak zabiti 🙂 pokud se nahodou nekterej budil vic kvuli zubum, nemoci apod. tak jsem tam mela matraci a spala s nema, abych nemusela behat pres celej byt, nejstarsi se vetsinou behem noci nastehoval k nam do loznice, ted uz nechodi a chybi mi to. 🙂