Kdy si dítě uvědomí, že je v zrcadle jeho obraz?

zeez
14. čer 2009

Kdy si dite uvedomi, ze je v zrcadle jeho obraz ?

schwarzovka
14. čer 2009

až si začne uvědomovat sám sebe...kolem 3.roku 😉

sarkabrezen
14. čer 2009

s tím musím nesouhlasit, naše dvouletá slečna si to uvědomuje už dávno...

jakoubka
14. čer 2009

Kubík taky na sebe řve do zrcadla KUBA 🙂

kubaka
14. čer 2009

Náš dvouletý se už taky pozná. Ovšem mluví o sobě jako MIMI - takže řve MIMI

schwarzovka
14. čer 2009

říkám kolem tří let...ne že v den 3.narozenin....některé děti to zvládnou ve 2 letech, jiné zase později
a taky je rozdíl jestli si říká jménem nebo řekne JÁ...je na to test...udělejte capartům rtěnkou na čelo puntík a jestli si na něj šáhne, až se uvidí v zrdcadle, tak si uvědomuje sám sebe....jestli ne, tak jen ví, že v odraze je Kuba, Honza, Jarmila....(jo ale musí si šáhnout na ten nakreslenej puntík, ne na ten v zrdcadle... 😉 )

kubaka
14. čer 2009

jejej, to je dobý test - akorát mi usnul, tak to zkusím zítra. 🙂 Já to nějak neřešila, ale z toho, jak na sebe dělá opičky, cuchá si vlasy před zrcadlem, tak jsem usoudila, že se poznává, tak to zkusím s puntíkem na čele. Ale JÁ neřekne vůbec, to neumí. Mluví o sobě jako "mimi" ani jménem si neřekne - Marián je trochu složité.

kulicka
14. čer 2009

taky zkusim 😀
pac uz nejakej cas, kdyz na nej delam xichty do zrcadla, tak se na me otaci 😀

soanpe
14. čer 2009

jo naše Sofi taky kouká do zrcadla
zkoumá odraz a pak se začne chechtat. každý přebalování v koupelně musíme zakončit pohledem do zrcadla
když jen projdeme, tak mi nafackuje 😀 a zařve jako tygr 😅

hupcza
14. čer 2009

ondra kouká do zrcadla od prvního měsíce ...a s takovým zalíbením se na toho čloíčka, co tam vidí usmívá ...asi si říká, konečně sympatická tvář, po všech ěch xichtech 😀 😀
no ...ale to není odpověď na otázku, že

já četla, že to je ve chvíli, kdy si přestane říkat třetí osobou - takže souhlas se schwarz

nobody
15. čer 2009

já to radši nedělám i v mým věku
ale uvědomuju si..ale nechci 😀

jabber
15. čer 2009

Naše dcera se chodí podívat do zrcadla, když jí dám na vlasy skřipečky, takže si myslím, že ví, že je to ona 😀