Kdy si dítě zapamatuje, kdy mají rodiče narozeniny?

lona
29. srp 2009

holky, od kolika let bude tak dítě vědět kdy má třeba taťka narozeniny? Našemu dítěti je 9 let a kdy mají rodiče narozeniny vůbec neví. I když dopředu vždy připomínáme, v den narozenin je to pro něj novinka. Přijde mi, že to jde jedním uchem tam a druhým ven 🙂 .

andrealiskova
29. srp 2009

Jééé, naší Týně bude za chvíli 20 a většinou jí musím napsat do kalendáře kdy má kdo narozeniny, ale navíc i termíny zkoušek....
U 9. letého dítěte nevím- zkus mu to vyznačit do kalendáře a nejen to, třeba i jiné významné akce a tak ho naučíš, aby si sám zapisoval důležité věci.

martinka79
29. srp 2009

no asi bych mu to taky poznačila anučilo ho sledovat kalendář... naše dcera to přesně neví, ale kalendář sleduje. 😉

sisstin
29. srp 2009

holky..a není to jedno? 😕 Já si to nepamatuju doted 😅 😅 😅 to by mě nikdy nenapadlo vyžadovat od dítěte, aby si pamatovalo, že mám narozeniny..k čemu? 😕

martinka79
29. srp 2009

no mě také ne,ale když chce někdo radu tak ji dám ... moje dcera kalendář miluje... 😉

sisstin
29. srp 2009

marti: jo, jasně 😉 jen mě to téma docela jako překvapilo 😝 ale je pravda, že já si na nějaké oslavy a tak vůbec nepotrpím, takže to nevyžaduju od ostatních 😉 třeba zas jiný lidi to maj jinak než já 🙂

martinka79
29. srp 2009

no to máš pravdu já nějak také nejsem typ co čeká nzda se ozve sms v den mého svátku.,,,, a dcera ani nijak nic moc neprožívvám, dcera malování a výrobu dárků nemilje a tak stačí když ráno řekne hurá mami slavíš narozeniny... jedeme koupit dort a nebo taději celý oběd 😀
já sam mám vše v kalendáři a jinak od datumu mám manžela. 😀

martinka79
29. srp 2009

pokud bych měla přeně odpovědět nna otázku k tématu tak asi dítě si to zapamatuje tehdy kdy tomu přikládá důraz a důležitest či to někdo od něj očekává... škola.... moje dítě zná svoje datum narození asi od řlet, ale víc nic... porč nikdo to nechce... 😀

majih
31. srp 2009

moja dcera to vedela uz ked mala nastupit doo prveho rocnika 😵 😵 😵

andrealiskova
31. srp 2009

No ono je pravda, že třeba ve škole to asi potřebovat bude, třeba v prvouce nebo tak. Ale co mě překvapilo, když děti ve 2. třídě nevědí datum narození.