Kdy si začaly děti soupat a chodit za ruce?

evcounek
26. led 2011

Ahoj maminy, nám je skoro 9 měsíců (to bude 5.2.) a už jsem schopen si stoupnout (tedy vytáhout se za triko, kalhoty ...........) a kdybych Lukáška nechala tak by nejradši jen chodil s mojí pomocí. Vůbec neleze spíš couvá. Odstrčí se rukama ale na opačnou stranu a couvá. Lést asi ani nebudeme. Sám si dokáže sednout bez pomoci. Jen s tím rozdílem, že většina dětí si sedá když leze a my to zvládáme z leže (dokáže se přitáhnout jen pomocí břišních svalů a jedné ruky, kterou je opřený).
napište mi kdy si Vaše ratolesti začali stoupat a chodit za ruce. Moc děkuji

aguaverde
26. led 2011

Chárlí si stoupla (přitažením za hrazdičku) ve 4 měs 😀 v ten samý moment chodila za ruce (ale málo chtěla sem ještě ležící miminko) ale pak přišla že to jde s krabicí, chodítkem... takže chodí už od 4 měs s "pomocí" a od 10měs uplně sama....
Chár je ale ve všem napřed otáčet z břicha na záda a zpět uměle kolem 1,5měs, v půl roce říkat máma, táta, babi, děda,atd atd naše dr vždy říká že z ní bude baletka 😀 že je nadaná 😀

k.ate
26. led 2011

Malej si začal stoupat kolem 7 měsíců, za ruce jsme s ním moc nechodili... Jen malinkato kolem 11 měsíců, ale to až stál sám pevně bez opory, je velikej, nechtěli jsme ho zbytečně podporovat a chtěli jsme, aby se rozchodil sám... 🙂 Pokud malej neleze, určitě bych s ním za ruce nechodila... Všechno má svůj čas...

zdezli
26. led 2011

Natalie se zacala stavet v roce, pak zacala sama chodit kolem nabytku, ted ve 14 mesicich chodi s odrazedlem, popr. za ruce 😉

iluss
26. led 2011

Lucinka se poprvé postavila v 11 měsících, za ruce začla chodit ve 14 měsících a samostatně začla chodit v 16 měsících.

crca
26. led 2011

Michalka si stoupla v 6 měsících a od té doby vylezla na kde co,v 9 měsících mě vylezla na jídelní židličku 😀 od 10 měsíce dělala sem tam krůček bez pomoci.Ale rozeběhla se týden před jejích rokem.Matýsek ten začal lézt v 8 měsících,nestoupal nic a najednou mě dva dny před jeho rokem přešel celou kuchyň a od té doby lítá 😀 Za ruce jsem nevodila,byli dva tak jsem to nedělala a naučili se sami chodit rychle a sami 😉 Teď si říkám,zlatě když jen leželi 😀 Pořád je odněkud stahuju 😀 😀

pehaka
26. led 2011

ve 4měs se překuloval v 5 měs sám seděl v 7měs. se postavil v 10 se rozhodl, že poleze ve 14 začal chodit sám. za ruce jsem ho netahala pokud něco chtěl musel to dokázat sám 😀

pajapoj
26. led 2011

stoupl si poprvé v necelých 7mi měsících, chodil sám od 9,5 měsíce, za ruce nechodil nikdy. Držel se auta a lítal za ním a najednou se pustil a šel...

mkr
26. led 2011

my stojíme od 7 m měsíce od 9 m začala cupitat sama kolem nábytku a ve 13m začala sama chodit, ale nikdy jsem jí netahala za ruce, tohle odsuzuji, nejen, že dítě na to není připravené, ale taky pak má oporu a nechce chodit samo, takže my jsme si pěkně počkali až uděláme sami první krůčky 🙂

berenika39
26. led 2011

Vzhledem k tomu, že jsi založila otázku, nebudeš mi moci odpovědět, škoda. Ale zeptala bych se:

Proč to potřebuješ vědět????????

kikimaruska
26. led 2011

Stoupal si na 10 měsících, sám si sedl ve 13 měsících, okolo nábytku chodil dlouho, za ruku jsem ani nevodila, ani nechtěl, měl dlouho strach. Poprvé se ruky sám chytl ve 14,5 měsících (ale nevodila sem ho) a sám se rozchodil rovnou i s běháním po 19 měsících. Syn byl ale o 2,5 měsíce dřív narozený....

lenam
26. led 2011

Syn začal stát kolem 8. měsíce a za ruce jsme nikdy nechodili. Začal obcházením nábytku a pak jednoho dne se od něho "odlepil". Dospěl k tomu sám 🙂 Bylo to kolem roku. Dítě si na to má přijít samo. Chozením za ruce se učí špatnému držení těla při chůzi a špatným návykům hledání těžiště. Kamarádka vodila za ruce a syn chodil na špičkách a poté neměl odvahu se pustit a když už se pustil, tak neustále měl alespoň jednu ruku nahoře. Je škoda, že ti syn neleze. Čím déle děti lezou, tím si posilují zádové svaly.

shaula
27. led 2011

@evcounek - @berenika39 má pravdu, není třeba zbytečně děti srovnávat 😉 Jestli ti něco dělá dříve/později než ostatní děti, ale dělá to SÁM, tak je to v pořádku 😉 A za ruce nevoď, není to dobré pro páteř ani pro správné pohybové návyky 😉

Já už si vlastně ani nepamatuju, kdy mi kluci začali lézt... A za ruce jsme nevodili nikdy.

jajinka27
27. led 2011

já bych nesrovnávala, každé dítě je jiné, syn za ruce nechodil, ani jsem nechtěla, nemá se to, začal chodit sám, nejdřív kolem nábytku a pak šel bez pomoci
a chodil určitě v 11 měsících sám