Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kdy stavět mimčo na nožičky?

djkrypta
28. srp 2010

Ahojte maminky...
potřebovala bych poradit ohledně stavění se na nožičky. Davídkovi bude půl roku, je strašně aktivní, leze, hačá a potřebovala bych poradit...když ho zvednu a pak pokládám na sednutí, vrazí mi tam nožky a normálka se na ně postaví, opře se o gauč a stojí...říkala jsem si že je to hodně brzy a tak se to snažím omezovat, jen nevím co je správně, jestli ho nechat stát a podporovat ho nebo ještě ne.....v podstatě není vůbec tabulkové mimi, a tak bych chtěla znát Vaše zkušenosti a názory...předem děkuji!!!!!

eloana
28. srp 2010

@djkrypta ahoj podle me pokud ho tak nenachas dlouho,tak by to vadit nemelo-sam si rekl ,ze uz chce stat -me mimco spi na brisku -jinak spinkat nechce, ale dle doktoru se ma spat na boku nebo zadickach...
za dalsi na 2 a pul mesicich by chtel sedet-kdyz si ho vezmu a opru mu hlavicku o prsa hned se cpe dopredu a chce si sednout, tak spolu bojujeme- ja ho cpu zpet on zas do sedu🙂)))takze chvilkove sedime

ined77
28. srp 2010

@djkrypta 🙂 ..ahojky 🙂 .no já bych ho v mezích možností stát ještě nenechala...je to brzy 😉 .něco jiného bude až se bude sám přitahovat za ručičky a stoupat, to už pak moc neovlivníš, ale dokud je to takhle, tak bych mu nožičky malinko podlomila...ale samozřejmě lehounce, jen aby na nich prostě nestál.není to ještě dobré ani pro páteřku a navíc by pak mohl mít křivé nožičky ☹ .
znám chlapečka který takto brzy vstával, ale i začal brzy chodit a nožky má dost do o ☹ ...ono ale pokud se bude za chvilku stavět sám s tím asi stejně moc neuděláš 😅 ...někteří prckové jsou zkrátka rychlíci 🙂 .

mamkanec
28. srp 2010

naše malá to dělá už cca od 3. měsíce, ale to vydržela chvilku, teď je jí 5 měsíců a stojí na nohách jako voják, vůbec si nechce sednout takže buď leží nebo stojí. asi to zdravé není ale nevím jak jinak jí to vysvětlit ☹

k.ate
28. srp 2010

@djkrypta já bych záměrně nestavěla, pokud se postaví sám, nechala bych ho stát, ale pokud stojí jen když ho postavíš ty, stát bych ho prostě nenechala... 😕 Jamile si začne stoupat sám, už bych to neřešila, pokud k tomu přirozeným vývojem dospěje... Mně se malej začal stavět, když mu bylo 7 měsíců a i to mi přišlo docela brzo... 😕 😀

mmmk
28. srp 2010

@djkrypta Muj synek to dela taky, a to je skoro o mesic mladsi nez tvuj 😎 Dokonce jsem ho davala do ohradky a on se zachytil sprusli, tak jsem ho schvalne nechala chvilku stat a jistila ho rukama. A pak ho musela natvrdo polozit, coz ho akorat nastvalo 🙂 Pediatr rikal, ze nestavet, rozhodne ne za ruce (jakoby do visu). Ja to jeho stani pouzivam, jen kdyz mu treba oblikam kalhoty a chci to vzadu zkontrolovat 🙂
Urcite ho nechej stat, pokud se nepostavi sam 😉

shaula
28. srp 2010

@mmmk Nemyslela jsi "nenechej stát"? 😉 Souhlasím s ostatními - dokud se SÁM do toho stoje nedostane, nestavět.

mmmk
28. srp 2010

@shaula Smarja, ano, to byl preklep 😅 Samozrejme tam ma byt "nenechej stat" 🙂 Dekuji za opraveni.

djkrypta
autor
28. srp 2010

Takže jasńačka...už si na to přišel, tak ho nechám ať si taky sám příjde jak se na ty nožky postavit sám...je to s ním těžký, páč ležet už ho nebaví pomalu ani na bříšku a to lezení mu taky dlouho nevydrží...a nosit ho je pro mě otročina!! Záda mám jen jedny a ještě je budu potřebovat!!! Dádík má už skoro deset kileček, tak to není na nošení celé odpolko :0))))
děkuji všem mamkám za rady a názory 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli