Kdy stavět mimčo na nožičky?

djkrypta
28. srp 2010

Ahojte maminky...
potřebovala bych poradit ohledně stavění se na nožičky. Davídkovi bude půl roku, je strašně aktivní, leze, hačá a potřebovala bych poradit...když ho zvednu a pak pokládám na sednutí, vrazí mi tam nožky a normálka se na ně postaví, opře se o gauč a stojí...říkala jsem si že je to hodně brzy a tak se to snažím omezovat, jen nevím co je správně, jestli ho nechat stát a podporovat ho nebo ještě ne.....v podstatě není vůbec tabulkové mimi, a tak bych chtěla znát Vaše zkušenosti a názory...předem děkuji!!!!!

eloana
28. srp 2010

@djkrypta ahoj podle me pokud ho tak nenachas dlouho,tak by to vadit nemelo-sam si rekl ,ze uz chce stat -me mimco spi na brisku -jinak spinkat nechce, ale dle doktoru se ma spat na boku nebo zadickach...
za dalsi na 2 a pul mesicich by chtel sedet-kdyz si ho vezmu a opru mu hlavicku o prsa hned se cpe dopredu a chce si sednout, tak spolu bojujeme- ja ho cpu zpet on zas do sedu🙂)))takze chvilkove sedime

ined77
28. srp 2010

@djkrypta 🙂 ..ahojky 🙂 .no já bych ho v mezích možností stát ještě nenechala...je to brzy 😉 .něco jiného bude až se bude sám přitahovat za ručičky a stoupat, to už pak moc neovlivníš, ale dokud je to takhle, tak bych mu nožičky malinko podlomila...ale samozřejmě lehounce, jen aby na nich prostě nestál.není to ještě dobré ani pro páteřku a navíc by pak mohl mít křivé nožičky ☹ .
znám chlapečka který takto brzy vstával, ale i začal brzy chodit a nožky má dost do o ☹ ...ono ale pokud se bude za chvilku stavět sám s tím asi stejně moc neuděláš 😅 ...někteří prckové jsou zkrátka rychlíci 🙂 .

mamkanec
28. srp 2010

naše malá to dělá už cca od 3. měsíce, ale to vydržela chvilku, teď je jí 5 měsíců a stojí na nohách jako voják, vůbec si nechce sednout takže buď leží nebo stojí. asi to zdravé není ale nevím jak jinak jí to vysvětlit ☹

k.ate
28. srp 2010

@djkrypta já bych záměrně nestavěla, pokud se postaví sám, nechala bych ho stát, ale pokud stojí jen když ho postavíš ty, stát bych ho prostě nenechala... 😕 Jamile si začne stoupat sám, už bych to neřešila, pokud k tomu přirozeným vývojem dospěje... Mně se malej začal stavět, když mu bylo 7 měsíců a i to mi přišlo docela brzo... 😕 😀

mmmk
28. srp 2010

@djkrypta Muj synek to dela taky, a to je skoro o mesic mladsi nez tvuj 😎 Dokonce jsem ho davala do ohradky a on se zachytil sprusli, tak jsem ho schvalne nechala chvilku stat a jistila ho rukama. A pak ho musela natvrdo polozit, coz ho akorat nastvalo 🙂 Pediatr rikal, ze nestavet, rozhodne ne za ruce (jakoby do visu). Ja to jeho stani pouzivam, jen kdyz mu treba oblikam kalhoty a chci to vzadu zkontrolovat 🙂
Urcite ho nechej stat, pokud se nepostavi sam 😉

shaula
28. srp 2010

@mmmk Nemyslela jsi "nenechej stát"? 😉 Souhlasím s ostatními - dokud se SÁM do toho stoje nedostane, nestavět.

mmmk
28. srp 2010

@shaula Smarja, ano, to byl preklep 😅 Samozrejme tam ma byt "nenechej stat" 🙂 Dekuji za opraveni.

djkrypta
autor
28. srp 2010

Takže jasńačka...už si na to přišel, tak ho nechám ať si taky sám příjde jak se na ty nožky postavit sám...je to s ním těžký, páč ležet už ho nebaví pomalu ani na bříšku a to lezení mu taky dlouho nevydrží...a nosit ho je pro mě otročina!! Záda mám jen jedny a ještě je budu potřebovat!!! Dádík má už skoro deset kileček, tak to není na nošení celé odpolko :0))))
děkuji všem mamkám za rady a názory 🙂