Kdy umělo vaše dítě plavat?

mayem
24. srp 2011

Mám 16 měsíční holčičku a začaly jsme pravidelně navštěvovat bazén, vody se vůbec nebojí a užívá si to. Má snahu samostatně plavat, zatím jsem ji nedala žádné rukávky nebo něco podobného, nechci aby se začala na něco "spoléhat". Jen ji trošku přidržuji. Tak si říkám, jestli na to není ještě malá a nebylo by tedy lepší ji dát ty rukávky 🙂 Děkuji za Vaše odpovědi.

mifinka
24. srp 2011

Tak já jsem asi pouseroutka, malej má 25 měsíců a furt v miminkovském kruhu.. Dám si ho i na ruce, ale to spíš na kopání a cachtání.. zkoušet plavat nebo jen v normálním kruhu nebo s rukávkama bych neměla odvahu.. Asi je to způsobné i tím, že po každé návštěvě koupaliště mám sny že se topí... Ale vodu taky miluje.. je to rak a řádnej vodník 🙂

zizala
24. srp 2011

já bych koupila ten plavací pásek, tím nic nezkazíš, nebrání to v pohybu a nadlehčuje. na plavání ho používáme. http://www.outdoorbaby.cz/plavecky-pasek-1000mm...
Vojta s tím plave sám a bez problémů. na samostatný plavání bez ničeho si myslím, že je v 16ti mesících ještě malá

denousek
24. srp 2011

my máme 3,5 roku a plaveme s rukávkama myslím že na to nic není..vsak na základce bude chodit do plavání a tam už se to naučí..

brisalek
24. srp 2011

jestli se bavite o plavani bez kruhu, rukavku....tak myslim, ze okolo 6 let je snad akorat🙂. Ve dvou letech by me to ani nenapadlo a taky naco???🙂🙂

mkr
24. srp 2011

tak my taky chodili plavat, ted máme pauzu, a už uplavala pár m sama ve 3 letech 🙂 kdyby to neflákala, tak už plave pěkně sama, když skočí na plavání sama do bazénu, tak si sama doplave, jinak ten pásek je fajn, jak už tady bylo zmiňováno, viděla jsem plavat bez ničeho i menší děti na plavču a bylo to fakt supr 🙂 takže pokud se malá nebojí, tak jí v tom podporuj

andy80
24. srp 2011

Na plavání se jezdí už v předškoláku ve školce, takže můj syn se naučil plavat v pěti letech tam, před tím zvládal uplavat tak tři tempa, ale pod vodou, až na plavču se naučil nad vodou a teď už plave, ale když jsme byli v Aquaparku, dávala jsem mu raději rukávky, přeci jen tam se proplavává několik bazénů, z vody se skoro nevyleze a chtít po něm, aby pět hodin v kuse plaval by byl nadlidský výkon. Malé jsou tři a asi od roka plave jen s rukávky, doma v bazénu, kde stačí chodí i bez nich a podaří se jí tak dvě tempa. Ale myslím, že se dítě opravdu plavat naučí kolem toho šestého roku.

kristi
24. srp 2011

nase jeste sama neumi, ale snazi se.....pristi leto to jisti, to ji bude 5,5 r

radka.k
24. srp 2011

Od půl roku chodil na miminkovské plavání, vodu miloval. V roce a půl jsme přestali a v období 2-3 roky se vody vyloženě bál. Letos v létě (4roky) se trochu otrkal a s kruhem jde i do hloubky, což by vloni vůbec neudělal. Takže pokrok 🙂 ale o nějakém plavání nemůže být vůbec řeč. Myslím, že je na to ještě čas a nic nelámu přes koleno. Příští léto (5let) se snad naučí. A když ne, tak až napřesrok 😀

michamicha
24. srp 2011

náš (manželův) starší syn neumí plavat ani po plavání ve školce a po roce povinného plavání ve škole a to mu bude v září 10 let 😔 na jaře prohlásil, že raději bude nemocný, než aby šel ve škole na plavání ☹ tak doufám, že příští léto už snad bude umět 😅 já se naučila plavat v 7 letech a myslím si, že ideální věk kdy to dítě učit je kolem toho 6 roku 😉

ssimmikk
24. srp 2011

chodím s malou na plavání od 8.měsíců, teď je jí 3.5roku a plave sama, začla někdy po roce, ale díky tomu, že chodí do plavání, rozhodně bych to nevyžadovala od dítka hned, v plavání se taky učí vše postupně a podle toho, jak to dítě zvládá....potřebuje sama přijít na to co voda dělá a nedělá a né se jen spolíhat, že ju bude maminka nadnášet 🙂