Kdy vám vaše nedonošeňátko začlo chodit?

helcas
23. zář 2011

Naší Markétce byl 20. září rok. Narodila se 29+6 s 1320g. Od 9-ti měsíců leze, sedí, staví se u nábytku, ale chodit se jí zatím nechce.Kdy začaly Vaše děti chodit?

brittta
25. zář 2011

@helcas Dej jí čas, vždyť spousta i donošených dětí v roce ještě nechodí 😉 Holčička mojí kamarádky začala chodit, když jí bylo 20měsíců (nar.v 35tt)

helcas
autor
25. zář 2011

To já jí čas dám, co jiného mi zbývá 🙂, ale mě to jen tak zajímá, jestli děti narozené v 6. nebo 7. měsíci chodí kolem roka, nebo spíš mnohem později. Znám dvojčátka narozená v 27.tt a chodí od 13. měsíce!

akdar1
25. zář 2011

@helcas Dítě má chodit optimálně do 15. měsíce..., ale každé je jiné!!!

vladimuraz
25. zář 2011

@akdar1 Dovolím si nesouhlasit, podle tabulek na rehabilitaci mají začít děti chodit do 18. měsíců...

@helcas : Klárka je 28+0 a začala chodit v 15. měsících, syn je v podstatě donošený, je mu 14 měsíců a k chůzi se zatím nemá... Posílám Ti v podstatě vyčerpávající odpověď, ale pozor, je tam uveden korigovaný věk!!!

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/bera28/album...

helcas
autor
25. zář 2011

@vladimuraz Díky za vyčerpávající odpověď, to je přesně to, co jsem chtěla slyšet a vědět... ne do kdy má chodit (to znám z knížek 🙂), ale kdy tak většinou ti nedonošenci opravdu začnou chodit. Naše Markétka bude mít za pár dní korigovaně 10 měsíců, takže čas má minimálně měsíc až dva 🙂 Přetáčet na bříško začla v 6,5měs. a sedět a lézt v 9 měs. nekorig. věku, tak jsem myslela, že ta chůze by mohla přijít v nekorig. roce, ale nepřišla 🙂
Jinak jsem si s dovolením prohlédla fotečky z tvého alba a zase jsem si pobrečela.. snad se někdy dočkám toho, že budu pohled na ty kilový dětičky v inkubátorech zvládat bez takových emocí. Pořád mi to přijde tak čerstvý, přitom už utekl rok!