Kdy vaše děti začly poprvé říkat máma a táta?

pavlanatlinka
27. čer 2012

ahojky jen tak pro zajímavost to začli říkat vaše děti?

hlavinka
27. čer 2012

Ahoj. Adelka asi v 10 mesicich, Majda ted zacla rikat tata (ale ne vzdy trefi), mama zatim nic ☹

romcovaklarka
27. čer 2012

Tak žvatlat to začal kolem 8-9, ale řekla bych, že teď čerstvě - ve 13. měsíci - to pro něj už má i nějaký smysl. Hlavně ta máma, táta jak kdy.

pejtho
27. čer 2012

Cíleně pojmenovat tátu umí asi od 9měsíců. Teď je nám rok a máma řekne jenom ve vzteku 🙂 Prozatím jsem také táta, nebo pápa 🙂

eriska
27. čer 2012

u nás začal říkat baba v 6 měsíci a vždy, když viděl babičku, tak to už asi cílené bylo a potom to jelo samo, tata, mama,papa, pojmenovavat zviratka,atd..ale třeba sousedovic prckovi je rok a pul a neřekne nic..takže podle mě je to hodně indivindy, prostě, když se tomu prckovi chce, žvatlá jako o život😉

ivca_doubek
27. čer 2012

Náš Kubíček zatím používá cíleně jenom hamamama - spojení ham ham mňam mňam - používá když chce najíst nebo když zrovna jí. Máma a táta ho nezajímají, je prostě přes jídlo. Matýsek začínal prvními slůvky až dlouho po prvních narozeninách, každé dítko je prostě jiné a má své vlastní tempo...

werunka21
27. čer 2012

Máma a táta? Tak táta asi někdy po roce a půl a máma? Až teprve teď (22.měsíců). Prostě se mu nechtělo 😅. (Slabiky mamamama nepovažuji za slovo)

micka1
27. čer 2012

ahojky tak u nás bylo první tata asi tak v 10 měsicích. Mama je jenom když se Míši něco stane nebo když se vzteká. Jinak vede tata, dede a hona (Honza) . 🙂

blahova_andrea
27. čer 2012

u nás bylo 1. děda asi v 5m, v 6m je nově táta, ale ještě neví co říká, jen to prostě opakuje a žvatlá. už se nemůžu dočkat až řekne mám a bude vědět, co to znamená 😀

andelka
30. čer 2012

máma a táta cíleně (a hned potom bába) krátce před 2 rokem - on celkově má trochu skluz a moc toho nenakecá, ale spontánně se u něj objevují nová slova a rozšiřuje zásoba, komunikuje různě, ale hodně, takže neřešíme...do 3let na rozpovídání času dost.

nunik
6. črc 2012

Kolem 7 měsíce máma,táta,bába.

kachen
6. črc 2012

Cilene tata, a to docela brzo. Kolem 8. mesice. Mama az tak kolem 10. Ted v roce tata, mama, mnam a ne. A s timto repertoarem si vystaci.