Kdy vaše dítě poprvé jedlo u McDonalds, KFC, atd.?

rehateha
5. bře 2010

Dnes jsem v nákupním centru viděla snad pulroční dítě, jak žmoulá hranolku. Docela mě to vyděsilo, ale když jsem se rozhlédla kolem, tak tam bylo víc opravdu malých dětí, co se doslova cpaly takovým jídlem. Proto se ptám - Kdy Vaše dítě poprvé jedlo fast food?

beruska2x
5. bře 2010

jeste nejedl a dlouho jist nebude, moje mamka mu jednou dala hranolku - delanou doma v troube bez oleje, je to asi mesic, vynadala jsem jim vsem 😀 😝 jestli to je nutny... a myslim ze si to budou dlouho pamatovat 😉

beruska2x
5. bře 2010

jinak my McDo .. nejime vubec, tak jednou za 2 az 3 mesice jdeme do KFC - mame to docela daleko ale miluju tu tortilu 😅 takze "zhresime" 😀 ale rozhodne to neni casto a zvyk...

a dost se mi nelibi kdyz tam deti zvou jako "za odmenu" - narozky, vysvedceni atd.. na neco takovyho bych fast rozhodne nepovysovala 😝

jakoubka
5. bře 2010

jednou.
jinak hranolky dělám doma sama v troubě bez tuku a soli 😉

momis
5. bře 2010

Tak malý bude mít za měsíc 3 roky a ještě nic takového nejedl a taky dlouho nebude!! To není jídlo pro malé děti! Ani my s manželem tam nechodíme. Kdysi jsem dělala v Anglii v KFC a vím, co je to za sračky, takže ty rodiče fakt nechápu.

kulimka
5. bře 2010

Ahoj momis😉

momis
5. bře 2010

Ahoj kulimko, 🙂 Už mi to tam naskakuje. 😉

luthien.k
5. bře 2010

Já jsem zase četla od psychologů, že tabuizování takového typu jídla (v pozdější věku, samozřejmě, mluvím o těsně předškolních nebo školních dětech!!!) vede akorát k tomu, že dítě po tom šíleně touží a když má později možnost, nemůže se toho nabažit a nezná míru...
Takže i když my preferujeme zdravý životní styl, tak dítě toto ochutnat nechám, ale až mnohem mnohem později 😉

martinka78
5. bře 2010

Ahojky, tak naší Adélce jsou 2 roky a 4 měsíce a zastávám názor, že by to děti ochutnat měli (nejen hranolky,ale myslím i sladkosti-těm se ty malé děti stejně nevyhnou - jsou přece takové ty "hodné" babičky a tety a kámošky, které to těm dětičkám stejně ochutnat dají i za našima zády, i když se nám to nelíbí), jíst často rozhodně ne, ale přesně jak píše luthien.k, čím víc se jim to bude odpírat, tím to budou víc chtít. My občas do KFC zajedeme, nebo jen někdy cestou domů v MCdrive - ale to spíš jen ledová káva - v y n i k a j í c í!!! a musím říct, že Adélce občas nějakou tu hranolečku dáme, je to šíleně slané - já se musím přiznat, že mě to chutná, vím, že to není zdravé, ale jednou za čas 😉 ale i když děláme doma hranolky tak občas Adélce dáme k obědu taky nějakou (dělám je taky jen na sucho v troubě).

janulle22
5. bře 2010

nikdy a adostane s etam az na skole, pac my to nejime, tak tam nechodime... 😀

lenkabu
5. bře 2010

Už to ochutnala,pravidelně to nejí. Taky dávám ochutnat skoro vše a zatím upřednosťnuje zeleninu 🙂

marooshka
5. bře 2010

přesně jak píše luthien - jasně, nedávat to ročnímu dítěti, ale neodpírat. Měla jsem na zš spolužačku, která doma nesměla nic "nezdravého" a pak ve škole třeba na výletě nebo ve škole v přírodě si nakupovala brambůrky např. jak šílená. Sežrala vždy celý pytík naposezení atd. Je to třeba hloupý příklad, ale je to tak. Myslím, že hranolky občas nevadí a děti je maj rádi 😉

petruna
5. bře 2010

hranolku jsem dala ochutnat poprvý asi v roce a půl, ale do fast foodu s ním nechodim (byli jsem treba pri ceste z Italie atak, ale cilene tam nechodime), dokud to ještě nevyžaduje, tak toho využívám. Dohromady měl hranolky asi třikrát , z toho jednou že to bylo jeho jídlo, v tý době nechtěl vůbec jíst, tak jsem polevila a neřeším to. Vím, že mu to necpu horem dolem, tak se to pro jednou nepo...
Já osobně mám ráda KFC, ale to si tam radši něco koupim a snim to doma s MM , když dítě spí.

luthien : na tom neco bude. Segra se snazila synovci nedavat sladkosti skoro do tri let a kdyz mu byli dva, neter mela narozeniny a byl chvili bez dozoru, tak se tim na oslave ladoval jak pominutej a ostatní deti si hrali.

Ja dam cca od toho roku a pul i nejakou tu dobrutku, nedavam to kazdy den a nedavam to ve velkym.
Chapu, ze to nekdo neda vubec, ale ja prave taky nechci aby to mel tabuizovany. A presne, babicky a teticky mu to pak podsouvaj a jeste rikaj : chudacku tady mas a nerikej to mamince 😠

lenkabu
5. bře 2010

Já hodně hlídala stravu celkově do roku,od tý doby pomalu polevuju,občas si prasárničku dá.........no já taky že. Každý extrém je špatný.........6 měs dítě v mcdonaldu je děs,když dostane hranolku dítě v roce a půl tak ho to trvale nepoškodí.
Ke mně jezdí občas holčička a těší se že dostane palačinky s nutelou nebo pečený hranolky.........doma se tohle zásadně nikdy nedělá, je jí 7 a kvůli jídlu se těší na návštěvy. Je hubená,bledá,slabá........což teda nespravim hranolkama samozřejmě,ale prostě ta zdravá strava kt. prospěje dospělýmu je někdy málo tučná a výživná pro dítě.

aleachim
5. bře 2010

Naše Lucinka si dala jako 10tt miminko. Když jsem byla v nemocnici, tak jsem měla šílenou chuť na hranolky z McDonalds, ale od té doby nic.

luucia
5. bře 2010

Já jsem taky celkem hlídala stravu do toho roku..pak už tolik ne..jako její jídlo ještě moc nekořením, používám většinou jen sůl 😉 Hranolku ochutnala asi v roce a půl a ted jí občas koupím Happy meal s nugetama 😉 hranolek moc nesní, spíš jí chutná maso 😉 a ikdyž Mekáč ochutnala,tak jí zelenina a ovoce chtuná pořád stejně 😉

kaleilah
5. bře 2010

My nic poblíž nemáme, ale když jsmejeli ze zoo tak jsem každýmu dala hranolku v autě aby se zabavili a požužlali, když dělám hranolky doma, tak většinou večer když děti spí a máme co chrupat s MM, já je jako přílohu moc nemusim, ale když je dělám tak na pánvi na oleji a dám taky. dohromady měy za svůj život tak 10 hranolek a nevěřim že je to nějak poznamená 😉

esssi
5. bře 2010

No to si nepamatuju, leč od roka už nehlídám moc skorem nic🙂

brumdinka
5. bře 2010

Moje dítě nikdy a pokud u toho budu ani nebude 😀 resp. jak bude samostatnější tak to neovlivním, ted´má smůlu 😀 😀 já do takovýchto zařízení nikdy nevstoupila a ani nevstoupim, odmítám platit tak nehorázný peníze za kus hodně hnusnýho masa - to si radši koupim housku a sekanou 🙂

jinak hranolky dělám jen občas a jen v troubě, aby nebyly tak mastný 😉

esssi
5. bře 2010

Holky a není vona ta zdravá výživa nebezpečná? Znáte to, všeho moc škodí 😀 😎

beruska2x
5. bře 2010

essi kazdej ma stravovaci navyky jiny, nevidim duvod komzumovat neco co mi nic dobryho neda - spis naopak, a ucit takovej "jidelnicek" deti neni nic jinyho nez lenost matky udelat poradny jidlo 😖

esssi
5. bře 2010

Beru njn, ale dnes se ze zdravýho jídla dělá dost modla...

beruska2x
5. bře 2010

to je asi na kazdym, ja to taky nijak neprehanim ale pokud muzu tim jidlem treba jen prispet aby moje deti byly zdravi i pristich 40 let tak proc to pro ne neudelat? urcite jim nemusim hambacema na infarkt a trombozu zadelavat uz od roku ze.... 😒
navic je to fakt hnusny, ja osobne to ani moc za jidlo nepovazuju 😅

kulimka
5. bře 2010

Ale jednou za cas to snad neuskodi, ne? Nikdo se tam snad nestravuje pravidelne...

nety
5. bře 2010

Občas se v Mekovi zastavíme,starší dcerka má ráda nugetky.Já osobně neodolám KFC.Pokud to není na denním pořádku,neškodím tím dítěti o nic víc než všelijakýma konzervama a polotovarama.
Opravdu mě dojímají názory(netvrdím že tady)matek,že v životě by dítěti Meka nedaly a nedávaly a přitom od roka to byla jejich pravidelná zastávka na vycházce.A že jednu takovou znám 😎 😎

simicak
5. bře 2010

U nas snad po jednom roce poprvni. Mala miluje mekd.,ale spis tu hracku tam. Ted ma 3 roky a kdzy si vybira,tak ne hamburgra a hranolky,ale rybi prsty s ovocnym sackem nebo mrkvovyma hranolkama a organicky dzus. Ja si nemyslim,zet o je nejake zlo hranolky. Deti maji mit i cokoladu,zmrzlinu a nekdy hranolek.
Ja ji ucim o jidle a vi,ze sladke kazi zuby,ji musli tycinky a zdrave mlsky,ale taky i cokoladu,bonbon,hranolek,smazak. A uz si i sama nekdy vybira to zzravejsi nez to druhe.
Ja meka miluji 😵 MIluji vsechny hamburgry,hranolky a taky bramburky. Ale tedda nechodime pravidelne.

esssi
5. bře 2010

Prostě asi všeho s mírou🙂

lenkavano
5. bře 2010

tak my tam byli jednou asi před dvouma rokama a nechápala jsem spíš ty ceny,takže nás nenadchlo pidijídlíčko za takové peníze.my jsme žravá rodinka.ani jsme si nějak extra nepochutnali.jinak co se týče zdravého jídelníčku tak plně souhlasím s ostatníma příšerama tady. 😉 nnic se nemá přehánět 😝

lenkavano
5. bře 2010

ale na KFC taky slyším samou chválu to je fakt 😉

rimmel
5. bře 2010

boli sme v mekaci dvakrat maly si dal s nami jablcko.

v takomto mladom veku si to dieta neuvedomuje co to je...preto je to v pohode, ale uz sme si povedali ze viac nepojdeme, nechceme aby mekac bol v jeho ociach pre nas akceptovatelny.

cim starsie dieta, tym je to dolezitejsie co robime, kde jeme a co jeme.

a ak dieta , uz starsie bude straasne chciet ist, pojdeme, vyskusame, nepoviem mu nie, je to nezdrave, nic tym neziskam aj tak tam bude chciet ist a to este viacej!, cize pojdem, raz, nebudem z toho robit halo ..... zakazane ovocie totiz chutna este lepsie ze ano? 😀

ale ked je dieta male a vieme to ovplyvnit bez toho aby po tom tuzilo, treba sa vyhybat. co dieta nepozna, nebude chciet.(plati pri ozaj malych detoch , nie tych so uz chodia do skoly)

kulimka
5. bře 2010

Dneska hlasili ze zjistili zavadnou kojeneckou vodu... Tak cemu uz chcete verit... Ja ji treba malemu davala do roku, zrovna tuhle znacku. Tak proc odsuzovat zrovna fast foody, kdyz uz je zavadna i kojenecka voda😲