Kdy vaše dítě poprvé jedlo u McDonalds, KFC, atd.?

rehateha
5. bře 2010

Dnes jsem v nákupním centru viděla snad pulroční dítě, jak žmoulá hranolku. Docela mě to vyděsilo, ale když jsem se rozhlédla kolem, tak tam bylo víc opravdu malých dětí, co se doslova cpaly takovým jídlem. Proto se ptám - Kdy Vaše dítě poprvé jedlo fast food?

rimmel
5. bře 2010

ved je zname uz davno ze kojenecka voda neni nic moc, voda z vodovodu je ovela lepsia 😉

rimmel
5. bře 2010

uz ludia nevedia na com by zarobili 😠

kulimka
5. bře 2010

Kdyz mas studnu ve ktere neni vhodna voda pro mimina tak asi ne nezbyde ti nez verit balene

rimmel
5. bře 2010

no to je pravda.

berynka
5. bře 2010

Já tyhle občerstvení nezavrhuju 😉. Myslim si, že prostě všeho s mírou. Když jedeme na výlet, tak se v Mekáči nebo KFC stavíme. Je to aspoň v klidu strávené jídlo 😀 ... Hedu dostane hračku a využije dětský koutek. Hranolku jsem se jí poprvé snažila podstrčit tak v roce a půl a jí to dodneška nějak nebere 😕 😉 . To spíš sní například housku z nějakého hamburgru a třeba zrovna z KFC má vyloženě ráda tu jejich kaši. Na složení raději nekoukám 😅 😀 .

garfieldmail1
5. bře 2010

Já nezavrhuju nikoho, kdo jí ve fast foodech, každého věc... Ale myslím si, že pokud někdo pravidelně jí domácí jídlo, tak si tam moc nepochutná. Ta chemie atd. tam je pak znát a nejen ve fast foodech, bohužel kolikrát i v normálních restauracích 😝

A co se týká balené vody, asi bychom si před dvaceti lety ťukali na čelo, kdyby nám někdo řekl, že budem ochotní kupovat litr vody pomalu za deset korun 😅 My teda pijem dobrou vodu - doma z kohoutku 😉

simicak
5. bře 2010

tak ja teda jim domaci stravu a prsto mmiluji restaurace,mekac........
A s tim jidlem,kurata taky jime pestovane na chemickych granulich,tim padem i vajicka............to bych zcvokla. Ja nic nectu radsi. Zelnenina a ovoce je taky pekne chemicke a nektere jdou i poznat podle chuti,ze to je hnus. Velke,krasna barva a nechutna.....

Ja si myslim,ze do 1roka urcite jist zdrave,nesolit necpat cokolady kazdy den...........A pak,pokud je ta strava vyvazena,tak urcite mekac zadne dite nezabije. Koblizky jsou taky smaene v oleji a deti je ji. Hlavne ne kazdy den a mekac teda ani kazdy tyden.

Kulimka,hrozne s tou vodou,chapu. Moji babi s dedou zijou na vesnici a maji spatnou vodu,tak taky musi kupovat nebo varit caj. Dneska se neda nicemu verit. Nase mala pije jen mliko zatim a Veru jak byla uz vetsi,tak pila case a vodu z kohoutku,ale my mame dobrou vodu.

jabber
5. bře 2010

Tak dcera to ještě nejedla....ale do budoucna počítám, že jí tam občas vezmu, aby neměla pocit, že je to něco úžasnýho, o čem ostatní děti básní a ona to nezná. Aby prostě pochopila, že to je jen jeden z mnoha způsobů stravování. A aby to nebylo zakázaný ovoce 😅

beruska2x
5. bře 2010

no ja moc nechapu jak McDo.. muze nekomu chutnat 😅 jako kure z KFC bych mu dala, to mi chutna taky ale je to dost koreneny tak ma na to casu jeste...

me je jasny ze tam pak treba s kamaradama zajde a neco si da, to mi jedno za cas nevadi, taky slupnu obcas cokosku 😉 na posezeni, jen mi vadi - nebo udivuje ze to nektery rodiny berou jako rodinny vylet a slavnostni obed kdyz se tam jdou najist - a fakt takovy znam osobne....

to jdu radsi do dobry restaurace dam si poradnej biftek nebo lososa nebo pstruha nebo neco na grilu v lete a je to, proste normalni jidlo, navic MM by tam musel nechat majlant aby se najedl je to kus chlapa a nejaka houska s meltym ho fakt neuskopoji 😀

valentovasasa
5. bře 2010

tak moje dítě /(bavíme se o Domčovi - tom starším, malej Tomášek je jen a jen kojenej) měl hranolky (ne svou porci, ale pár kousků od nás) asi v roce a půl. Ale rozhodně tam nechodíme se najíst - to bylo náhodou, když jsme jeli z nějakýho výletu, tak jsme se tam stavili...
Ale rozhodně nejsem matkou, která to dětem zakáže. Sama mám dost nadváhu a je to tím, že mi jako dítěti tyhle věci dávat nechtěli, bylo to u nás tabu a v určitém věku jsem se pak mohla užrat (samozřejmě potají) věcí jako hranolky, chipsy apod... A haaafo kilo bylo nahoře a dneska se je pracně snažím shodit...¨

TAkže doporučuju dětem to nezakazovat, prostě jim nechat ochutnat, ale ne aby tam jedli často. A taky s rozumem - ne dát hranolky, burger půlročnímu dítěti...

jmisa
5. bře 2010

Já u McDo.. ráda kafe a ty jablečný taštičky nebo s lesní směsí, v KFC zase twistra 😀
Na hambáče moc nejsem, ikdyž v těhotenství jsem jich pár snědla, když musíš, tak musíš 😀

Malému to zatím v plánu dávat nemám, ale až bude větší, tak určitě něco ochutná, nebudeme ho držet v izolaci. Ale jinak preferuju "zdravou stravu" 😝

simlenka
5. bře 2010

Ja meka fakt miluju,ale neni v dosahu a je drahej,ale jakmile vyrazim do prahy - tak 3x za rok,tak tam zajdu. mala tam byla 1x v lete,dostala happy meal a smakoval,pak mela jeste asi 2x hranolky,zuzlala je a byla spokojena - neuznavam to jako zaklad jidelnicku,ale semtam proc ne? nemyslim ani,ze by to melo byt za odmenu nebo neco vyjmecnyho,ale proste parkrat za rok tam zajdu rada a my dite to v takove mire neotravi... a k ty otazce,poprve to jedla zhruba nekdy ve 20m. jinak jsem asi vyjimka,nemusim kfc,mekac je lepsi 🙂 .

jabber
5. bře 2010

Tak můj favorit je Zinger v KFC - to je moje 😵 🙂 V McD mi chutná jen zmrzlina politá teplou čokoládou a višňový taštičky 😀

nety
5. bře 2010

Jabbler jé ta zmrzlina je sen,bohužel ji moc nemůžu kvůli alergii 😉 Ale takový chickenburger nebo stripsy z KFC 😀 😀 Když jsme ještě neměly u nás KFC jezdila jsem si do Brna,odtud jsem si dotáhla dva kyblíky.Ted už mi není KFC vzácný,takže zajdu opravdu jen svátečně.

rimmel
5. bře 2010

beruska, niekomu chutna burger niekomu zase spenat...ludia su rozni s roznymi chutami.

lenkavano
5. bře 2010

holky do toho KFC s dětma určitě zajedem,děláte mi tady chutě. 😝 😝 😝

nety
5. bře 2010

Tak až přijedete do Jihlavy Leni,tak zajdeme společně joo?? 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
5. bře 2010

nechte toho mam z vas hlad 😀 me stvalo ze je to ostry a nesmela jsem to v tehu, pak jak jsem mohla jsem se tak prejedla ze jsem tam doted nebyla 😀 nemame to blizko zrovna, ale dla bych si 😔

kulimka
5. bře 2010

Ty korenene kuratka z Kfc jsou bozi mnam

vercak.
5. bře 2010

Holky, nebudu radši tohle všechno komentovat. malej teda už ochutnal snad všechno co my, jen maso mu nedávám, protože to žvýká půl hoďky a pak vyplivne. Každopádně nevidim nic špatného na tom, když mu dám do ručičky hranolku nebo i kousíček párku. pak to aspoň neloudí u ostatních a nebrečí, že to chce, protože to nezná.

Jinak pokud jde o složení a chemii, tak to by vaše děti snad nemohly ani rohlík. Co takové obilí??? Myslíte, že je bio??? 😀 😀 😀 😀

rimmel
5. bře 2010

no ja by som nemala to srdce do maleho spat nieco, co viem ze je zle, nezdrave 😔 ako napr parok samy doma to nejeme takze to nema kde vidiet.

beruska2x
5. bře 2010

no rohlik nemuzou uz proto ze ho koupim a za 2 hodiny je z nej gumovej bumerang 😅 nas prcek si navyknul na cerstvy pecivo k snidani - tatinek chodi z nocni a zasobuje ho a pak kdyz neni tak mi ozere syr nebo sunku a pecivo z druheho dne mi necha 😝

lenkavano
5. bře 2010

jo párky teda u nás taky frčí a hranolky též.myslím že to neublíží pokud je to v míře. 😉 co je dnes vlastně zdravé?nikdo nezaručí nic 😒

vercak.
5. bře 2010

Já jsem ale taky nenapsala, že to do něj cpu. takže párek nemá třeba každý den na kila, ale jednou za čas, když ho koupím, tak mu dám prostě kousíček ochutnat 😉

beru - tak to abyste si pořídili pekárnu, aby jste měli pořád čerstvý pečivo ne?

beruska2x
5. bře 2010

zalezi taky jaky parky, ja je kupuju z mistni nanufaktury a tem hnusum z velkovyroben se nepodobaji ani nahodou 😉 totez syr... to se pak neda srovnavat...

nety
5. bře 2010

Leni přesně.nIKDO NAZARUČÍ NIC.Vždyt si vemte jen kuřata-dříve měly jinačí barvu a chuť.Potom třeba ty rohlíky,chléb-vše se čím dál víc šidí a používají se náhražky.

beruska2x
5. bře 2010

vevercak - ma ji uz koupenou babi, nadelili jsme ji k Jezisku at to mame bez prace 😀 ale je fakt vycuranej, to si radsi da ty pufovany ryzovy Racio s coko polevou nez rohlik od vcera s necim😝

vercak.
5. bře 2010

Beru - a víš proč??? Protože včerejší rohlíky nemají tu čoko polevu 😀 😀 😀 😀

nety - dneska nemáš jistotu v ničem. myslíš si někde, že jíš kuřecí nebo vepřový a přitom někde zmizel pes nebo kočka 😀 😀 😝 😝 😝

beruska2x
5. bře 2010

vever.. to ne, pak jdeme ven v pekarne mu koupi cerstvy!! loupak nebo syrovy nebo obyc rohlik a cpe se... prece mu nebudu pict doma!! jeste to zkusim dat do mrazaku a rano rozpict 😝

vercak.
5. bře 2010

beru - moje teta mě naučila, že stačí dát včerejší pečivo do trouby (ne mikrovlnku), pak je krásně křupavý 😉