Kdy vaše dítě poprvé jedlo u McDonalds, KFC, atd.?

rehateha
5. bře 2010

Dnes jsem v nákupním centru viděla snad pulroční dítě, jak žmoulá hranolku. Docela mě to vyděsilo, ale když jsem se rozhlédla kolem, tak tam bylo víc opravdu malých dětí, co se doslova cpaly takovým jídlem. Proto se ptám - Kdy Vaše dítě poprvé jedlo fast food?

beruska2x
5. bře 2010

ty s coko polevou mel ted 1x to nevedel 😀 ze to je nouzovka

beruska2x
5. bře 2010

veecak - kdyz to musis opatrne aby neztvrdlo a bojim se aby ho to nenadymalo 😕

zany
5. bře 2010

Honzík ochutnal hranolku od nás, ale jinak zatím nic takového nejedl... Elinka je na to ještě moc malá 😉 Ale vidím, že u druhého člověk trošičku víc polevuje co se jídla týče 😝 Ale čokoládu atd. ještě nejedla 😅

nety
5. bře 2010

Beru s tím mrazákem bacha,někde říkaly že se tam pečivo nemá dávat,tvoří se plísně.

nety
5. bře 2010

Verčo tady u nás se zase říká že ťamani vyčistěj náměstí od holubů 😝 😝 😝 😝

lenkabu
5. bře 2010

Tahle diskuse je mor,mám brutální chuť na zmrzku z mcdonalda s karamelovou polevou 🙂

beruska2x
5. bře 2010

no pak si vyber 😀

vercak.
5. bře 2010

Holky, kdyby měl člověk brát dneska úplně vážně všechny rady a měl nad vším tak strašně přemýšlet, tak nemůže ani dýchat, protože ve vzduchu je tolik škodlivin, že je fakt zázrak, že se lidé dožívají 70 - 80 let. Takže co teprvé takové jídlo 😝

lenkabu
5. bře 2010

Nebude to tak hrozný když se dřív lidi dožili padesátky a byli rádi 😉

vercak.
5. bře 2010

lenkabu - přesně tak a když to tak vezmeme, tak dřív měli všechno určitě bio a jedli i zdravěji než dneska, tak jak to, že se dnes lidé dožívají vyššího věku???

jabber
5. bře 2010

Měli jsme kdysi v práci na nějakou dobu Američana, byl tu pár měsíců s celou rodinou a pamatuju si, jak jednou dorazil do práce i s tak asi ročním chlapečkem, který ještě pořádně ani nechodil, ale v rukách držel obrovskej hamburger a cpal se, jak když rok nejedl 😀 No a taky žije 🙂 My na to tehdy koukali jak vrány 😀 😀

jabber
5. bře 2010

vercak - protože je lepší zdravotnictví 🙂

nikka.vo
5. bře 2010

Řeknu to takhle - nepamatuju si věk, kdy to jedl syn poprvé, ale myslim že kolem roku a půl nejdřív, spíš to bylo určitě později. Když byl malinkej, tak jsem se zařekla, že to dlooooouho nestrčí do pusy. No jo, jenže ani nevim proč a kdy to ochutnal (asi vydatně somroval) 😅 , zachutnalo mu to a pak se stane, že někam jedeme, on mi hodí bobek na oběd, což se prostě občas a někdy často stane a co teď. Nemám čas vymýšlet něco jinýho...Tak má holt odbčas cestou párek v rohíku, protože u toho mám jistotu že ho sní a nebo jdeme kolem Mekáče a dostane holt nugetky a hranolky 😝 není to každý týden, tak ho to snad nezabije. 😝 Když vám dítě nechce jíst, tak čas od času sáhnete i po hnusu 😅 Amen 😀

martimarti
6. bře 2010

Do zhruba roka a čtvrt jsem jídlo hlídala ostřížím zrakem 😀 ...ale teď jsem polevila, přece jen se dítě nedá držet ve stravovacím vakuu, ne? 😉
Dcera už také ochutnala zhruba po roce a půl pár hranolků a housku od McD 😉 , jako ne že bych z toho byla nadšená, ale bylo to jednou a vyjímečně a nedělala bych z toho problém. I když fast food není zrovna ideální a neujíždíme na tom ani omylem, tak občas si ho dáme, když potřebujeme vyřešit rychle večeři 😀 A tak to i zůstane, nechci to dítě učit a určitě se tak nebudeme stravovat často 😉
Občas jezdím přes poledne o víkendu, když dítko spí a tatínek hlídá, do nákupního centra a musím říct, že přes poledne je tam plno rodinek s dětmi, které tam "obědvají" Happy Meal 😒 😒 ...no nevím 😒 ...ale třeba zase oni to také dělají vyjímečně, takže raději nebudu soudit a odsuzovat 😉

martimarti
6. bře 2010

Jak jsem psala, tak raději jen vyjímečně 😉

http://www.dtest.cz/detska-menu-ve-fastfoodech-...

konoupek
6. bře 2010

Tak naše Denuš dostala hranolku až po druhým roce a to doma dělanou v troubě na sucho,sem tam si dá s přítelem doma krokety,ale to fakt vyjímečně a když jsme někde na výletě sem tam dostane párek v rohlíku bez hořtice.Jinak nám blafy z "mekáče" nechutnají,takže tam ani nechodíme a tím pádem to nejí ani ona,že 😉 .

simlenka
6. bře 2010

Cte se to hrozne,ale neodradi me to od toho,abych jednou za cas nezhresila. to je jako s cigaretama - na kazdy krabicce napis jak krava,ze to zabiji a stejne se kouri...

kaleilah
6. bře 2010

Koukali jste na Táta XXXL? bylo to asi před 3 týdnama na nově, ten dokument a tom patologicky obézním. Tam ta jeho vnučka měla hambáč asi v pěti měsících. to je řekla bych dost extrém a nikdo normální to nedal. Když má dítě denně domácí stracum, tak prostě ví, že TOHLE je jídlo, ze kterýho se nají a má správnej základ. A pak různý fast foody bere jen jakoněco vyjímečnýho, co zpestří výlet a prostě to k tomu patří. Stejně jako ví, že u babičky může skákat po sedačce, a už rozliší, že doma nee (babička nemá u sedačky ostrej stůl s pc 😅 ) Takže si myslim, že je i dobrý z kfc a tak udělat jakoby výletní rituál, je to něco výjimečnýho, co se může když jsme někde na výletě, ale doma tohle normálně nejíme 😉

kaleilah
6. bře 2010

ne stracum ale stravu 😉

sylvka
6. bře 2010

ahoj,tak já přesto že si myslim,že hodně dbám na zdravou výživu,tak náš mladej už hranolky z mekáče měl 😉 neobjednávala jsem je jemu,ale sobě,no chtěl tak jich tak 6 měl a přežil.já mu tyhle jídla zakazovat nebudu a když dejme tomu bude ve třech letech chtít do mekáče třeba na den dětí,tak ho tam klidně vezmu.ne pořád ale jednou ,dvakrát do roka(myslim po tom 3 roce) .holky,za pár let našim voňavejm miminkům bude 15 a myslíte že budou poctive papat svačinku od maminky???? 😀 jak píšete nic se nemá přehánět 🤐

berynka
6. bře 2010

sylvka, přesně tak 😉 ... já občas ve městě pozoruju ty hubeňoučký tak 9-10letý holky, jak po vyučování vysedávají na lavičkách a cpou se lízátkama, čokoládama a pytlíkama bonbónů 😀 . Stejně tak vidim partičky puberťáků, jak pravidelně okupujou stánky s místnim fast foodem. Takže pokud rodiče budou dávat kapesný, tak dlouho kontrolu nad jídelníčkem mít nebudou 😉 .