Kdy vzít/jste vzali dítěti dudlík?

ratatooy
14. kvě 2013

ahoj,malymu je 2,5roku na dudlíku je strašnej závislák a nikdy nic nepomohlo,ani čerti si dudlik nemohli odnest a než poslouchat ten řev potom sem mu ho raději nechala,od tech 2 let se naučil mít dudlik jen na spaní,a minuly tyden se naskytla přiležitost ho vzít,nemohly jsme ho najít tak šel spát bez dudlíka,no vztekla se ale usnul,ted už ho nemáme 5den ale pořád se po nem ptá,zajimalo by me jak to bylo u vás a hlavne jak dlouho si na dudlík pořád vzpomínaly???

miranda77
14. kvě 2013

😀 ... obě moje děti přišli o dudlík už během prvního roku života ... myslím, že tak 8-9měsíc. Prostě najednou nebyl (buď sami nechtěli nebo jsme ho přestali dávat) ... nezaregistrovala jsem žádný problém.

andulka86
14. kvě 2013

já byla benevolentní docela dlouho. Bála jsem se řevu a vynucování a ještě v roce a půl ho dcera jela normálka i přes den, dle potřeby. Pak na něj, ale na vycházce upadla a zarazila si ho no nosní přepážky a ošklivě si jí rozsekla, né skrz, ale vyděsilo nás to. V té době jsme viděli v lesní zoo velkého černého krkavce a dcera se ho docela bála a dost na něj ve zlém vzpomínala. Po úraze s dudlíkem jsem dudana dala za okno a nenápadně všechny dudany odstranila a když se dcera vrátila, řekla jsem jí, že ten "černý pípí" odnesl dudu a ona se chuděra neodvažovala zrovna po něm ho vymáhat. Celá akce proběhla ve větším klidu než jsem se domnívala a v září na druhých narozeninách už si po něm ani nevzdechla. Mám zkušenost, když se něčeho bojím, že to jen tak neprojde tak to nemusí být tak hrozné jak se to může zdát. Dcera je taky temperament a já spíš měkká. Bála jsem se po druhých narozeninách odnaučování kojení, že mi to nedaruje a taky to bylo víc v pohodě než jsem myslela. Držím palce, určitě to dopadne dobře. Nikdo přeci věčně nedudá

matulinda
14. kvě 2013

Ahojky taky přispěju.Malej měl dudák jen na spaní. Byli jsme na návštěvě u kamarádky a chtěl u tety spát. Poprvé.
Bylo mu taky 2 a kousek.
Večer usnul únavou a k ránu se probudil a hledal dudáka. Tak kámoška mu vysvětlila, že dudáka má doma at ještě spinká.Chvilku plakal, ale potom ještě usnul. Doma jsem mu ho už nedala, asi týden protestoval.A dobrý, pomalu pláč ustupoval až si nakonec zvykl. 🙂 Sem tam se zeptal, ještě asi týden , čtrnáct dní a pak pozapomínal. Těd si uvědumuju,o prázdninách to bude už rok. 😉 To jsme chtěli počkat až příjde Mikuláš - a tetka nám pomohla 😀
Tak držím palce 😉 a pevné nervy

hrusti
14. kvě 2013

Synovi jsem ho vzala asi v roce a 5 měsících. Měl ho v té době už jen na spaní. Asi 3 dny se vztekal, ale pak úplně v pohodě. Dceři jsem ho chtěla vzít min. rok na Mikuláše. Mikulášovi sice dudlíka dala, ale doma řev jak blázen a skoro se pozvracela jak brečela, tak jsem vyměkla a dala jsem jí ho. Kamarádka mi poradila ustřihnout špičku a to nakonec zabralo. Prostě jsem ho ušmikla, řekla jsem jí, že dudu je rozbitý a je fuj a ona ho sama asi po 3 dnech odložila a nechtěla ho na spaní. Držím palce! 🙂 😉

klera21
14. kvě 2013

@hrusti Ahoj, taky právě prožíváme odnaučování dudlíku.... celkem mazec.... 🙂 je nám 1,5roku, pediatrička nás upozornila, že pokud má už 16zubů, tak si tak akorát vytvoří tím dudláním předkus!!! to mě celkem vyděsilo....!!! jak moc jsi ustřihla tu špičku? jen špičku a nebo půl silikonové části? taky bych to zkusila.....o) díky moooc!

janahoub
14. kvě 2013

Ahoj, starší syn měl 2 roky (s tím, že od roka a půl dudlík jen na spaní) a dudlík si překousl-upozorňuji, že silikonový 😉 , takže jsme ho spolu vyhodili do koše a prostě jiný nedostal-fňukal asi 10 minut, že nemá dudu než usnul po obědě, pak ho večer chvíli hledal a usnul v pohodě, no a druhý den se už ani nezeptal. Mladší syn má teď rok a půl, tak už mu dudlík dávám jenom na spaní a po letní dovolené se to pokusíme také nějak chytře zrušit úplně-no, je větší závislák, tak uvidíme 😉 .

petra49
14. kvě 2013

Tak my jsme ho zrušili před druhýma narozeninama na dovolené v Třeboni. Jeli jsme lodí po rybníce a on ho chtěl hodit do vody. tak mu říkám, že když ho tam vyhodí, že už nebude mít. no vyhodil ho tam a já říkám, že už mu ho nedám. Pak měl jít spát do kočáru, tak byl hodinovej řev, stále jsem mu vysvětlovala, že hodil dudla rybičce a že teď dudá ona. Večer usnul docela v poho a celá dovča v poho. doma se na něj pak ptal, tak jsem stále opakovala, že ho hodil rybičce a zvykl si.

llluckaaa
14. kvě 2013

Já dudlík sebrala asi v roce a třičtvrtě. Už mě nebavilo v noci desetkrát vstávat a lézt po tmě po zemi a hledat ztracené dudlíky. Prostě jsem ho vyhodila a řekla, že ho ztratila. Vzpomínala na něj při usínání 3 dny a pak to přešlo. Od té doby ale hůř usíná - před tím stačilo dát dudlík a odejít, teď nechce sama zabrat, vykecává se a dělá neplechu.

kalo
14. kvě 2013

Nějaká chytrá Dr. v televizi říkala, že nejlepší je vzít dudlík kolem roku...že se vytrácí sací reflex a je to nejméně složité. Bohužel jsme propásli 😀

kathy.skal
14. kvě 2013

Ahojky, u nás to taky bylo tak, že jsme ho jednu noc ztratili a jelikož byla řádně prořvaná, řekli jsme si, že malá už má nejhorší za sebou a nalezený dudl vracet nebudem. Dětem jsme ráno do krmítka za oknem nastražili pytlík bonbónu a řekli, že dudlíky si odnesli ptáčci pro svoje miminka a nechali jim tam za to bonbóny. Zabralo to skvěle. Holky vzpomínaly tak měsíc, ale všude tvrdili, že teď je maj ptáčci a dostaly bonbonky 😎 Holkám byly dva, když jsme jim je zabavili

mircisek
14. kvě 2013

Taky jsem dudlík sebrala v roce, dokud z toho mrňous ještě nemá rozum a neumí si ho vyvzdorovat. 3 dny bylo delší usínání a pak v pohodě. Dudlík jsem vždy dávala jen na usínání. Neexistovalo, aby ho měl, když byl vzhůru. 🙂

speedygon
14. kvě 2013

Malá se "odstavila" sama v cca 2.5 letech. Už dlouho předtím měla dudlík jen na uklidňování a na usínání-ve spánku jej vždy vyplivla nebo jí možná vypadl....A najednou jej začala odmítat úplně. Jsem za to strašně ráda, že si některé věci určí takto dobrovolně sama a nemusíme se trápit složitýma procedurama 😵

agnes91
14. kvě 2013

My ještě máme dudlík v roce a 4 měsících, na spaní přes den vyjímečně když jsme třeba někde a nemůže tam "vyrušovat". V noci ale když se probudí tak chce dudlík a hned zas usne. A když usíná přes den tak taky s dudlíkem... nevím jak ho to odnaučit...

agnes91
14. kvě 2013

Podotýkám že vysvětlování typu: někam jsi ho hodil, ztratil se atd. ještě nechápe...(nerozumí)

lindule1977
14. kvě 2013

v roce a půl jen občas na spaní 🙂

hrusti
14. kvě 2013

@klera21 Ustříhla jsem kus té špičky, tipuji max. třetinu, určitě né půlku 😉 Malé se to moc nelíbilo, pořád koukala a zkoumala, co to je, že ten dudlík není jako obvykle 🙂 Jinak dceři byl rok a půl, když jsme se zbavili dudlíka.

anina32
15. kvě 2013

Staršímu jsem ho vzala ze dne na den na devíti měsících, hodně slintal od zubů a dělala se mu kolem pusy vyrážka pod dudlíkem. Prošlo to úplně bez problémů, první noc hůř usínal, druhou už nevěděl že by mu něco chybělo😉 Mladší má teď už jen na spaní a příští týden mu ho už chci taky vzít, čím dřív, tím to půjde snáz😉

werumka
15. kvě 2013

Nechala jsem ho, ať si na to přijde sám. Jednou si o něj večer zapomněl říct, tak jsem mu ho nedala a další noc jsem mu řekla, že se ztratil. Bez pláče, probdělé noci, pohoda.

tulikiss
15. kvě 2013

@agnes91 jsme na tom stejne a uz jsem parkrat zkousela, ze mu ho vezmu, ale zacal si pak cucat palec..vcera jsme byly u zubarky a ta mi rikala, ze je lepsi, aby mel dudlik nez aby cucal prave ty prsty, protoze ty mu vzit nemuzu a hur se odnaucujou...takze jeste nejaky mesic pockame a pak to zase zkusime

zuz.ik
15. kvě 2013

K oddudlíkování jsem se odhodlala až ve dvou letech, ustřihla jsem špičku dudlíku a Míšovi už "nechutnal". První den mi ho nosil ukazovat, že asi něco není v pořádku. Já se tvářila, že netuším, v čem je problém 🙂. Pár dní dudlík nosil v ručičce, a pak už jsme ho úplně odložili. Měla jsem strach, jak to bude probíhat, koupila jsem i náhradní dudlík, kdyby to snášel zle, ale úplně v pohodě, a to byl celkem vášnivý dudla.

agnes91
15. kvě 2013

@tulikiss Včera jsme večer zkoušeli poprvé uspávání bez dudlíku... řval asi přes hodinu... dneska přesa den vykecával a "stěžoval" si ale nakonec unsnul. Tak uvidíme zase večer a další dny, už jsem to ale chtěla vzdát, musím být trpělivá a uvidím. Ale kdyby si začal cucat palec tak zase dáme dudlík... znám případy když si ještě ve 4letech holka cucala prsty a opravdu se to těžko odnaučuje...

tulikiss
15. kvě 2013

@agnes91 u nas je taky problem to, ze vecer Jirik usina tak, ze ma dudlik v puse a dalsi dva v rucickach..ale budu se na to muset taky brzo vrhnout aby si zvykl a pak nebral dudlik miminku 😀

agnes91
15. kvě 2013

@tulikiss Tak to náš Kubíček jen v puse... ale od včerejška zkoušíme bez tak uvidím jestli budu dst trpělivá nebo to vzdám a zkusím časem... 😉 🙂 Jinak druhý taky plánujeme, ale asi až tak koncem roku... ale uvidíme možná i dřív 🙂

lyndina
15. kvě 2013

to našemu malýmu budou v srpnu 2 roky, občas dudlinek ještě má, ale už jen na chvíli vždycky. Říkala sem mu třeba : dudu je fuj to nesmíš, nebo jsem ho jako zahodila a říkala dudu není, je pryč 🙂 a tak podobně, takže ho teď vyžaduje jen minimálně. Na spaní ho někdy chce někdy ne. Jinak přes den skoro vůbec, to si na něj vzpomene jen tehdy, když na něm pozoruju určitou "nervozitu", když si prostě nechce hrát a chce si jen tak posedět u knížek nebo u telky 🙂 zakrátko mu ho ale seberu nadobro 🙂

lyndina
15. kvě 2013

@tulikiss taky jsme měli období, kdy usínal tak se 4 dudlíkama 🙂 a furt si je postupně dudal 😀

zvirka
15. kvě 2013

My jsme odstranili v necelých dvou letech. Těsně předtím jsme byli na dovolené, to jsme ho ještě nechali. Ale potom doma - klasická finta: ustřihli jsme špičku, dali malému, jakože nic, nějak se mu nezdál, tak to maminku prozkoumala a řekla, že je pokažený. Mireček zrovna měl období, kdy všechno házel do koše, tak vzal dudlík a hodl do koše, když byl pokažený. No první noc byla divoká, i několik dní se pořád ptal. Ale vždycky jsme jen řekli, že byl přece pokažený a že Mireček ho sám vyhodil. Tak to nakonec vzal a vše O.k. Ale v té době ho míval už jen na spaní, to jsme zavedli tak v roce, že dudu je jen na spinkání. Nějakou dobu pak podudával naprázdno ze spaní, ale časem se to všechno zvládlo. 😉

zarzuela
15. kvě 2013

My oddludlíkovali z minuty na minutu, když malému bylo 14 měsíců. Večer po koupání spustil šílenou scénu, že chce dudlík, ale to byl fakt hysterák, tak jsem řekla a dost šla vedle pro dudlíka - ustřihla jsem tu savičku a dala mu ho takhle rozbitej do ruky, přestal řvát a koukal na to jako puk, vysvětlila jsem mu, že je rozbitej a že jiný není - vzal to v pohodě (pro sichr jsem měla ještě samozřejmě v záloze náhradní, ale už nebyl třeba) šel s ním spát a držel ho v ruce - od té doby spí s plyšákem a je klid 🙂
Uplně stejně to se mnou a sorozencema udělali moji rodičové a jediné toto na nás v pohodě zabralo 🙂

cleer00
Autor odpověď smazal
Zobraz
cleer00
Autor odpověď smazal
Zobraz
cikitkapb
4. bře 2020

@kalo Tak to moc chytrá doktorka nebyla. Kdyby se na roce ztrácel sací reflex, jak by děti dokázaly sát prso nebo dudlík ještě klidně další 2-3 roky? 🤷🏻‍♀️