Kdy vzniká cucání palečku?

hanule05
6. říj 2010

Ahoj,
chtěla bych se vás zepat, kdy vzniká cucání palečku (nebo jiného prstíku), jestli hned po narození nebo až dýl.

Nemám s tím vůbec zkušenost, starší dcerka byla závislák na dudlíku, prsty si vůbec necucala. Mladší dcerka (5 měsíců) dudlíka nechce vůbec, zato si ožužlává prstíky, klidně si do pusy nacpe obě ruce 😀 nebo si ocucává hřbet ruky, klouby, zápěstí, prostě je jí jedno co to je, hlavně, že to není dudlík 😉

Ale že by si cucala paleček, tak jak to bývá klasicky, to ne, spíš si paleček "okusuje stoličkama", ale spíš si do pusy strká víc prstíků najednu. Ani ve spaní si palec necucá.

Tak by mě zajímalo, jestli nám ještě "hrozí" to klasický cucání palečku nebo už spíš ne. Když si tak čtu diskuse, jak se to těžko odvyká, tak se toho hrozím. Doufám, že když si paleček necucá teď, tak třeba už to nebude chtít dělat ani dál. Co myslíte? Jak to bylo u vás?

fender
6. říj 2010

Náš malej bral dudlík i ruce. A když ruce tak nejlíp obě a nejlíp až po loket 😝 Palec si nikdy cucat nezačal, dudlík má dneska jenom na spaní a ruce rve do pusy furt - kvůli zubům.

pucik
8. říj 2010

Ahojky, náš malej si začal cucat prst ve 2 měsících, teď jede i celou ruku,ale většinou jednu ruku, dudlík nechce, asi ho to uklidňuje, dělá to především před spaním nebo mu rostou zuby, ukrutně slintá. Druhý syn dudlík neměl a tohle nikdy nedělal.Dali jsme mu i přes den chlupatý peltený rukavičky a cucal i je, pak přišelna to, že mujde prostrčit prstík ven a cucal znova, bude těžké ho to odnaučit,musíme bojovat 🙂 😉

mamkanec
8. říj 2010

já mám pocit že od narození😀 a nebo ještě dřív už na utz měla ruku v puse😀 dudlík mi nechce a čím je starší je na prstíku víc a víc závislejší, dřív ho vyndala aspoň při jídle ale teď ho má v puse i s flaškou nebo lžičkou. 😀

jajik25
8. říj 2010

tak můj sterší syn dudlíka taky nechtěl asi po dvou měsících našel palec a cucal,převážně si ho cucal když měl v ruce plenu ale když sem mu jí zakázala tak toho nechal,teď si ho sice taky cucá ale jen když jde spát a ne pokaždý
druhý synsi ho cucá tak ykdyž je ospalý a začal taky kolem toho druhýho měsíce

miarosa
10. říj 2010

Naše zlatíčko si cucá paleček od 2 měsíců a dělal to intenzivně do 5 měsíců, pak mi sestřička doporučila cokoliv do ruky, jen aby neměl čas na paleček. A dnes si dává paleček jen když je ospalí, tak hned používám dudlík. Jinak dudlík a ručičky jedou od narození. Proto bych Kačence dala něaké kousátko nebo hračku tak akorát do pusinky aby to bylo zajímavější než paleček, někdy ani dudlík nezabere 🙂))