Kdy začaly vaše děti ukazovat?

dasafles
14. zář 2011

Dobrý den,
zajímalo by mě, kdy začaly vaše děti ukazovat na předměty. Nemyslím ukazování s porozuměním ( i když i to mi můžete napsat), ale takové to, vidí zajímavou věc, třeba pejsska, auto a už natahuje ručku, popřípadě i s ukazováčkem. Náš prcek má 13 měsíců a stále mu to nějak nejde a už mě to začíná znervózňovat, včera jsme byli na hřišti, na obloze poměrně nízko letěl krásný barevný balón, vůbec ho nezaregistroval, ač jsem mu ho vehementně ukazovala, úplně ten můj napřažený prst ignoroval a byl tam chlapeček jen o něco málo větší (tipuji) a ten na něj tak krásně ukazoval, že mi to bylo zase líto.
Takže pište, vím, že většina dětí už má tuto dovednost nabytou mnohem dříve než ve 13 měsících, ale třeba se najde někdo, kdo měl podobnou zkušenost a teď je vše ok.
Díky a přeji hezký den.

jasekd
14. zář 2011

@dasafles Takze nas Martinek ma ted 17 mesicu, skoro 18, a ukazuje asi tak dva mesice poradne, nevim... Taky mu to trvalo, ted ukazuje na vsechno a u toho se pta "totoje" co to je? predtim nic. No a jeste sam nechodi, ale zas treba docela hezky "mluvi", naji se sam lzickou... Takze z nejakeho ukazovani bych si hlavu nedelala 😉 Dalsi takova vec,je, ze dite ma podle tabulek postavit na roce 2 kostky na sebe. Nas to nedela doted. Nezajima ho to, nebavi, obcas nahodou se to povede, uplne nakrivo, ale ze by si takhle aktivne hral, ani nahodou...

dasafles
autor
15. zář 2011

Moc děkuji za odpověď. Já vím, že všechny děti nejsou tabulkové, ale náš prcek celkově není nijak aktivní, co se týče různých sociálních hříček (paci, paci, pá,pá,...). Dělá si je jen tehdy, kdy to uzná za vhodné on sám a vůbec ne na požádání, takže mu to nepočítám 🙂 Celkově je náš vývoj spíš opožděný, v pátém měsíci se u malého objevily epi záchvaty, od té doby je naštěstí kompenzovaný, tak ho více sleduji. Na druhou stranu začíná navlékat kroužek na tyč a strkat věci do otvoru, akorát u toho dlouho nevydrží, tak snad to bude ok.

mimuu
Autor odpověď smazal
Zobraz