Kdy začíná dítě jíst samo?

elisbet
8. únor 2009

Ahoj děvčata,chci se zeptat,od kdy se vaše špunti začali krmit sami?Nemyslím ani tak lžičkou,jako spíš kdy si třeba vzali rohlík nebo sušenku a dali si ji do pusinky?Ja když dam Barče rohlík,tak s ním bouchá do židličky a dělá s ním blbosti,ale do pusinky si ho nedá,když jí ho tam chci dát sama,tak se mi vzpírá,co s tím?

anke
8. únor 2009

elisbet: ja mam teda spis opacny problem, to nase mrne strci do pusy vsechno a to uz dlouho ... spis mame problem, aby veci nejedl ...
ale jestli se vzpira, tak bych ji to nenutila, je jeste malinka, tak treba ji to nepripada jako jidlo ...
a zkousela jsi treba kukuricne krupky? ze bys ji to dala do pusy a treba by zjistila, ze ji to chutna, ono je to takove rozpustneji a jedlejsi nez rohlik ...
nebo treba odlomit maly kousek rohliku, tak aby to videla a dat do pusy? nebo ze bys pred ni ten rohlik jedla ty? nezkousela jsi?

davulinek
8. únor 2009

elisabet:tak to malej vi na co je rohlik a piskoty,dam mu do rucicky a ocumlava to tak dlouho az nic neni a vubec se nebojim,ze by mu nejak zaskocilo,vi,co s tim!

davulinek
8. únor 2009

a jeste,kdyz mu to vezmu,tak se zacne neskutecne vztekat,tak mu to vratim a je spokojenej.

elisbet
autor
8. únor 2009

anke,křupky jsem chtěla vyzkoušet,ale nemůžu je nikde sehnat ☹ a rohlíků jsem předn ní snědla asi 5,mám 2 kila navíc a Barča novou"hračku" 😀 Ale to odlomení jsem nezkusila,tak uvidíme,díky

angellina
8. únor 2009

elisbet, ja jsem nasi male zacala davat kukuricne krupky, prodavaji se ve zdrave vyzive, ale zpocatku nerozumnela tomu, ze krupku spapala. Kdyz ji v pusine zmizela, tak se vzdycky rozplakala a byla z toho nervozni...vzdyt hracky, ktere zuzle ji v pusince nemizi. Je to ted asi ctrnact dni, co konecne pochopila, ze se krupkama krmi sama a ted je basti o sto sest. Uvidis i vase Barunka na to prijde, chce to jen cas 🙂

alishia
8. únor 2009

my zacali susenkami od nestle, a hami safari. Malej uz to ji asi od 6 mesice sam, ma to v ruce, a strka si to do pusinky. Rohlik taky zuzla, a mlati s nim🙂 udela mi z toho strouhanku.) jelikoz mi rano nechtel vypit zadne mleko tak sem k snidani strkala kousky toho mekkeho prostredku z rohliku do pusinky a papal to krasne. Krupky sem zatim taky nesehnala, nechapu kde to vsichni kupuji. Ale uz na ne kaslu, davam susenky, rohliky, chleba,) Zkus koupit ty susenky, a drzet ji to a ona at to zuzla, pak ji to dej do rucicky treba si poradi🙂

ibolia
8. únor 2009

Ahoj, mám taky 8měsíční holčičku. Ze začátku jsem jí dávala do pusinky ten měkký vnitřek rohlíku, teď jí dávám piškotky. Jen to žužle, ale vždycky něco sní. Zkoušela jsem jí sušenky od Nestle, ale vždycky se hrozně rozdrobily a malá byla zalepená až za ušima. Ale taky mi to vždycky nechce. Taky baští takové kukuřičné kuličky. Ty jí ale projistotu vždycky dávám po kouscích.

sabs
8. únor 2009

my s tim taky nemame problem, zuby tedy nemame ale do pusy strkame vsechno a rohlik rozzuzla a piskot si klidne strci do pusy cely🙂

lenulin
8. únor 2009

ahojky teda já se bojím míšovi něco takového dát mám strach že se podusí.Když jsem mu dala jablíčko tak ho strouhal těma dvěma zubama co má a pak toho kus vykousl je to neskutečný hlodal.Rohlík jsem mu dala tvrdý a vykousal tam díru a piškot ten by si tam stopro narval celý Se mi zdá ještě brzo asi je to tím že jsme kojili až do 6měsíce plně

elisbet
autor
8. únor 2009

Holky,díky moc za rady,vyzkouším vše co jste napsaly 😉 takže chudák Barča 😀 Zítra zkusím sehnat křupky a dám vědět,jak jsme byli úspěšné 🙂A co ovoce,dáváte taky třeba kousek jablíčka a nebo strouháte?

kacka.va
9. únor 2009

my rohlík koušeme už obstojně, sušenky taky, i když teda ten bordel po tom 🙂.
elisbet: veškeré ovoce zatím dávám strouhané, protože malá má tendenci strkat to celé do pusy, tak bych nechtěla vidět, jak by to dopadlo. Možná, až bude mít víc zubů a bude automaticky věci kousat, tak jí dám kousek jablíčka. Já jsem i četla, že se zatím dávat v kuse nemá.

mobina
10. únor 2009

Ondra si s tím taky spíš hrál, honil to po bytě atp. Jíst sám začal kolem 9.-10.měsíce, kdy začal snídat ovečky s něčím. Ovoce dávám nakrájené taky na ovečky zatím. Strouhané mi nějak nebral vůbec. Buď mix nebo kousky. NIc mezi tím 🙂