Kdy začít chodit s miminkem k zubaři?

djkrypta
16. srp 2010

Ahoj maminky,
ráda bych se zeptala kdy mám začít chodit se synem k zubaři? Davídkovi je 5 měsíců a už máme 4 zuby 🙂 , tak abych něco nezanedbala...děkuji za Vaše rady.
Tereza

moudivlacek
16. srp 2010

my mame skoro rok, 6 zubu a kdyz jsem volala zubari,rikal,ze staci v 18-24 mesicich,nicnemene jsme objednana na zari na preventivku,tak mam malyho vzit sebou,aby se otrkal 😀 nekdo zase doporucuje hned,tezko rict,nicmene kazdy den cistime zoubkyx takovym tim silikonovym kartackem bez pasty a malyho to desne bavi 😵

lenulle81
16. srp 2010

No já myslím, že máte ještě čas. My jdeme dneska poprvé a to má Lukášek 2 roky a pět měsíců. Když jsem mluvila se svým zubařem, tak říkal, že se to nemá přehánět a první návštěva stačí kolem toho druhého roku.

neumisa
16. srp 2010

my jsme byli v roce, neboť nám mrňous políbil kovové autíčko a měla jsem strach, aby si ty zoubky nevyrazil dřív, než mu všechny narostou. 🙂

momin
16. srp 2010

@djkrypta teda vy ste zubaci zubati.. 🙂
My sme byli na prvni prohlidce v roce (to sme meli 4 zuby- 😎 )a ma se tak zacinat. Nekomu to prijde zbytecne brzo,ale me ne..... 😉

pablinka
16. srp 2010

My jdeme k zubařce 14 dnů před prvními narozeninami. Doktorka si s námi prý bude jen povídat, ukáže, jak malému správně čistit zoubky. Má teď 6 zubů.

brisalek
16. srp 2010

Myslim, ze to nezalezi na tom kolik ma dite zubu🙂. V prukazce k pediatrovi je i prukaz k zubari a prvni prohlidka je" predepsana" ve 12 mesicich. Takze myslim neni co resit🙂. Je to jen o tom, ze se podiva do pusinky, kdyz mrnous otevre, kdyz ne tak ne. Dalsi jsou po pul roce. Nekterym zubarum to prijde zbytecne, ale ta nase mi hezky ukazala jak cistit zoubky, doporucila kartacek pastu a mala si proste zvykne.

marinka
16. srp 2010

My jsme byli poprvé až ve dvou letech, bavila jsem se o tom se zubařem a doporučil nám hodit až od těch dvou let..A od těch dvou let už co půl roku..

kacerka
16. srp 2010

My jsme šli s prvními zoubky, taky jsme je měli brzy, tak jsem ho vzala na svou prohlídku - K mohlo být cca 8 měsíců. od té doby ho beru pokaždé s sebou 🙂

pajdula
16. srp 2010

My byli poprvé v roce a půl. Od té doby chodíme pravidelně co půl roku a čeká nás to teď v září 🙂

tygrous
16. srp 2010

Nase zubarka rekla, ze ji staci, kdyz prijdem v roce a pul. Jedine kdyby pediatr na tom trval, tak mame prijit uz v roce podle te prukazky...

beruska24.9.
16. srp 2010

Mně řekla zubařka, ať přijdeme v roce (registrace + prohlídka). První zoubek měla v necelých 5m., teď už jich má 6 a vypadá, že další leze 🙂 Pak chodit každého půl roku na preventivní prohlídku.

jitina
16. srp 2010

ahoj,tak my jsme byli u zubare poprve v roce a od te doby,kazdy pulrok chodime,zubar se podiva,namaze to fluoridem a jdeme domu!Ale pokud v roce nema dite jeste zub,tak k zubarovi jeste ne!

bekulkamama
16. srp 2010

ahojky pokud se nic neděje tak první kontrola okolo 1 ročku 😉